kdy je čas ukončit synovi pobyt v mamahotelu

Moderátor: Living

kdy je čas ukončit synovi pobyt v mamahotelu

Odeslatod majjusska v Ned 03. Úno 2013 20:41:03

Téma mamahotelu je velmi citlivé pro obě strany - děti i rodiče. Máte zkušenosti s tím, jak synovi vysvětlit, že přestože a protože ho mám ráda, je potřeba tuto otázku v jeho 23 letech vyřešit? Je 2 roky zaměstnaný, přispívá půl roku 2000 Kč na domácnost.Nemá velký příjem, proto jsme se domluvili na této částce. Projevuje ale velkou neochotu s pomocí v domácnosti, všechny uložené úkoly a práce provede s protáhlým obličejem a na páte upozornění (možná).
Když jsem s ním mluvila o tom, že mu nebudu dělat služku a kuchařku a on se válet u internetu nebo se bavit s kamarády, řekl, že už by sám dávno šel, protože to nemá doma nikdo z jeho kamarádů....tu buzeraci aby pořád něco dělal, uklidil atd....že ho to samotného už nebaví . Ale nemá prý jinou možnost, protože za 12000,-čistého měsíčně nevyžije. Po takových debatách je uražený, pak se 3 dny snaží bez řečí a čtvrtý den je to zase všechno ve starých kolejích......Když mu řeknu, že já v jeho letech jsem měla už 2leté dítě, tak mně řekl, že to je můj problém....
majjusska

Re: kdy je čas ukončit synovi pobyt v mamahotelu

Odeslatod robijn v Ned 03. Úno 2013 21:01:32

majjusska napsal: Ale nemá prý jinou možnost, protože za 12000,-čistého měsíčně nevyžije....

... a to je ale zase jeho problem.
Ja to ukoncila v devatenacti. To jeste chodil/nechodil do skoly. Ted je mu sestadvacet, ma dodelanou vysku a minly tyden dostal spolecne s pritelkou klic od vlastniho domu.

Je fakt, ze me to bolelo, par let to trvalo nez to rozchodil, jenze ja mam triapadesatileteho brachu, ktery nejen ze se nechce odstehovat, ale ted uz vyhazuje mamu. Toho bych se nechtela dockat.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod majjusska v Ned 03. Úno 2013 21:16:56

tak to už je snad trošku extrém, ne?....je šance, že to můj syn pochopí?....zatím to bere tak, že se ho snažím vyhodit z domu, protože mu závidím to flákání a chci se flákat místo něho....takto přímo mně to samozřejmě neřekl, ale vím že to přesně takto vidí....
majjusska

Odeslatod robijn v Ned 03. Úno 2013 21:25:48

A co teda chces? Aby odesel nebo zustal, ale choval se podle tvych predstav a pravidel?
robijn

Odeslatod majjusska v Ned 03. Úno 2013 21:38:37

d robijn v Ned 03. Úno 2013 22:25:48
A co teda chces? Aby odesel nebo zustal, ale choval se podle tvych predstav a pravidel?

aby se samozřejmě osamostatnil a odešel! A pokud chce zůstat, tak aby si uvědomil, že jsme všichni na stejné lodi a že jako má své práva tak musí mít i povinnosti, že moje povinnost k němu už skončila. Pokud chce dál s námi bydlet, tak by snad měl i makat a nemyslet si, že dá 2000,- a tím to pro něho skončilo, ne?
majjusska

Odeslatod robijn v Ned 03. Úno 2013 21:48:00

a znas ze sveho okoli nekoho, kde si dospele dite prestalo delat z mamy sluzku i kdyz s ni porad zije?
robijn

Odeslatod majjusska v Ned 03. Úno 2013 21:52:43

robijn napsal:a znas ze sveho okoli nekoho, kde si dospele dite prestalo delat z mamy sluzku i kdyz s ni porad zije?

znám i případy, kdy se dítě postupem času začlo starat o mámu...
majjusska

Odeslatod robijn v Ned 03. Úno 2013 22:09:30

a mama byla jeste relativne mlada a zdrava .....

Proc si nenajde bydleni spolecne s kamaradama kde je nikdo nebude prudit?
robijn

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze