nova praca

Moderátor: Living

Re: nova praca

Odeslatod robijn v Čtv 29. Zář 2011 19:33:47

spu napsal:neměla si brat vola.

Treba si ho nebrala, ale udelala
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod pastelka-růžová v Pát 30. Zář 2011 7:13:34

Ahoj, můj názor na věc bude asi jiný z pohledu "babičky", ale musím v každém případě souhlasit s fůrií, také si myslím že její nespokojenost pramení přímo z rodiny a z absence jejich rodičů, kteří bydlí daleko od nich. Přijde mě to "sobecké" jenom proto, že "já" něco chci následně ROZBÍT úplně všechno co jsem dosud s manželem budovala. Já jsme stará škola :o , ale když jste se brali tak jste si slíbili: v dobrém a zlém žít spolu :x-winking: ...nebo jste si slíbili žít spolu jenom v dobrém...???..tzn. když se sypou peníze, když je manžel každý den při ruce...???...jsem v určitém smyslu pro "svobodu" ve vstahu co se týče koníčků....ať on má svůj sport......a ty můžeš mít svoje kytííííí......pořiď si záhon s růžemi a nezastavíš se :smiley14: ...teď můžeš pěstovat např. chryzamtémy a dělat z toho vazby, věnce, dekorace.....
pastelka-růžová

Odeslatod Ada v Pát 30. Zář 2011 7:23:58

A to si jako paní myslí, že v jiném zaměstnání bude mít takové výhody jako nyní ? - myslím tím bezproblémové pečování o děti, když je třeba. Bohužel spousta lidí si takové věci uvědomí až po změně a není cesta zpět. Já se osobně mužovi nedivím, z jeho strany má vlastně podporu při zabezpeční rodiny bez toho, že by se někomu musela zpovídat z toho, že děcka zase marodí. Mimochodem, většinu lidí práce zas až tak nebaví, ale složenky je třeba platit. Je třeba hledat spíš výhody, než pátrat po nevýhodách, všude je chleba o dvou kůrkách. Vystudovat VŠ a pak dělat květinářku?
Moje nejkrásnější období bylo, když jsem s mužem pracovala v rodinné firmě, sice od nevidím do nevidím, ale v každém případě to je vždy lepší, než mít nad sebou někoho cizího, protože ve svém si to taky zařídíte podle sebe, i když to na první pohled nevypadá a můžete si myslet, že jinde by bylo líp.
Ještě dodám, ona jako dospělá ještě nepřetrhla pupeční šňůru od rodiny? Lidé se odstěhují tisíce kilometrů od rodičů a přátel a neřeší to, neb si žijí svůj život s novými přáteli. Mýt mamku za zadkem v tomto věku je nenormální, když se jí stýská, může za rodinou jezdit i s dětmi a manžel si může mezitím zasportovat. A jak říká Pastelka, najít si vlastní koníčky a nebude mít čas řešit kraviny.
Ada

Odeslatod jazzinka v Pát 30. Zář 2011 11:57:15

Podle mě není primární problém ani tak v práci jako ve vztahu, kde je partner evidentně dominantí.
Ale nějak nechápu přístup Ády "má být ráda, že se může starat o děti". Když je manžel jednatel, tak si jistě může udělat volno někdy on a o děti se postarat, tak aby manželka mohla plnohodnotrně pracovat jinde, ne?
Navíc pokud firma není finančně úplně stabilní, považovala bychjen za přínos, když půjde jeden pracovat jinam a zajistí tak pro rodinu nezávislý zdroj příjmů.
Já jsem naopak proti rodinným firmám - zbytečně se tahají pracovní problémy do vztahu. Moji rodiče spolu byli dvacet let a pak kvůli společnému podnikání (ač finančně úspěšnému) skončilo manželství rozvodem.
A to "v dobrém i zlém" platí snad jen pro ženy? Neměl by manžel taky podpořit manželku v tom, aby dělala, co jí baví? Podle popisu si z ní místo toho dělá parcovní sílu v práci i doma a sám si lítá po vlastních koníčkách..
jazzinka

Odeslatod Diddi_2 v Pát 30. Zář 2011 14:17:30

Tak ja nevim, ale prijde mi jako blbost poridit si VS vzdelani a jit prodavat do kvetinarstvi za par supu. Timto prijmem se asi rodinny rozpocet moc nevylepsi, obavam se. Notabene, kdyz nechce delat v jedne firme s manzelem, coz ma nepochybne i nejake ty vyhody pro celou rodinu, (ze je manzel sobec, je jina vec), nechapu, co je za problem, jezdit 25 km do jineho mesta. I kdyby nakrasne nemela ridicak, tak tam snad spojeni existuje.
Oni majitele kvetinarstvi zrovna taky nepolezou po zdi nadsenim, kdyz pani bude mit nemocne deti a zustane s nimi doma. Nebo ze by manzel zavrel na tu dobu firmu a zustal doma on, pokud by nahodou firma vynasela min, nez ten plat v tom kvetinarstvi? Pak je lepsi se na to opravdu vy...., jak uz jsem psala.
My jsme s manzelem ve firme oba uz skoro 15 let a dokazeme si vyjit vstrict, kdyz je potreba. Chodim tam podle potreby, nekdy i nalady, praci si beru nekdy domu, nekdy ji delam tam....s kytkama by to asi neslo, tak jsem rada, ze to tak je. Dnes uz bych jiste nechtela menit.
Diddi_2

Odeslatod Rutja, syn boha Ukky v Sob 01. Říj 2011 1:29:48

kvetina napsal:
Ona: vysokoškolsky vzdelaná, 2 deti.
On: vysokoškolsky vzdelaný so svojimi záujmami.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rutja, syn boha Ukky

Odeslatod Rutja, syn boha Ukky v Sob 01. Říj 2011 1:34:10

Diddi_2 napsal:Tak ja nevim, ale prijde mi jako blbost poridit si VS vzdelani a jit prodavat do kvetinarstvi za par supu.

Já znám slušný počet VŠláků, u kterých by to bylo obrovským přínosem pro všechny. Už ti JUDr. Terezka odpověděla na ten strašně těžký dotaz?
Rutja, syn boha Ukky

Odeslatod zlejsek v Sob 01. Říj 2011 13:28:24

Rutja, syn boha Ukky napsal:
Diddi_2 napsal:Tak ja nevim, ale prijde mi jako blbost poridit si VS vzdelani a jit prodavat do kvetinarstvi za par supu.

Já znám slušný počet VŠláků, u kterých by to bylo obrovským přínosem pro všechny. Už ti JUDr. Terezka odpověděla na ten strašně těžký dotaz?

Já taky. Například ty, co si kupují tituly na soukromých VŠ typu UJAK.
zlejsek

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze