šaty na promoci

Moderátor: Living

šaty na promoci

Odeslatod eva arna v Ned 13. Úno 2005 12:36:54

Zdravím všechny,
přibližně za měsíc bude promovat dcera. Přivezla ukázat šaty, které si na promoci pořídila. Byla jsem z nich nadšená, jsou kouzelné, jakoby "malé černé", ale jsou "hanbaté". Sama jsem promovala v taláru, ona bez. Dcera tvrdí, že dnes se promuje v šatech ve škále od velkých večerních až po halenku se sukní a že není třeba, aby šaty měly alespoň náznak rukávů. Je to tak?
eva arna

Re: šaty na promoci

Odeslatod Eve v Ned 13. Úno 2005 13:38:57

Nevím, jak dalece hanbaté jsou, ale myslím, že to nebude až tak moc. Vzpomínám - je to už historie, jak se v 60tých letech začala zkracovat délka sukní. V té době jsem promovala a vím, že jsem se dohadovala s maminkou právě kvůli délce. Teta byla švadlena a obě jsme maminku přesvědčovaly,a tak došlo ke kompromisu - těsně nad kolena. Nemám dceru, ale před 3 r. promoval můj syn, kde byla pouze 1 dívenka a ta měla dlouhé šaty. Působilo to velmi noblesně, ale já bych dala přednost krátkým.
Eve

Odeslatod eva arna v Ned 13. Úno 2005 15:09:47

Eve, dík za útěchu. Šatky jsou černé mušelínové, malinko pod kolena. Vpředu dva pásy přes prsa na zapnutí za krkem. Výstřih maximální, záda holá až do pasu.
Nejsem prudérní, šaty se mi líbí, dceři sluší, vím o spoustě příležitostí, kam by se hodily, jen ta promoce mi nesedí.
eva arna

Odeslatod Romana v Ned 13. Úno 2005 15:33:12

Takove saty jsou nadherne, dokazu si to predstavit, ale prece jen k promoci by to mozna chtelo byt trosicku "oficialni".
Evo, kup ji nejake hezke drahe kvalitni sacko, ktere si muze obleci pres saty; zabijes tri mouchy jednou ranou - zahalis dceru, das ji darek a jeste se ji bude hodit, az nastoupi do zamestnani (nebo na vecirky) :-)
Romana

Odeslatod eva arna v Ned 13. Úno 2005 15:43:12

Romano, spíš než sako mě napadl nějaký lehounký šál. Sako mi k mušelínu a celkově romatickému stylu nesedělo. I když, možná by se také dalo vybrat.
Dcera už týden konzultuje ve "svých" kruzích, zatím to žádný výsledek nepřineslo.
eva arna

Odeslatod MONIKA v Ned 13. Úno 2005 16:20:23

EVO ARNO, U KDYŽ JSEM TO ČETLA, NAPADL MĚ LEHKÝ ŠÁL. A KDYŽ JSEM TO PROČETLA CELÉ, ZJISTILA, ŽE TEBE TAKÉ. MYSLÍM, ŽE BY TO BYLO ŘEŠENÍ. POKUD SE NEMÝLÍM, UŽ JSEM TO PŘI TAKOVÉ PŘÍLEŽITOSTI VIDĚLA, ŠATY PŘEHOZENÉ ŠÁLEM.
MONIKA

Odeslatod Romana v Ned 13. Úno 2005 16:28:16

Hmm, to je fakt, to by bylo krásné...když si to nějak hezky naaranžuje.

A dcera je tedy taky má za moc odvážné?
Romana

Odeslatod eva arna v Ned 13. Úno 2005 17:04:03

Ten šál - nevíte někdo o prodejně v Praze, kde by se dal vhodný šál nebo látka na něj koupit?
Pokud by to tak dopadlo, měla by to být jakási koruna celého oblečení. Snad nějaká jemná krajka?
Když tak o své princezně přemýšlím, napadají mě hlavně látky, jaké používá Blanka Matragi. To je samozřejmě hloupost, jenže kolem sebe vidím jen šály, které se nosí pod límcem kabátů.

A ještě pro Romanu - jí to asi odvážné nepřišlo, podobné letní šaty nosí. Jen si neuvědomila, že promoce je přece jen trochu vážná záležitost. A od vrstevnic asi slyší, že se nosí "úplně všechno".
eva arna

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze