Zaléváte městskou vodou???

Moderátor: Living

Zaléváte městskou vodou???

Odeslatod jarynfaryn v Stř 05. Bře 2008 19:04:43

Ahoj. Řeším problém jak v budoucnu zalévat pozemek kolem domku asi 700m2 plánujem (trávník, živý plot, asi 4 ovocné stromky a řádek ředkviček :-) ). Podzemní voda je hluboko a málo a jímka na deštovou vodu když bude dlouho sucho asi nestačí a ty náklady jsou vysoké.
U městské vody mám strach z chloru aby neškodil zeleni a hrozím se z vodného a stočného.
Nevíte někdo jestli existuje nějaký tarif ,,na zalévání,, bez stočného???
Jakou zhruba budu mít spotřebu vody na uvedenou plochu???

Díky za příspěvky
jarynfaryn

Re: Zaléváte městskou vodou???

Odeslatod Helena2008 v Pát 07. Bře 2008 11:07:39

Co na to říct? Buď chci zahradu a s tím spojené náklady nejen na sazeničky,ale i na údržbu, anebo...My jsme zalévali běžnou vodou z kohoutku a rostliny ani tráva žádné újmy nedošly.Samozřejmě voda ze studně by byla levnější...
Helena2008

Odeslatod Reeve v Pát 07. Bře 2008 12:08:01

V dohledné době (deset až dvacet let) se situace s vodou rozhodně nezlepší. Spíše naopak - lze očekávat čím dál větší sucho a čím dál vyšší ceny vodného. Údržba pozemku závislá na vodě z vodovodu tedy bude čím dál dražší a do budoucna nelze vyloučit ani administrativní potíže (zákazy zalévání vodovodní vodou uprostřed léta ap.).
Proto doporučuji buď investovat do vlastního zdroje vody (i když ani u něj nelze do budoucna vyloučit nutnost jeho dalšího prohlubování), anebo zakládat zahradu s ohledem na současný (a hlavně budoucí) vláhový deficit. Tedy oželet krásný svěže zelený trávník a soustředit se spíš na suchomilné druhy, které postupně vytvoří vhodné mikroklima i pro rostliny náročnější na vodu.
Reeve

Odeslatod Frimmelka v Pát 04. Dub 2008 11:57:46

Moje odpoved bude laická, ale meli jsme pred týdnem schůzku se zahradníkem ohledne návrhu zahrady a ten nám rikal, ze je jedna z mozností informovat se , zrejme na vodárnách, jestli by bylo možné neuctovat stocné..ono to prý jde, pokud se to týká zahrady a s tim spojené vsakování do zeme, ne stékání do stoky...týká se to ale vetsích zahrad, cotz ta Tvoje je.:))..my máme cca 300m2.:)..prý si pozves nekoho z vodáren, on ti to zmerí (netusim co) a na základe toho ti bud budou nebo nebudou uctivat stočné...:)))..

já ted resim to samé...bud pouzívat proste jen kohoutek z baráku, nebo si porídit destovou jímku, nebo samozavlažovací systém..mno, nevim si s tim rady..jimka a samozavlazovák vyjde zhruba nastejno...a jak to vyjde ekonomicky, to netusim..ale dost mozná také podobne...

samozavlazovák mi zacne stríkat uprostred noci, nastaven tak aby kazdou kvetinu zalil adekvátne podle jejích potreb a umístení (ty co jsou stále ve stínu, nepotrebují tolik vody jako ty co jsou celý den na sluníčku) a navic bude vytejkat ze zeme, tudiž pod mulcovací kůru, cimz se trosku omezí vyparování..

no a destová jimka, to nevim nevim, týká se to radovky, takže nemáme uplne samostatnou strechu, navic mi ta vodu bude utíkat z okapu na druhé strane baráku a dve jímky si fakt porizovat nechci..

no a zalévání z hadice mi prijde jako nejmene ekonomická varianta..

já neviiiim, poradte!
Frimmelka

Odeslatod Ivo-stavitel v Pon 26. Kvě 2008 9:06:28

Udělej si nádrž na deštovou vodu- nejlépe pod terénem, napoj do toho všechny svody a udělej přepad. Nic ekonomičtějšího nevymyslíš. Nezapomeň dostatečně nadimenzovat kontrolní otvor pro instalaci čerpadla, doveď k tomu elektro kabel, instaluj vypínač. Do jestli pak bude následovat hadice ci jakýkoliv aut. zavlažovací systém již nemá vliv, hlavní je zdroj. Při nedostatku prostě budeš muset použít kohoutek pitné vody.
Ivo-stavitel

Odeslatod HH v Stř 09. Črc 2008 12:30:39

jarynfaryn napsal:Ahoj. Řeším problém jak v budoucnu zalévat pozemek kolem domku asi 700m2 plánujem (trávník, živý plot, asi 4 ovocné stromky a řádek ředkviček :-) ). Podzemní voda je hluboko a málo a jímka na deštovou vodu když bude dlouho sucho asi nestačí a ty náklady jsou vysoké.
U městské vody mám strach z chloru aby neškodil zeleni a hrozím se z vodného a stočného.
Nevíte někdo jestli existuje nějaký tarif ,,na zalévání,, bez stočného???
Jakou zhruba budu mít spotřebu vody na uvedenou plochu???

Díky za příspěvky

1. Informovat se na místním VAKu, co je potřeba pro zřízení další přípojky vody na zahradu (jednu přípojku snad už máte pro barák). Přípojka bude ukončena dalším vodoměrem, u kterého se platí pouze vodné.
2. Zalévat městskou vodou stromy - no asi lze (z hlediska množství vody), živý plot - no, to už bude víc m3 a trávník - tak pak nechtějte vidět fakturu za vodu...

Souhlasím s Reeve, buď zdroj vody nebo oželet trávník.
HH

Zpět na Zahrada a pokojové květiny