Týdenní výsadba stromů ve skotské vysočině!!

Moderátor: Living

Týdenní výsadba stromů ve skotské vysočině!!

Odeslatod jakabhai v Čtv 26. Zář 2019 16:31:07

Ahoj přátelé - právě jsem na cestě domů z týdenního dobrovolnictví s „Trees for Life“ - charitativní organizace, která se snaží „znovu vytvořit“ Kaledonský les. Je to úžasně krásná část světa, i když po staletí pastvy, lovu a úmyslného odlesňování zůstává pouze 1% lesa. Trávil jsem týden jako součást skupiny 11 lidí, sázel jsem stromy, zkoumal a odstraňoval některé nepůvodní druhy, to vše za účelem navrácení lesa do jeho primitivního stavu.

Bydleli jsme v „bothy“ - malé kabině ve spodní části Glenn, mil od jakékoli jiné civilizace, zcela mimo síť bez telefonního signálu nebo připojení k internetu. V den, kdy jsme šli do az míst, zasadili jsme stromy a rozkvetli v krajině, klid a pohodu, neuvěřitelnou scenérii, dýchající nádherný čistý vzduch. V noci jsme zapálili oheň, společně jsme vařili, hráli karty, sdíleli příběhy, procházeli kolem kytary, navzájem se poznávali. Neměli jsme nic, ale nepotřebovali jsme nic. Byla to hluboká, duchovní (nemluvě fyzicky náročná!) Zkušenost, kterou nemůžu začít artikulovat.

Když jsme se vraceli do Inverness a naše telefony se znovu dostaly do dosahu, všichni začali pípat a bzučet zprávami, když jsme se hlásili s milovanými a dohonili zprávy o „skutečném světě“. Přes skupinu padl tichý smutek. Opravdu jsme přicházeli „domů“, nebo jsme jej opustili?
jakabhai

Re: Týdenní výsadba stromů ve skotské vysočině!!

Odeslatod jakabhai v Sob 28. Zář 2019 11:53:34

jakabhai napsal:Ahoj přátelé - právě jsem na cestě domů z týdenního dobrovolnictví s „Trees for Life“ - charitativní organizace, která se snaží „znovu vytvořit“ Kaledonský les. Je to úžasně krásná část světa, i když po staletí pastvy, lovu a úmyslného odlesňování zůstává pouze 1% lesa. Trávil jsem týden jako součást skupiny 11 lidí, sázel jsem stromy, zkoumal a odstraňoval některé nepůvodní druhy, to vše za účelem navrácení lesa do jeho primitivního stavu. https://scrabblewordfinder.vip/ https://www.applock.ooo/ https://www.7zip.vip/

Bydleli jsme v „bothy“ - malé kabině ve spodní části Glenn, mil od jakékoli jiné civilizace, zcela mimo síť bez telefonního signálu nebo připojení k internetu. V den, kdy jsme šli do az míst, zasadili jsme stromy a rozkvetli v krajině, klid a pohodu, neuvěřitelnou scenérii, dýchající nádherný čistý vzduch. V noci jsme zapálili oheň, společně jsme vařili, hráli karty, sdíleli příběhy, procházeli kolem kytary, navzájem se poznávali. Neměli jsme nic, ale nepotřebovali jsme nic. Byla to hluboká, duchovní (nemluvě fyzicky náročná!) Zkušenost, kterou nemůžu začít artikulovat.

Když jsme se vraceli do Inverness a naše telefony se znovu dostaly do dosahu, všichni začali pípat a bzučet zprávami, když jsme se hlásili s milovanými a dohonili zprávy o „skutečném světě“. Přes skupinu padl tichý smutek. Opravdu jsme přicházeli „domů“, nebo jsme jej opustili?

my issue got solved!!
jakabhai

Re: Týdenní výsadba stromů ve skotské vysočině!!

Odeslatod namanjohnson101 v Úte 01. Říj 2019 11:17:40

Ahoj,

děkuji za sdílení tohoto problému

pozdravy
namanjohnson101

Zpět na Ostatní a volná diskuze