prodej bytu před splacením úvěru

Moderátor: Living

prodej bytu před splacením úvěru

Odeslatod Petra v Stř 23. Úno 2005 19:13:57

Nevíte někdo, jestli se dá prodat družstevní byt ještě předtím než byl na něj splacený úvěr? Samozřejmě bysme úvěr hned doplatili po prodeji bytu. Převést úvěr na nový byt se asi nedá, že?
Petra

Re: prodej bytu před splacením úvěru

Odeslatod Šárka v Stř 23. Úno 2005 20:18:17

Petro, a čím jste na družstevní byt ručili?
Známý prodal byt před splacením úvěru od ČS stavební spořitelny (koupil pak jiný) a nebyl to problém, protože na úvěr ručil jinou nemovitostí.
Šárka

Odeslatod Petra v Čtv 24. Úno 2005 17:38:25

My ničím neručíme, půjčovali sme si každý jen do té výše co to šlo bez ručení. Jinak je to taky úvěr ze stavebního spoření - jeden od ČS a druhý od lišky.
Petra

Odeslatod Soňa v Pát 25. Úno 2005 10:03:08

Prodala jsem úplně v pohodě byt před splacením úvěru u RFB. Jestliže neručíte bytem, jde to bez komplikací.
Teď bydlím v domku a úvěr doplatím tento rok.
Soňa

Odeslatod Petra v Pát 25. Úno 2005 13:50:18

Tak jsem volala do ČS stavební spořitelny a tam mi řekli,že je možný byt prodat, ale u lišky mi řekli, že ne. Přijde mi to divný, když tím bytem neručím a budu dál splácet tak jak mám. Že by to nový majitel koupil s dluhem a to nejde, ale já si myslím, že přeci dluh je na mě a ne na byt. zatím se jen nezávazně informuju,když by na ten prodej mělo opravdu dojít,bude asi lepší znovu se pořádně zeptat a asi to mít od stavební spořitelny i písemně.
Petra

Zpět na Ostatní a volná diskuze