kolečkový kufr

Moderátor: Living

kolečkový kufr

Odeslatod Simona v Stř 09. Bře 2005 15:57:38

Chci koupit kufr s kolečky, jezdím občas do zahraničí, vždy zhruba na 5 dní. Máte nějaké zkušenosti? Díky.
Simona

Re: kolečkový kufr

Odeslatod Wulfila v Stř 09. Bře 2005 16:09:46

Určitě se vyplatí investovat do dražšího. Neříkám, že zrovna kufr Samsonite, kde zaplatíte i tu značku, ale určitě nebrat super akce v hypermarketech, kde seženete kufřík do 1000kč. Tak 2.000-2.500 mi přijde přiměřená čáskta. DObré mají podle mě u Bati, i za rozumnou cenu.
Taky jezdím dost pryč a hlavně na služební cesty, je kufřík přiměřené velikosti ideální. Mám 2 (2 a 3 roky), jeden tak na 3-4 dny, a jeden obsahově na cca 7-10 dní.
Wulfila

Odeslatod martina v Stř 09. Bře 2005 16:19:58

Tak k tomuhle tématu mám docela čerstvou historku. Přítel se předevčírem vrátil ze služebky z Asie letadlem (3x přesedal). Těsně předtím jsme koupili v Hypernově kufr na kolečkách za necelou tisícovku v akci v Hypernově, jinak všude jezdíme s baťohem, ale potřeboval si vzít oblek a ten by v baťohu asi špatně dopadl. Když na Ruzyni dostal kufr zpět byl dost zdemolovaný, urvaná ta tyč na tahání, kolečka v háji, lehce promáčklý.
Ovšem stejně tak dopadl kufr jeho kolegy, který stál cca 5 tisíc. Takže to je hlavně o tom, že na letištích při nakládání a vykládání zavazadel s tím zacházejí jako... Prostě s tím třískají sem a tam a je jim to fuk. Snad uspějeme s reklamací.
Takže do letadla mi to moc vhodné nepřijde, i když na letišti to má skoro každý. Tak nevím, záleží na štěstí, jak zrovna s tou vaší bagáží zacházejí.
martina

Odeslatod Wulfila v Stř 09. Bře 2005 16:23:27

Jo, dodatek jak čtu martinu: mám oba "pevné" tvrdé ty kufry. Nic není nezničitelné, ani tyto, ale do látkových nebo takových těch prostě s měkkým povrchem bych asi nešla! Už kvůli lehčí deformace v letadle pod jinými zavazadly apod.
Wulfila

Odeslatod Romanag v Stř 09. Bře 2005 16:47:56

Ahoj,
my mame velky Samsonite na 40 kg a maly trolej na 12 kg, oba plastove (tvrde). Velky stal asi 4500, s tim, ze na nej mame (jen tusim ten nazev) "gentlemanskou pojistku" od Bati - pri odcizeni dostanete novy. Taky cestujeme docela casto. Maly jsem dostala, cenu nevim.

Proc jsme si vybrali tvrdy Samsonite (po vyzkouseni cele rade kufru):

- ma kolecka pojizdna v ve stojaci pozici - nemusi se tedy naklonit a tahnout, staci ho postavit a tlacit - vynikajici zalezitost, kdyz ma kufr 40 kilo. Kolecka nejezdi "dopredu-dozadu", ale do vsech stran.

- proc tvrdy - neposkodi se vam cokoliv, co je uvnitr; materialy Samsonite maji tvarovou pamet, takze po deformaci (velmi caste) se po nekolika hodinach (!) zformuje nazpet - reklamovali jsme zdeformovany roh kufru na letisti, s tim, ze nesel zavrit, protoze spodni cast byla silne promackla; pani si kufr prohledla, sepsala protokol a nez jsme prijeli domu (dve hodiny) na kufru nebylo zretelne zadne poskozeni. A muze se na nem SEDET!

- kombinace zamykaci + ciselny zamek - zvlaste zamek na klic (ale na klic, ne na plisek jako je u levnejsich kufru) je dulezity - pokud se v hotelich krade, tak se krade Z kufru, a ne CELY kufr - my si do kufru schovavame fotaky a cennosti, protoze vime, ze neni snadne jej otevrit

- pevna kolecka: Samsonite ma jednak pevna loziskova kolecka, jednak jsou chranena zapustenim do kufru (takovym plastovym okrajem) - pri padu (opet: velmi caste pri manipulaci) se kolecka neposkodi. I dalsi mechanicke casti (madla, vytahovaci rukojet) jsou "festovni" a neznicitelna

- dobre reseny ulozny prostor uvnitr kufru - zaves na obledeni, kapsy....

- je hezky ;-) a ma prodlouzenou zaruku

Neni pravda, ze u Samsonite platite "znacku" - ten material, zpracovani a provedeni je proste dokonale.

Samsonite kufry urcite nevyjdou z mody, aby sis kupovala pristich 20 let novy kvuli vzhledu - a pochybuju ze levnejsi ti vydrzi stejne dlouho (mi rodice si kupuji kazdych 4-5 let novy kufr, vzdycky nejaky "lepsi" - a vzdycky se jim ulomi kolecka nebo neco upadne...)
Takze doporucuju investovat - je to nadlouho.

Postreh: kufr si vzdy nechej zabalit nebo zabal sama do folie (ale ne ta kuchynska, prodava se takova silnejsi, na baleni zbozi) - ne proto, aby se neodrel (folie se stejne prodre), ale folii je nutne pripevnit to vytahovaci ucho, protoze pri manipulaci je zrizencum jedno, za co chytnou a tohle je dost choulostiva vec - takze nechat venku pevne ucho nahore a pevne ucho na boku, vytahovaci madlo skryt - a pro jistotu tesne pred odevzdanim kufru pretahnout i kolecka, zvlaste pokud mas kufr s nekrytyma koleckama.
Romanag

Odeslatod Woodoo v Stř 04. Črc 2012 13:11:01

To je opravdu znamka kvality, kdyz ty kufry vydrzely jednu cestu k mori - a to ihned po zakoupeni :ugeek: :o :o :o

Nejsme REKLAMNI forum :2_angry: :2_angry: :2_angry:
Tak zmizni, jo?
Woodoo

Odeslatod szz v Pon 09. Črc 2012 21:46:55

Já mám ten zatracovaný textilní kufr za pár stovek (asi 600-700) z hypermarketu a jsem spokojená. Když s ním fláknou, může se poškodit něco křehkého uvnitř. Tak tam nic choulostivého nedávám.Když se flákne s drahou skořepinou, prý praskne.
szz

Odeslatod Stoupa64 v Úte 10. Črc 2012 8:25:15

Osobně se v tomhle případě řídím heslem: "Kde koupíš rohlík, kufr / spacák / batoh nekupuj" :) Lepší je podle mě investice do lepšího, aspoň máte jakous takous jsitotu, že vám někde v zahraničí neupadnou kolečka ;)

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze