ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
18.10.2019 22:36
...
18.10.2019 12:37
...
18.10.2019 14:05
...
18.10.2019 12:27
Re: collier032 free ...
19.10.2019 01:14
Re: High-quality ess...
18.10.2019 12:36
Re: To je nádhera....
29.09.2019 21:55
Re: Kvalitní gril na...
16.09.2019 19:59
...
18.10.2019 23:09
Re: Stavby Znojmo s....
18.10.2019 13:58

??? Vykoledovaná vajíčka - co s nima???

Moderátor: Living

Re: ??? Vykoledovaná vajíčka - co s nima???

Odeslatod Minka v Čtv 31. Bře 2005 16:11:07

Vyborna pomazanka - taky jsme ji v utery meli:

6 natvrdo uvarenych vajec
2-3 lzice majonezy
1 malou cibuli
1 kelimek kysane smetany
1 malou sklenicku kaviaru (ten levny, nejlepe cerny)

Oloupane vajicka rozmackame vidlickou a smichame s trochou majonezy, aby to drzelo pohromade. Dame to nejaky misy a rovnomerne rozetreme. Vrstva by mela mit tak 3-4 cm. Cibuli nasekame velmi jemne, a rozprostreme na vrstvu vajec. Na cibuli rozetreme kysanou smetanu, a navrch nakonec rozetreme kaviar. Necha se chvilku odlezet a pak se podava s cernym chlebem nebo suchary. Opravdu velmi dobre.
Minka

Odeslatod Dáša v Čtv 31. Bře 2005 21:30:24

Tak nevím, jestli po kaviáru obstojí můj recept

Já mám všechny recepty rychlé, anžto jsem vařila pětičlené rodině, takže nestrávím zbytek života v kuchyni.

Na hrubém struhadle nastrouhám tak 5,6 vajíček, množství všeho dle oka
nastrouhám na hrubo i kyselé okurky /tak dvě/
nastrouhám na hrubo cibuli - jednu
ösolím, hořčici, majolku a je vynikající pomazánka.
Dáša

Odeslatod Návštěvník v Čtv 31. Bře 2005 21:57:03

Living (a vy, holky) prostě nezklame(te) :) :) :)! Čekala jsem, jestli tady objevím diskuzi na podobné téma a tady už je tolik receptů... Tak díky a vajíčkům zdar!
Návštěvník

Odeslatod PetraT v Čtv 31. Bře 2005 23:37:34

Móóóc děkuju za prima recepty,

ale jestli máte ještě další, honem pište, dokud jsou vejce :) :) :)
PetraT

Odeslatod Betty v Sob 02. Dub 2005 15:28:48

Vajíčka z Velikonoc už asi nikdo nemá.. Jsem nemocná, pročítám časopisy a objevila jsem v Marianne tyto recepty:

Vaječné řízky s bylinkami
4 oloupaná vejce rozsekáme nadrobno. Zemli namočíme ve studené vodě, protlačíme širším sítem, přidáme 1 syrové vejce, sůl, pepř a něco čerstvého zeleného. Nakonec vmícháme posekaná vejce a 1 drobně nakrájenou cibuli a promícháme. Rukou tvarujeme ploché řízky, které můžeme ještě zlehka obalit ve strouhance, a smažíme po obou stranách dozlatova.

Vajíčkový salát s celerem a masem
6 vajec nasekat na kousky, přidat 250 g upečeného nakrájeného masa, půlku nastrouhaného syrového celeru, na kostičky oloupané jablko a jemně nakrájenou cibuli. Zakapeme citronem, osolíme, opepříme, promícháme s kysanou smetanou nebo majonézou.
Betty

Odeslatod conny v Ned 03. Dub 2005 12:17:28

takze som slubila fotku tych plnenych vajec. rovno Vam sem hodim aj nejake dalsie dobrutky :-)
Přílohy
vajicka.jpg
image/jpeg
vajicka.jpg (67.8 KB) Zobrazeno 1105 krát
zampion.jpg
image/jpeg
zampion.jpg (61.04 KB) Zobrazeno 1106 krát
lodka.jpg
image/jpeg
lodka.jpg (62.05 KB) Zobrazeno 1111 krát
conny

Odeslatod Zvědavá v Ned 03. Dub 2005 12:44:26

Conny,

já teda fakt zírám!!! Ty seš tak tvořivá hospodyně?? To je vážně nádhera. Já tyhle věci jaksi nezvládám. Nebo - spíš jsem asi na to líná.
Máš to opravdu moc krásný, a pokud si tě nebude vážit tvůj HYP tak ti nechám toho mého HYPa, protože ten by tě nosil na rukou - tedy za ty kulinářské výtvory především:)

Jaké máš fígle na ty ozdobné tvary (ředkvičky a vůbec všechno?).
Zvědavá

Odeslatod conny v Ned 03. Dub 2005 17:47:01

Zvedava,

jej diky, som rada, ze sa ti to paci.

vzdy sa to snazim akosi naaranzovat, redvicky mam prvy krat a ani som netusila ze to bude take jednoduche :-) dostala som titoz na vianoce taku knizku o aranzovani jedla.

redkvicky:
v podstate odrezer vrch a potom urobit tak 5-6 zarezov (kolko vyjde) kolmo zhora dole tak, aby si to celkom neodrezala. tieto zarezy by sa mali prekryvat. daju sa lahko vyklopit a vznikne ruzicka.

sampion:
HYP mi ponukol svoje dlatka a rydelka do linolea - potom to uz bola hracka.

uhorka - lodicka:
len sa nareze supka. vnutro som vydlabala takym nastrojom na vyrezavanie guliciek. gulicky su z opacnej strany takze to nevidno.

uhorky nakladane:
tam staci spravit tak 3-5 zarezov, rozlozi sa to do vejarika samo (ak sa to predtym nerozpadne)

paradavky su len prekrojene (odkrojena capicka, ale aby to neodpadlo celkom) a vydlabane (vnutro z paradajok neznasam, takze mi to nie je luto) vnutri je cesnakovo nivova pomazanka - to si kazdy natrel sam na rohlik alebo chlieb.

vela tomu pomohol ten petrzlen. v tescu o polnoci uz nemaju redkvicky, ale maju celu obrovsku vnat petrzlenu.:S

celkom to bola sranda, len som nestihla upratat byt. HYP mal surne povinnosti - musel totiz pozerat hokej.
conny

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze