Vyčištění žehlící plochy žehličky

Moderátor: Living

Vyčištění žehlící plochy žehličky

Odeslatod Donny v Pát 11. Úno 2005 9:52:37

Ahoj.Nemáte někdo dobry tip jak vyčistit žehlíci plochu žehličky? Za sucha to absolutne nejde a trochu pomaha "prezehlit" papir s kuchynskou soli,ale taky to neni na dlouho.Jsem z toho uz nestastna,protoze se mi porad na zehlicku neco lepi:-(( Predem dekuji za jakoukoliv radu:-)
Donny

Re: Vyčištění žehlící plochy žehličky

Odeslatod Romana v Pát 11. Úno 2005 10:12:53

na to existuje senzacni pripravek - takova ruzova tycinka nebo pasta v tube, cesky vyrobek, prodavaji to v kazde te stare ceske drogerii (v DM to asi nekoupis, je mi zahadou, proc ceske vyrobky sabotuji) - stoji to par korun a kdybys mne zabila, tak si nevzpomenu na nazev.

Pouziva se to tak, ze rozpalis plochu zehlicky, natres pastou, z toho se hrozne zakouri a zasmrdi to - a veskere pripaleniny (i prastare) setres suchym hadrikem.

Je to primo "zazracne", ja jsem tim vycistila svoji prvni zehlicku po odstehovani od rodicu, kterou jsem komplet prilepila na podsivku sukne (taky se kourilo!)

Snad si nekdo vzpomene na nazev - jestli ja v prubehu dne, tak ti to sem napisu, ale ja myslim, ze kdyz to reknes nejake starsi zkusene prodavacce, tak bude vedet.
Romana

Odeslatod Vera v Pát 11. Úno 2005 15:01:26

Funguje taky uplne obycejna zubni pasta. Na teplou zehlicku trochu napatlat, hadrikem rozsmudlat a po vychladnuti otrit cistym hadrikem.
Vera

Odeslatod Romana v Pát 11. Úno 2005 16:04:15

Mám to!!!!

Prostředek se jmenuje TAPUNA a vyrábí jej zlínská firma Atota.

Zde kontakty, zkus si najit ve vyhledavaci prodejce, nebo jim napis ci zavolej:
Telefon: +420 577431782
Fax: +420 577431782
E-mail: atota@seznam.cz

Funguje to opravdu perfektne a bez mechanickeho poskozeni zehlici plochy.
Romana

Odeslatod Romana v Pát 11. Úno 2005 16:07:12

A kdo to prodava na netu (za 31,- Kc):

http://www.patro.cz/objects/1074347315.html?group_oid=1057006305

http://www.hyperobchod.cz/objects/1074347315.html?group_oid=1057006305

Neni tam obrazek, zda je to pasta nebo tycinka - je to jedno, ale mne se vice osvedcila tycinka, lepe se to nanasi.
Romana

Odeslatod Jana v Pon 14. Úno 2005 7:31:59

Mně se povedlo přiškvařit na žehličku rukáv a vyčistila jsem to tak, že jsem horkou žehličku potírala jelenovým mýdlem, nechala vystydnout a úplně studenou jsem ji otřela vlhkým hadrem.
Jana

Odeslatod Donny v Pon 14. Úno 2005 9:11:56

Tak to určitě musim vyzkoušet.Moc, moc děkuju za všechny rady:-))))
Donny

Odeslatod Dana v Pon 21. Úno 2005 23:23:58

Ahoj,radu s mýdlem používám s úspěchem hodně let. Používám jakékoliv mýdlo,které je zrovna "při ruce". Na horkou žehličku(teplota bavlna) natřu silnou vrstvu.Jde to rychle,jen mýdlem přejíždíš plochu .Studenou pak jen omyješ mokrým hadříkem,funguje to 100%!!!!
Dana

Zpět na Ostatní a volná diskuze