Co proti srnkám?

Moderátor: Living

Re: Co proti srnkám?

Odeslatod Martan12 v Ned 26. Črc 2009 21:21:41

Pomáhá vanish.
Nechat tam občas proběhnout psa.
Trus predatorů např. Tygří :)
Dále funguje rozmístit na pozemku maso (kolečka salámu na strom) - nemají rády ten zápach a ten zase láká predátory .. a ti trousí .. :)
Martan12

Odeslatod MArty2 v Úte 28. Črc 2009 19:10:08

Obávám se, že ani šiška salámu k nám žádného tygra nenaláká a že by nám s prominutím obes..l pozemek tedy nemůže být ani řeči. Navíc jsme rádi, že tam je čistý vzduch. I když věřím, že to může fungovat. Lišky u nás nejsou a vlci, no na ty prostě netrpíme. No a teď už vážně nevím, jaké jiné dravce byste mohl mít na mysli. V prodejně běžně trus dravců neprodávají a trochu se obávám se zeptat, abych obchod neopouštěl ve svěrací kazajce. O tom, že bychom si chtěli zaneřádit okolí chalupy (notabene v CHKO) nějakým vanishem o tom nemůže být ani řeči.
MArty2

Odeslatod Martan12 v Ned 02. Srp 2009 10:39:34

Asi to vyznělo jinak než jsme zamýšlel.
Snažil jsem se pomoci.
Kamoš sehnal tygří trus přes známeho ze Zoo.
Osobně bych si pořídil psa a pozemek oplotil.
V zimě zvěř zastaví jen ochraný nátěr stromů.

Vanish není ten "Skvrn a špíny se zbavíš" ale tento:
http://e-obchod.iagrobazar.cz/produkty/deratizacni-prostredky/proti-slimakum/vanish-slug-pellets/512.html?PHPSESSID=d82nh9n79qg3vhi0j21504t4p6
Martan12

Odeslatod MArty2 v Ned 02. Srp 2009 11:49:54

Ne, ne, nemusíte se omlouvat, mě ten tygr moc rozesmál. Ten plot a ani pes nepřipadá v úvahu, plot tam v okolí nemá nikdo (snad jen na nějakou "mikrozahrádku" okolo "jedlých kytek") a psa nechceme, musel by s námi jezdit domů a ve městě by to pro něj určitě nebylo tím spíš, že chodíme do práce. V zimě nám kupodivu zvěř nic neožírá - to ale asi bude velkým množstvím sněhu, který všechno ukryje.
Jinak děkuzji, že jste mi rozšířil obzory s tím Vanishem, já se fakt domníval, že to je ten prací prášek. Nicméně bych se trochu obával i tohoto druhého.
MArty2

Odeslatod JirinkaS v Pát 28. Srp 2009 13:36:38

Dobrý den, na srny, jeleny, laně, zajíce..... nepomáhá vůbec nic. Bojovala jsem tři roky, letos na jaře jsem vše vykopala dala k silnici a to je jediné místo kde květy přežijí, pod domem u lesa nemám nic. Trápí mě to, ale je to marné, zbytečná práce a peníze. Jediné řešení je plot. :2_angry:

Přeji hezký patátek :-)
JirinkaS

Odeslatod MArty2 v Pát 28. Srp 2009 14:16:39

Máte naprostou pravdu - nic nepomáhá. Už jsem to tu někde psal - možná by se dal použít i elektrický ohradník. Stejně jako nepustí zvěř ven, nepustí ji i dovnitř (jen mě trochu překvapilo - na stránce firmy mají ohradníky rozdělené podle druhů zvěře, ale prodávají i ohradník pro tchýně :D ).
Silnici natěstí u chalupy nemáme to ovšem máme za výhodu i za cenu ožraných kytek.

Dle vašeho vzoru: hezký víkekend :tounge:
MArty2

Odeslatod simekm v Stř 10. Bře 2010 10:33:11

Myslim že jedine čo na tie potvory plati su ultrazvukove odpudzovače.Švagrova prišla o niekolko zvezkov kablov až toto zabralo.Predajcov zistite na internete. Milan
simekm

Odeslatod MArty2 v Stř 10. Bře 2010 12:35:19

To simekm: Mohl byste prosím ty ultrazvukové plašiče trochu rozvést? Běží trvale nebo jsou spínány pohybem, jaký mají dosah ... Díky, myslím že by to uvítala spousta přispěvatelů do této diskuse.
MArty2

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny