Jak na tchýni

Moderátor: Living

Re: Jak na tchýni

Odeslatod Maja v Úte 15. Bře 2005 17:39:18

Holky, já nechápu o co Vám s tím vařením jde....Vždyť buďte rády, že maminky HYPům a HRDům navaří a napečou, aspoň nemusíte stát stále u sporáku, ne? Neříkejte mi, že byste si samy pro sebe vařily každý den teplou večeři. Vždyť si takhle ušetříte spoustu času i peněz.
Stačí se jen domluvit, že když bude jíst u rodičů, aby Vám to řekl a Vy nevařily zbytečně, to potom naštve, to chápu.
Ale jinak se mi zdá, že kapku děláte z komára velblouda.
Tak buďte v poho, jo?:)
Maja

Odeslatod Hannah v Úte 15. Bře 2005 18:26:10

Ahoj Amando,

v tvých řádkách jako bych nacházela vlastní dosavadní život. Mám taky jednu skoro tchýni a ne a ne se jí zavděčit. S přítelem jsme spolu již dva a půl roku. Půl roku jsme u nich dokonce bydleli, ale nikomu tento zážitek nepřeji. Musela jsem utéci a moc si vážím, že přítel tehdy se mnou odešel taky. Samozřejmě, že v jeho očích je to zlatá máma, která to vždy myslí jen na jen dobře a problém je vždy na mojí straně, ale podle mě to tak není. Návštěvý jsme u nich od té doby omezili a myslím, že to prospělo i našemu vztahu. Samožřejmě, že od té doby je přítel pod mým vlivem - dle tchýně a rodiny a já jsem ta nejhorší pod sluncem. Tchýně při návštěvě nikdy nezklame, prostě pokaždé s něčím vyrukuje. Já ani nevím, zda to myslí vážné anebo je tak blbá ( omlouvám se, ale jinak to nešlo specifikovat). Stěžují si, že tam nejezdíme na návštěvy a neúčástníme se všech rodinných sedánků, ale když tam člověk přijede, v postatě se o něj ani nezajímají. Vyslechneme si je a zase jedeme domů. Nejde tak ani o mně, ale oni se ani nezeptají svého syna, jak se má. Já už jsem ukradená úplně a moc mě to mrzí. Jak v práci, co doma, čím se bavíš, stačí jen pár dotazů a rozhovor by byl na světě. Ne,ne, i to je jí zatěžko vypustit z pusy. Snažila jsem se ze začátku hrozně moc. Vedla jsem s ní téměř monology, ale aspoň vím, že jsem se snažila. Vždycky jsme si myslela, že s tchýní budu jednou mluvit, jak s vlastní mámou, všechno bude fajn, budeme se rádi navštěvovat a já k ní ráda dám své děti. S předešlou skoro tchýní jsem měla vztah výborný. Škoda, že s touto to nevyšlo. Už na to kašlu, raději to nevnímám, ale pokaždé od ních přijedu s bolístkem na srdíčku, že si zase něco nemohla odpustit. Nakonec se kvůli tomu s přítelem pohádáme, protože on VŽDY drží s rodinou. A tak je to dokolečka dokola. Moc mě to mrzí. Přitom by stačilo se trochu snažit, ale to je zřejmě pro ní nadlidský výkon, který nedokáže.
Takže všem držím pěsti a radím nezoufejte a kašlete na ně.
Hannah

Odeslatod Betty v Úte 15. Bře 2005 22:24:28

Tak jsem přečetla příteli přes rameno e-mail od jeho matky. Píše: viděla jsem velmi levný sporák, na to vaše vaření by stačil. To mě teda opět namíchla, vařím každý den teplé večeře, je to můj koníček, zvládám i sushi a jí se ne a ne zavděčit. Je fakt, že tráví u plotny mnohem víc času, protože dělá taková ty supersložitá česká jídla. Já mám uvařeno hned a ještě to pěkně naservíruju a nemám zadělanou celou kuchyni hrnci. Tak jsem si musela postěžovat.

Majo: ty víš, jak moc si na vaření potrpím.
Betty

Odeslatod sava v Úte 15. Bře 2005 22:32:19

Mé sousedce, říkejme jí Maruška, je 60 let. S tchyní nikdy nevycházela, pročež se léta nestýkaly. Až Maruščin manžel dostal infarkt, Maruška povolila a sešly se u lože chorého. Jediná tchynina věta :" Jak to, že dostal infarkt? Vždyť to nikdy neměl..." pohřbila další styky, protože Maruščina reakce byla : To chcete říct, že jsem mu to způsobila já?
A už se zase nestýkají.
sava

Odeslatod Betty v Úte 15. Bře 2005 22:51:34

Sava: můj HYP je nedospělý jedinec. Když jsem si přečetla ten e-mail, tak jsem mlčela a odešla z místnosti. Přišel do ložnice, ani mi nepopřál dobrou noc a usnul otočen zády (standardně usínáme spolu v náručí). Myslíš, že to někdy přejde?
Betty

Odeslatod Maja v Úte 15. Bře 2005 23:18:08

Betty - úplně chápu, že tento mail tě musel vytočit, tebe tak výbornou kuchařku. No, nic si z toho nedělej, a pošli mi zas někdy nějaký receptík.
Mně taky TCHY někdy štve, protože má dost rigidní, staromodní názory a vkus, ale já se nedám, a vždy jí nějak uzemním. A ona se mi už ani neodvažuje odporovat, asi si jen myslí svoje:) Ale nemůžu říct, že máme špatný vztah, je moc hodná.
Jinak s HYPem: nepřejde, bude to jen a jen horší:)
Maja

Odeslatod Zdeněk v Úte 15. Bře 2005 23:31:25

To Betty: Považujete-li za normální číst někomu maily přes rameno a cítíte-li se dotčená, když matka vašeho přítele doporučuje svému synovi koupi levného sporáku, není to váš přítel, kdo je nedospělý a pro vztah nezralý. Jste vztahovačná a zřejmě máte onen "geniální" dar zničit každý vztah. Zkuste se na sebou zamyslet.
Zdeněk

Odeslatod Zvědavá v Úte 15. Bře 2005 23:36:51

NAPROSTO souhlasím s Romanou:)

Dostatečně jasně napsala, že se jedná o varianty, kdy jde o nesnesitelné jedince.

Neshledávám na tom nic špatného a zaručeně je lepší si tyto dvě varianty, o kterých píše, prostě PŘIPUSTIT a smířit se s tím, že to nebude ideální.

Hoky, přece nikde není psáno, že současně s HYPem či HRDem musíte mít
za každé situace RÁDY i jeho rodiče. Prostě to tak často není a kdo není pokrytec, tak si to připustí.

Romano, teď pro tebe:)

Existuje i varianta č.3 - nevím jak ji pojmenovat, možná jen "NIC"

Já mám tchyni NAPROSTO v pohodě, nikdy mi neublížila, nikdy proti mně nic neřekla, do ničeho se neplete a - to je podstatné - bydlí POMĚRNĚ daleko.
Já vím, samozřejmě, to je taková menší výhoda. Já ji naprosto respektuji jako manželovu matku, určitě bych jí pomohla kdyby bylo potřeba, ale prostě žádné VŘELÉ vztahy nemáme. Zkrátka jsme každá asi na nějaké jiné vlně či co.
No, takže to je varianta "NIC" a já to považuji za úplně normální.

Pokud zde někdo psal o tom, že bydlí "společně s mladými či starými" a klape to - tak to fakt upřímně gratuluji, ale moc bych tomu nevěřila. Tedy - nějakému ideálnímu stavu věcí. Já prostě takovou symbiozu považuji za utopii a myslím si, že to je ta NEJHOŠÍ varianta - ale pozor - pro obě strany, takže i pro ty tchyně.
Zvědavá

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze