ABradio - poslouchej online!

kdy je čas ukončit synovi pobyt v mamahotelu

Moderátor: Living

Re: kdy je čas ukončit synovi pobyt v mamahotelu

Odeslatod petrdiz v Pon 11. Úno 2013 22:09:38

Divam se na to trochu z jine stranky. Jiz na stredni, kdy jsem zacal chodit na brigady (4000-8000Kc/ mesicne) jsem musel pridavat mamce asi 3000Kc na domacnost, s tim ze spousta jinych nakladu jsem si jeste musel hradit sam, a kamaradi se divili ze z vlastji brigady musim davat tolik, kdyz ostatni si za to kupovali drahe veci, na ktere mi uz tolik nezbyvalo. To byla mozna pricina toho, byt motivovany jit na vysokou a mit se v budoucnu lepe. V dobe kdy jsem byl na vysoke, jsem zacal vydelavat o neco vice a taky vice se chtelo odemne. Nakonec to dopadlo tak, ze mamka navrhla, ze az dodelam vysokou, tak bude chtit polovinu platu (tehdy na brigadach jsem mel cca 10tis., ale s tim ze uz neslo o klasicke brigady ale temer o 120 a vice hodin mesicne (vikendy a nocni v obchodech). Posledni rok na vysoke jsem si jiz sehnal praci, kdy bylo jasne ze po skole v ni zustanu. Proto jsme se s pritelkyni rozhodli se nastehovat do podnajmu. Ano mesicni naklady mam ted vysi, nez kdybych zustal u mamky, ale oba mame asi to ceho jsme chteli dosahnout. Mamka ma svuj klid a ja byl nucen se osamostatnit, coz ted vidim jako vyhodu.
Pokud se na to podivam z pohledu Vaseho syna: 2000Kc dam na jidlo, najemne, elktrika, ... 10 tis. mi zbyde, tu a tam vysypu kos, nekdy se na to vykaslu, mamka sice bude nadavat, ale co... trochu revu ustojim, ale proc jit z domu, kdyz muzu byt skoro kazdy den s kamarady a mit se dobre.
Ponauceni pro Vas: zvysit pridavani na domacnost, protoze pokud mu zbyva 10 tis, tak to se ma lepe nez vetsina lidi, kteri si stezuji ze nedosahnou ani na prumerny plat.
Hodne stesti pri tomto dilema.

Petr (27)
petrdiz

Odeslatod szz v Úte 12. Úno 2013 12:40:41

Opravdu nevím, jestli to syna přesvědčí k větší pomoci v domácnosti, ale já bych mu přesně vyčíslila 1/3 nákladů na domácnost od nájmu přes energie, drogerii až po jídlo, k tomu bych přihodila určitě aspoň 1000 za práci, když se sám nepodílí. A ještě má kecy o buzeraci! A to by platil , nebo ať si najde jiné bydlení. Jestli na to nemá sám, tak s někým. To by koukal, kolik by ho pak samostatný život stál! Argument, že není gay, neberu. Vždyť se spolubydlícím nemusí spát ;) , když nechce. Jestli ho nezcivilizuješ, snacha ti jednou pěkně poděkuje.
szz

Odeslatod Rutja, syn boha Ukky v Úte 12. Úno 2013 16:43:34

petrdiz napsal:Divam se na to trochu z jine stranky. Jiz na stredni, kdy jsem zacal chodit na brigady (4000-8000Kc/ mesicne) jsem musel pridavat mamce asi 3000Kc na domacnost, s tim ze spousta jinych nakladu jsem si jeste musel hradit sam, a kamaradi se divili ze z vlastji brigady musim davat tolik, kdyz ostatni si za to kupovali drahe veci, na ktere mi uz tolik nezbyvalo. To byla mozna pricina toho, byt motivovany jit na vysokou a mit se v budoucnu lepe. V dobe kdy jsem byl na vysoke, jsem zacal vydelavat o neco vice a taky vice se chtelo odemne. Nakonec to dopadlo tak, ze mamka navrhla, ze az dodelam vysokou, tak bude chtit polovinu platu (tehdy na brigadach jsem mel cca 10tis., ale s tim ze uz neslo o klasicke brigady ale temer o 120 a vice hodin mesicne (vikendy a nocni v obchodech). Posledni rok na vysoke jsem si jiz sehnal praci, kdy bylo jasne ze po skole v ni zustanu. Proto jsme se s pritelkyni rozhodli se nastehovat do podnajmu. Ano mesicni naklady mam ted vysi, nez kdybych zustal u mamky, ale oba mame asi to ceho jsme chteli dosahnout. Mamka ma svuj klid a ja byl nucen se osamostatnit, coz ted vidim jako vyhodu.
Pokud se na to podivam z pohledu Vaseho syna: 2000Kc dam na jidlo, najemne, elktrika, ... 10 tis. mi zbyde, tu a tam vysypu kos, nekdy se na to vykaslu, mamka sice bude nadavat, ale co... trochu revu ustojim, ale proc jit z domu, kdyz muzu byt skoro kazdy den s kamarady a mit se dobre.
Ponauceni pro Vas: zvysit pridavani na domacnost, protoze pokud mu zbyva 10 tis, tak to se ma lepe nez vetsina lidi, kteri si stezuji ze nedosahnou ani na prumerny plat.
Hodne stesti pri tomto dilema.

Petr (27)

Kdo se rozplakal?
Rutja, syn boha Ukky

Odeslatod wendy007 v Stř 03. Dub 2013 11:39:39

Majjussko, souhlasím s názorem, že synátorovi se v mamahotelu náramně líbí, tohle téma máme za sebou, řešili jsme to před pár lety, jasně jsem stanovila podmínky mamahotelu a dcery měly na výběr, buď je dodržovat nebo se osamostatnit a ukázat, co jsem do nich za těch 18 let natloukla. V rámci zachování dobrých vztahů se osamostatnily a všechno funguje, jak má. Mladší dcera nemá o moc větší plat než tvůj syn, má pronajatou garsonku a je soběstačná. Finančně je nepodporuji. Já se jim do života nemotám, máme slušné vztahy a obě se rády vrací na návštěvu domů. Kdybych to měla řešit nyní, udělám to samé, po přečtení celé této diskuse jsem přesvědčená, že jsem to udělala pro jejich dobro. :)
wendy007

Odeslatod CherryAnn v Úte 11. Čer 2013 14:23:15

Souhlas, synovi zvýšit poplatky, nebo ať víc pomáhá. Budoucí nevěsta vám bude ještě děkovat, když si ho teď vycvičíte ;)
CherryAnn

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze