Šicí stroj Singer nebo Toyota

Moderátor: Living

Šicí stroj Singer nebo Toyota

Odeslatod Zuza v Pon 21. Úno 2005 17:33:44

Dobrý den, po 15-ti letech si musím koupit nový šicí stroj. Nevím pro kterou značku se rozhodnout. Již jsem něco okukovala dnes v Carrefouru kde mají tyto 2 značky. Toyota mi připadá stejně vybavená jako Singer, ale téměř o polovinu levnější (momentálně mají asi nějakou akci tak bych toho využila).
Poradí mi někdo z vlastní zkušenosti jak je spokojen ?
Nejsem žádná švadlena, oblečení nešiji (dříve ano, teď není čas), ale občas nějaké závěsy, záclony, povlečení , všití zipu apod.
Zuza

Re: Šicí stroj Singer nebo Toyota

Odeslatod Laděna v Pon 21. Úno 2005 19:35:02

Milá Zuzo, pokud nešijete oblečení pro celou rodinu / a kdo dneska, že ?/, ale budete mít šicí stroj jen jako nutné vybavení domácnosti, volila byc h šicí stroj levnější. Je zbytečné mít na stroji bůhvíkolik ozdobných stehů, které vůbec nikdy nepoužijete. Já si odjakživa šiji všechno oblečení a kdysi jsem šila i pro děti, dnes už moderní věci pro své vnučky a snachy, ale ozdobné stehy , kterých je na moderním šicím stroji plno, jsem vůbec nikdy nepoužila. Důležité je šicí stroj v domácnosti mít . Každý šicí stroj má dnes klikatý- entlovací steh, dokonce dnešní stroje už mají i overlockový - začisťovací steh, ale ten je důležitý pro toho, kdo šije oblečení a pružné věci. Těch je dnes na trhu plno, tak proč je šít doma, že ? Jedině tak opravit párající se lemy a švy. Takže klidně si kupte levnější stroj v akci. Já jsem ho své snaše koupila také, šije výborně. Jen jednu věc vám poradím, nechejte si předvést, zda schránka na šicí potřeby se odklápí tak, abyste v šicím stroji mohla mít potřebné věci na šití, to je jehly, patky atd.
Zdraví Laděna
Laděna

Re: Šicí stroj Singer nebo Toyota

Odeslatod Zuza v Pon 21. Úno 2005 22:41:50

Laděno, děkuji za "konzultaci". Určitě koupím Toyotu (3.290,-původně 6.290,-). Velice se mi líbila, měli tam i přímo vyšitý vzorek stehů z tohoto stroje.Byly tam i 4 overlockové stehy, což mě potěšilo. Můj starý stroj měl jen cikcak steh a ten byl nedostačující, hlavně u záclon a voálů, to se stejně třepilo a ještě stahoval. Schránka je tam taková malá, před patkou. Když se vyndá potom se dá otevřít prostor pro spodní nit. Velkou schránku nepotřebuji, mám šicí potřeby zvlášť. Na jehly a náhradní cívky je v té u stroje ale místa dost.
Chtěla jsem se jenom ujistit abych nekoupila nějaký šunt. Věřím, že mi vydrží zase 15 let.
Děkuji a přeji hezký den.
Zuza

Zpět na Ostatní a volná diskuze