Inspirace

Moderátor: Living

Inspirace

Odeslatod Petra v Úte 15. Úno 2005 22:38:46

Potřebuji Inspiraci. S manželem se chystáme rekonstruovat starý dům, Který má poměrně tmavé místnosti a zatím působí docela studeným dojmem, což bych ráda změnila. Proto vás všechny prosím o fotečky vašich obydlí, V časopisech mi to všechno přijde až na pár vyjímek studený jako psí čumák.
Zatím mám představu jen v tom, že chci kuchyŇ společnou s obývákem. AŤ zvětšíme prostor.
TAky jsem uvažovala nad vybouráním okna, ráda bych to udělal tak, abych mohla s kuchyně vyjít na zahradu. Ale máme psa a představa, že mi vletí jako neřízená střela přímo do kuchyně mě docela děsí. Nebyla by lepší jen nějaká ohraničená terasa. Všem mockrát děkuji za rady a fotečky.
Petra

Re: Inspirace

Odeslatod Veronika v Stř 16. Úno 2005 7:22:23

Ahoj Petro, taky rekonstruujeme dům a na jaře příjde na řadu okno z kuchyně na zahradu. Taky ho budeme bourat a místo něj budou prosklenné dveře. Vzhledem k tomu, že po zahradě pobíhá nejen pes, ale i myši a létají komáři a jiná "havěť", tak musíme udělat z venku ještě otvírací rám se sítí proti hmyzu.
Veronika

Odeslatod Helen v Stř 16. Úno 2005 10:30:36

Mám dveře z kuchyně na terasu a pes není nejmenší problém. Velice rychle se naučil, že do kuchyně musí žebrat z terasy a dovnitř přes den "courat" nesmí. Jen kočce se to nedá vysvětlit. Tedy dá, ona přesně ví, že nemá chodit sem a tam, ale stejně si dělá, co chce. Jinak východ na terasu z kuchyně vřele doporučuji, mám další terasu s přístupem z obýváku a tu prakticky neužíváme. Hlavní a největší obytnou terasu jsme udělali u kuchyně a skvěle se osvědčila.
Helen

Odeslatod Romana v Stř 16. Úno 2005 14:42:29

Ahoj Petro,
my mame kuchyn spojenou s obyvakem a zasouvaci okno na terasu - ta je navic resena tak, ze navazuje primo na travnik (ktery tam letos na jare uz snad konecne bude), takze kdyz se otevre, jsme jako v zahrade (nemame zaclony). Ja pracuji casto doma, na jare v hezkem pocasi si vynesu notebook pred okno a pracuji "v parku". Kocky to samozrejme miluji a korzuji sem a tam jako panove domu - jdou si lehnout ven do hliny na slunicko, pak si zalezou nazpet na bilou pohovku se ochladit...
V lete uz se to pres den neda. Aby se nam pres sklo neohrivaly mistnosti, tak pres den zatahuju vankovni zaluzie a nechavam tam jen cca 10 cm mezeru pro kocoury.
Ono to velkoplosne okno dela divy s teplotou v mistnosti - jak dolu, tak nahoru! A neni to izolAci a provedenim, to mame dokonale - proste jen slunecnim zarenim. Kdyz venku mrzne, ale sviti slunce, zvedne se teplota i o 2-3 stupne v mistnosti.
Romana

Odeslatod Petronela v Stř 16. Úno 2005 15:41:57

jak já vám závidím.My jsme se mohli rozhodnout,jestli půjdeme bydlet do patra nebo do přízemí,ale potom kvuli budoucnosti-až budou rodiče staří jsme šli nahoru.Rodiče mají taky vstup na terasu a je to nádhera-a pes ani kočky si nedovolí-a to máme starou mrchu kočku a neposlušného jezevčíka.Jak jsem četla Romany příspěvek uplně jsem to viděla,tu krásu a idylu.
Petra:když použiješ příjemné teplé barvy,nic moc záclony,spíš lehké závěsy a budeš respektovat stáří domu i stylem zařízení,tak vám bude teplo a útulno.Ať se vám to podaří.)))
Petronela

Odeslatod Šárka v Stř 16. Úno 2005 15:46:34

Ahoj Romano, vy máte vůbec úžasný příbytek, jestli jsi to ty s tou "zimní zahradou" a velkým oknem u kuchyně a s dřevěnou kočkou? :-)
Já bych byla ráda, kdybys nahodila víc fotek z vašeho domu, je to paráda, ale nic nám do toho, jak bydlíte, není, já vím :-))
Šárka

Odeslatod Romana v Stř 16. Úno 2005 15:57:17

Šárko,
jo to jsem já "od velké kočky" :-)

Já už jsem sem dávala snad všechno...cos neviděla ještě?
Romana

Odeslatod Petra v Stř 16. Úno 2005 23:01:52

Všem moc děkuji za radu. Je rozhodnuto- terasa bude. Teď už si jen ujasnit jaká...
Petra

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze