Zvědavá - okno do kuchyně

Moderátor: Living

Zvědavá - okno do kuchyně

Odeslatod Romanag v Sob 26. Bře 2005 20:56:23

Při dnešním "úklidu" jsem našla v jednom starším časopise nějakou brožurku, tak sem zalistoval - a hele!

Vím, žes to zamítla, ale když jsme o tom mluvily, tak to sem dám aspoň jako inspiraci pro ostatní.

(fotografie odstraněny na žádost autorky)
Romanag

Re: Zvědavá - okno do kuchyně

Odeslatod Romanag v Sob 26. Bře 2005 20:58:43

Nemam scaner, takže jsem to fotila daigitalem, kdyby se vam to zdalo malo zretelne; ta cara napric na vysku je polovina stranky.
Romanag

Odeslatod Alena23 v Sob 26. Bře 2005 21:21:50

Ahoj Romano, já ti píšu na e-mail, a ty tady fotíš díry ve zdi, a taky se zapojte do bazaru, můžeš prodat želvu :D
Alena23

Odeslatod Zvědavá v Ned 27. Bře 2005 13:37:46

Ahoj Romano,:)

tys mě tak potěšila, že na mě myslíš:). A zrovna, že jsem to teď objevila, to je balzám na mou duši - já mám dnes docela blízko k depresi.:(

Navíc mě chytá pocit, že bych to prostě měla předělat VŠECHNO. Já nevím vy ostatní, jestli to někdy máte, tyhle stavy, ale to je hrůza. Nejraděj bych teda předělala HYPa. Teď zrovna sedí pode mnou (já jsem na galerce) a ZASE ´TUPKÁ do krámu.

No, Romano, zavrhla-nezavrhla, já bych nejradši všechno VYVRHLA někam do kontejneru a budovala znovu. Tak mě napadá, co tak založit diskuzi s KONSTRUKTIVNÍ kritikou našeho bydlení. Tedy nemyslím zrovna všechno rozcupovat a poplivat, ale možná by to mnohým z nás pomohlo, protože člověk na všechno co doma má kouká s "klapkama na očích" a třeba spoustu věcí ani "nevidí". Víte, jak to myslím?

Zkusím přinutím HYPče-bohémské, aby vyfotilo tu kuchyň i z druhého konce, protože pak lépe pochopíš, proč jsem zavrhla to řešení.A možná tě ještě něco napádne,protože je možné, že jen na něčem hnidopišsky lpím.
Zvědavá

Odeslatod Romanag v Ned 27. Bře 2005 17:17:25

Ahoj Zvedava,

tak na HYPa neco vrhni z galerie - a urcite se ti ulevi! Nemusis ho zabit, jen tak trosku omamit...;). Nebo aspon rozbit ten kram, co te kvuli nemu zanedbava.

Muj HRDUR odjel na cele svatky pryc, mely prijet kamaradky, ale skolila je nemoc kombinovana s poruchou auta - jezisi, mne se to ak hodi! Ja uz jsem presadila tolik kytek! Skoda, ze je venku hnusne, protoze bych uz i vykopala diry pro stromky na zahrade.

Dnes odpoledne se tu znicehoznic zjevila HRDURova rodina - svagr, svagrova i s obema nevycvalanci + Zlodedek + tchyne. Ale kdyz rikam ZJEVILA, myslim tim ZJEVILA: najednou jsme zahlidla jejich obliceje prilepene na skle.
Dostala jsem temer infarkt - ale myslim, ze pote dostala temer infarkt tchyne, kdyz si nemeli kam sednou, protoze na jidelnim stole jsou roztazene barvy, kolem sedacky jsou rozlozene casopisy Nase krasna zahrada, katalogy kytek a notebook s planem zahrady, na baru je asi 16 kvetinacku a na lince rozsypana hlina a sazenice a na zemi hromada uterek a rucniku, ktere jsem si prave sesbirala a chystala odnes do pradelny (delam samozrejme vse NAJEDNOU, ale hlavni cinnoste je tedy uklid, ze ano). Aspon ze byl ten zachod umyty, ale BEZ rucniku (ten byl v te hromade v kuchyni).

Nevim, jestli to rozchodi - kazdopadne jsem je napomenula, ze se musi predem ohlasit, kdyz jsou na navstevu - NO NE? A to ona navic vedela, ze tu mam mit ty kamaradky, takze se "prisli jen podivat, jestli prijely":-) :-) :-)!

No ja se z te jejich rodiny asi ****** (neni tady zadny vhodny smajlik pro tu cinnost, mozna najdete neco v BIDETu :-)).

Tak kdo pak ma mit deprese, co?
Nafotte, dej sem - uz jsme tady dlouho noc nekritizovaly (ale u tebe toho moc pro kritiku nebude) - treba s tou kuchyni spolecne neco vymyslime. Chtelo by to ale spis nejaky planek, ne?

Romanag

Odeslatod Zvědavá v Ned 27. Bře 2005 17:50:56

Romano,

místo kamarádek HRDurova rodina :( Dost hrůza, to ses teda musela fakt vodvázat:):)
Já nevím, proč se ti lidi nemůžou ohlásit, to teda vážně nechápu.Cha, proč by se vlastně hlášili (to jsem tupec), když to byla KONTROLA PŘECE:(
Každopádně jsi tedy s tím zapomenutým ručníkem v koupelně TĚŽCE zklamala-alespoň moje tchyně DOBrota by se hroutila.

Ale vidím Romano, podle toho co píšeš, žes byla VÝRAZNĚ AKTIVNÍ. Že už tě láká zahrada, viď?:) Naprosto to chápu, já mám úplně dětinskou radost, když ty rostlinky povylízají z hlíny.:) Nepodceň u těch záhonů nějaké ty obruby, fakt to bývá do budoucna problém. Já se chystám, že postupně nějak zabuduju do země takové ty dřevěné stupňovité "kuláčky". Betonový rantl tam mít nechci.

Já mám takovou lehčí depku a pocit (až fyzický), že se nemůžu na HYPa ani podívat:(
A - znáš to - já ani vlastně nevím PROč. Jéééžííšmarjá, já se z toho snad zblázním.
(Dívala ses včera na Čistou duši?)
Blíží se HYPče s foťákem, tak ti to zkusím v dalším příspěvku poslat.Teda jestli tam bude něco vidět - to víš, BOHém.......... Ha,plánek, no, plánek by to pravda chtělo, ale na to zapomeň, já jsem na plánky TĚŽKÝ antitalent(ale mám samozřejmě SPOUSTU jiných předností). Jasně, mohla bych požádat HYPa, ale tobě je určitě jasný, že to teda zaručeně NEUDĚLÁM. Představa, že bych ho měla ŽÁDAT, se mi tedy HNUSÍ.
Zvědavá

Odeslatod Zvědavá v Ned 27. Bře 2005 18:11:57

No, Romano, tak to posílám. Drobné vysvětlení (když už tedy nemám ten plánek sakra):

Kuchyň je rozdělená jako kdyby na dvě části. Na první fotce je kuchyňská část a tam
kde vidíš "bar s židličkami" začíná pokračování kuchyně - což je jídelní stůl na druhé fotce. Kousek židle vykukuje i na té první fotce - to jen pro představu.
Kuchyň je vlastně na celou šířku obývacího pokoje, takže je to taková dlouhá nudle.
Další fotka je obývák, ten ti posílám (vím, žes viděla), aby sis dokázala představit
co kde je.
Tedy - fotka z obýváku - je to focené od franc.okna směrem ke kuchyni. Ten kulatý vstup je právě do kuchyně (klíčová dírka). Příčka vlevo od klíčové dírky tvoří předěl mezi jídelní částí kuchyně a obývákem.
Takže STUL v obýváku, který stojí u zdi - kdyby tam nebyla ta zeď, tak ten obývákový jídelní stůl ČUMÍ na kuchyňský (žrací) stůl. No, takže problém je, že máme vlastně dva stoly ´vedle sebe (to není samozřejmě vidět), protože je dělí ta zeď. Já jsem přemýšlela, že by se dala odstranit ta příčka, ALE co pak? Kuch.linka je vpravo, takže bych nezískala žádnou návaznost na obývák. Navíc-i kdybych to celé otevřela, musela bych zvolit úplně jiný styl kuchyně,protože by to bylo jak pěst na oko.Já prostě nevím. Nejvíc mě rozčiluje ta špehýrka (vstup) do kuchyně. Jednak chodíme přes obývák, a hlavně - ten OTVOR do kuchyně je dost úzký, fak furt mlátím bednou s nákupem do zdi.
Romano, neber to, že MUSÍŠ něco vymyslet. To jen kdyby tě někdy něco osvítilo..........
Zvědavá

Odeslatod Romanag v Ned 27. Bře 2005 18:12:23

Zvedava,
to vis, ze jsem se koukala...ale ze by mne to nejak povzbudilo, to mne teda nepovzbudilo....spis naopak, ja mam z dusevnich nemoci dost des.

Ja se v posledni dobe na HRDURa taky nemuzu ani podivat - on ma cestovni horecku (i kdyz samozrejme tvrdi, ze NEMA), tak je prijemnej...ale ve ctvrtek rano ho vezu na letiste, tak to vypada, ze budu mit cerne ruce...budu z vdecnosti hladit lokomotivu...bojinga...:-) :-)
Romanag

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze