moja nedorobená kuchyňa

Moderátor: Living

moja nedorobená kuchyňa

Odeslatod Lotta v Stř 30. Bře 2005 9:54:21

Tož Vám sem dievčatá posielam foto tej mojej nedorobenej kuchyne. Hrubé provizórium (ale fungujem na ňom už vyše 2 roky! :( ). Pozerám, že na fotke to vyzerá ešte horšie ako v reále. No ale strop už do leta určite vystierkujeme, aj okolo okna doomietame. Žijem v optimizme :). Vidno tu tie inkriminované zatiaľ nevyšpárované obkladačky. Binec si nevšímajte, ale aspoň je tam vidieť aj ten WOK, že neklamem a používam ho. :)
Přílohy
kuchyna_pred.jpg
image/jpeg
kuchyna_pred.jpg (75.31 KB) Zobrazeno 1449 krát
Lotta

Re: moja nedorobená kuchyňa

Odeslatod Zvědavá v Stř 30. Bře 2005 10:43:13

Lotta,

hmm, jak se tak koukám, to si HYP ještě mákne,co??:)

Obkladačky - asi bych dala tu béžovou

Černou desku na pult bych NEDÁVALA. Co dát tu desku v barvě toho světlejšího dřeva?
Tedy těch korpusů? Nějakou "čmouhatou", aby šla i k obkladům? Bylo by to fádní?

Jak plánujete "ukrýt" to potrubí k digestoři?

Lotto, ale hlavně že teda vaříš (wok) a máte ten optimismus, to je důležité:)
Zvědavá

Odeslatod Romanag v Stř 30. Bře 2005 11:36:18

Lotto,
ja absolutne nejvice ocenuju to vesele umisteni kytek do skrinek! To je moje zasada, kterou jsem drive uplatnovala ve vsech podnajmech: kde je dira - patri kytka! :-)

Taky bych mozna dala desku v barve toho svetlejsiho dreva, klidne i se strukturou dreva. A obkladacky porad odporucuju vysparovat barvou obkladacek.
Romanag

Odeslatod Lotta v Stř 30. Bře 2005 12:01:44

Hmmm, ale to svetlé drevo, to je len korpus, to nebude vidieť, dvierka a boky, proste všetko čo bude vidno bude ten tmavší orech, trochu svetlejšie ako to čo je vidno vnútri skriniek.

Mákneme si ešte dosť obaja, však už sme si aj mákli, okrem hrubej stavby všetko robíme my dvaja. Jednak inak by sme to finančne nezvládli, ale je to aj tak fajn pocit, keď aj trebárs omietka nie je úplne super, ale robila som ju JA (a HRD). :)

A stojí nám to obom aj za to dočasné nepohodlie a že nie je všetko hneď tip-top. Aj deti sa tešia, lebo majú každý svoju (podkrovnú) izbu, dovtedy bývali v paneláku všetky tri v jednej.

To potrubie od digestoru sa zakryje samozrejme. V tej spodnej časti bude taká plytká polička-korenička. Na tej vrchnejšej budú dvierka. Navrchu tých vrchných skriniek bude presahovať taká lišta, takže potrubie nebude vidno. Ale možno ho ešte aj tak niečim prekryjeme (sadrokarton abo čo).
A kvety ma tak či tak už vytláčajú z domu, takže každé, aj dočasne voľné miesto treba využiť, jasan.
Lotta

Odeslatod MI v Stř 30. Bře 2005 12:17:15

Soucítím s Tebou Lotto. Taky s manželem děláme všechno sami dva - nestavíme, ale předěláváme a bydlíme v tom (taky finance). Naštěstí nemáme děti. Někdy je toho optimismu víc, někdy není žádný. Navíc já jako drobná žena nemohu manželovi vynahradit mužskou sílu, takže se hrozně nadře. Ale asi to chce vydržet, vydržet a ono se to časem nějak zvládne. Držím pěsti!!!!!!!
MI

Odeslatod Lotta v Stř 30. Bře 2005 12:19:23

a ešte jedna prosba o radu, v dolnej kúpelni (hore bude väčšia, hlavná, len ešte samozrejme nie je dokončená :)) máme kotol aj so zásobníkom. Ten by mi nevadil, je celkom úhľadný :), vadia mi tie trubičky medzi nimi. Úplne to uzavrieť nemôžme, prístup je tam potrebný (uzávery, vetranie). Ako by ste to nejak zakryli, či aspoň skultúrnili?
Přílohy
kotol.jpg
image/jpeg
kotol.jpg (47.59 KB) Zobrazeno 1457 krát
Lotta

Odeslatod Lotta v Stř 30. Bře 2005 12:24:18

MI: díky za podporu. Ale ono to ide. Mám samozrejme obdobia depky, kedy mám pocit, že napredujeme strašne pomaly a že to nedokončíme ani do penzie. Ale zasa, vždy keď zas niečo pokročíme, nejaká časť sa dokončí, tak sa z toho vytešujeme ako malí :) :)

Najhoršie je, keď začne byť ako teraz také milučké počasie vonku, to sa neudržíme a miesto dorábania kuchyne presádzame záhradku, vyrábame pergolu a pod. No ale dá sa tomu odolať??? :)
Lotta

Odeslatod Zvědavá v Stř 30. Bře 2005 13:41:55

Lotto,

uvidíš, že to půjde. To vůbec nevadí, že pomalu, a to že spoustu věcí děláte sami s manželem - to je to nejlepší. Asi bych to neměla říkat, ale věř mi, že to co jsme kdysi v bytě dělali sami, takříkajíc "na koleně", mě daleko víc těšilo. Jasně, nebylo to úplně dokonalé, ale měla jsem z toho fakt velikou radost a troufám si říct, že větší než teď. A přitom mám daleko dražší vybavení než tehdy - ale v tom to vážně není.

A určitě teď pracuj raděj na zahradě a pergole. Víš co MNĚ udělalo největší radost v domku? Když se udělala terasa. A musím objektivně říct, že celé léto tam v podstatě
"bydlíme". Často si říkám, nač jsem třeba určité věci TAK NUTNĚ potřebovala??? Ta radost je úplně v něčem jiném. A taky někdy není na škodu počkat, a pěkně si to
"vytěšit":)

K těm "trubičkám". Zkusím poradit. My jsme podobný vodovodní "aparát" měli v suterénu, kde původně nebylo plánováno vůbec nic. Nakonec jsme se rozhodli udělat v tom suterénu ještě další WC se sprchou, kvůli zahradě a tak. Vedla tam strašná spousta trubek, a taky je tam vodoměr a hlav.uzávěr vody. Vyřešili jsme to tak, že se všechny ty instalace schovaly do sádrokartonového kastlíku, do kterého se zasadila taková ta instalační dvířka. Takže přístup k tomu je, zeď je bílá, dvířka taky, takže to ani nějak neruší. Dneska to není žádný problém udělat, chce to jen šikovného HYPOHrda, případně řemeslníka:)
Zvědavá

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze