Poraďte prosím s péčí o starou túji

Moderátor: Living

Poraďte prosím s péčí o starou túji

Odeslatod magraata v Ned 18. Kvě 2008 19:22:35

Dobrý večer,
máme v zahradě tento strom, podle různých obrázků a popisů odhaduju, že je to zerav východní (thuja orientalis). Strom je pravděpodobně dost starý (kmen má u země průměr přes 25 cm, výšku odhaduju na 8 m).
Minulý týden se jedna dlouhá větev naklonila a podélně praskla v blízkosti kmene :-( Vypadá to, jakoby ten typický kužel se nahoře začal rozcapovat (líp to nedokážu popsat). Můžete prosím někdo poradit, co se stromem dál, aby z něj nebylo pometlo? Dočetla jsem se, že zerav západní zmlazovat nijak nelze, ale jsem zahradník teoretik, tak prosím o shovívavost.
Děkuji
Přílohy
P5180143.JPG
P5180142.JPG
P5180138.JPG
magraata

Re: Poraďte prosím s péčí o starou túji

Odeslatod veronika.khyr v Ned 18. Kvě 2008 19:34:30

My jsme na tom obdobně na zahradě máme takovýchto thújí celou řadu, něco kolem desíti a koho jsem se ptala, tak mi řekl, že je to beznadějné. Navíc nám část porostl břečťan. Loni se jedna z nich zlomila v polovině a neuschla, ale z toho vrcholu už dále nic neroste a jakoby se ta thúje oproti ostatním rozšiřovala, takže zabírá víc místa. Nevím co s nimi, nechce se mi je nechat pokácet... Takže kdo víte poraďte
veronika.khyr

Odeslatod Vlaďka v Stř 21. Kvě 2008 12:11:37

Thuje, která se zařízne nahoře už nikdy neroste do výšky, ale pouze do šířky. Tu rozcapenou thuji můžete zkusit ve výšce svázat nebo zaříznout tak, aby zase vypadala k světu. Zkuste ještě dát dotaz na: http://www.marigreen.cz/oknodozahrady , tam odpovídá odbornice, nebo http://www.zahrada.cz.
Vlaďka

Odeslatod magraata v Pát 23. Kvě 2008 18:08:23

Vlaďko, díky za výborné odkazy i za radu. :palec_up:
magraata

Zpět na Zahrada a pokojové květiny