sama na dovolenou??

Moderátor: Living

sama na dovolenou??

Odeslatod aneta1 v Sob 01. Říj 2011 19:36:02

Zdravím všechny zúčastněné,a potřebuji poradit.Měla jsem jet s kamarádkou na dovolenou do Egypta a bohužel si zlomila nohu.Nemohu tak narychlo nikoho sehnat,protože odlet je pozítří.Mám velké dilema,jestli jet na dovču sama,jazykové znalosti moc nemám,ale snad bych se domluvila,vím,že tam jezdí hodně čechů a slováků,i když nejsem ten typ,který by se dal okamžitě s někým do řeči.Nechci tam být za mimozemšťana,který se na někoho nalepí...Prosím za každou radu,i třeba od těch,kteří mají osobní zkušenost.Odříkat se mi to nechce,byla jsem hodně natěšená na moře.Děkuji za každý váš názor. 8-)
aneta1

Re: sama na dovolenou??

Odeslatod robijn v Sob 01. Říj 2011 20:04:26

Ja bych klidne letela sama. Ale vzala si s sebou knizky nebo cokoliv cim bych se zabavila.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod RomanaK v Sob 01. Říj 2011 21:47:27

Já byla před několika lety sama v Tunisu a musím říct, že to byla ta nejpohodovější dovolená, jakou jsem kdy zažila :palec_up: .
Manžel tenkrát musel zůstat v práci a já potřebovala nutně "dobít baterky", tak jsem po krátkým váhání vyrazila a nelituju. S ním je to teda taky v pohodě, ale přece jenom už člověk bere ohledy na toho druhýho a nedělá si úplně co chce...takhle to byla absolutní svoboda :palec_up: :palec_up: :palec_up: . Jediný, co mi trochu chybělo bylo naše každodenní večerní kafe a probrání zážitků z celýho dne, ale nakrmila jsem ho tím důkladně potom... :smiley14:.
Moje znalost jazyků je chabá, ale rukama nohama jsem se domluvila všude ;)
RomanaK

Odeslatod aneta1 v Sob 01. Říj 2011 22:17:04

A byla jsi úplně sama,myslím tím bez dětí?Já mám pořád pocit,že se na mě budou všichni dívat jak na někoho,kdo tam jde bůhví za čím :roll: :roll: ,pokud tam budu sama.
aneta1

Odeslatod robijn v Sob 01. Říj 2011 23:23:39

aneta1 napsal:A byla jsi úplně sama,myslím tím bez dětí?Já mám pořád pocit,že se na mě budou všichni dívat jak na někoho,kdo tam jde bůhví za čím :roll: :roll: ,pokud tam budu sama.

co je ti po tom co si mysli ostatni. Mysli si o nich taky co chces. Dyk bys tam mohla byt i s kamaradkou za buhvi cim.
Na dovolene jsem byla "sama" nekolikrat. S deckama v Chorvatsku. Se psem po pulce evropy. Moje zkusenost je, ze jsem se blbe seznamovala s lidma "na kus reci". Jedina moznost byla, pokud zenska napred zacla komunikovat s psikem, nebo deckama. Jinak bez sance. Je fakt, ze jsem byla autem a v kempu, nebo apartmanu, cili kolem vetsinou rodiny, nebo manzele.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod RomanaK v Ned 02. Říj 2011 2:05:24

Děti nemám, byla jsem sama ;) .
Párkrát se ke mě přifařila slečna, která tam byla s přítelem a neustále se hádali...Ze začátku mi nevadila, strávily jsme u kafe pár večerů na hotelový terase...ale pak mě začla otravovat řešením svejch problémů, tak jsem jí odpálkovala :mrgreen: a zbylejch pár dní už jsem česky promluvila jen s naší delegátkou ;)
Jestli si někdo něco o mě myslel mě vůbec nezajímá..... ;)
RomanaK

Odeslatod aneta1 v Ned 02. Říj 2011 10:47:28

Asi to nebudu taky řešit,je fakt,že jiná mentalita lidí je u nás a v egyptě,i když je nás tam čechů hodně.Mám ale trochu obavy z místních :roll: ,že jak tam uvidí samu ženskou tak si budou dovolovat.. :x
aneta1

Odeslatod RomanaK v Ned 02. Říj 2011 19:01:00

No, ono to máš jedno....Arabský chlapi prostě otravujou a nezabrání jim v tom ani přítomnost manžela ;).....
Ale je to absolutně neškodný, prostě to v těchhle zemích patří k folklóru stejně jako nabídka výměny ženský za velblouda :mrgreen: ...
Nesmí se to brát moc vážně, trocha nadhledu nezaškodí. Já jsem vždycky mrtvá smíchy, když slyším někoho po návratu vyprávět (vážně a s očima navrch hlavy), jak arab manželovi nabízel 100 velbloudů :mrgreen: ....To tam dělá každej prodavač, protože ví, že se to od nich čeká...Netušej, že to nějaká pipina vezme vážně, je to spíš jejich způsob, jak pobavit turisty ;).
Kdybys jela s kamarádkou, je to úplně nastejno. Vlezete do krámku a v tu ránu se každý z vás chopí jeden prodavač a táhnou každou jinam....Opravdu vás z 99,9% neznásilněj ani nezabijou :mrgreen: ....chtěj prostě jen něco prodat. Pak ti řekne, že máš oči jako Kleopatra a že jsi nádherná žena (mimochodem,byla jsem několikrát svědkem toho, jak přesně tohle říkali ošklivejm starejm německejm ochechulím :mrgreen: )... no a doufá, že tě udolá a něco u něj koupíš.
Že tě bude neustále někdo oslovovat, na to se ale připrav ;) ...
RomanaK

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze