Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Moderátor: Living

Re: Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Odeslatod Kluzo v Stř 27. Črc 2011 14:50:20

Kdysi jsme používali jen tablety, ale zdá se mi, že prášek zvlášť, leštidlo (snad ocet) zvlášť a sůl zvlášť je lepší. A konec konců to doporučují i v návodu na myčku. Má tedy někdo zkušenosti i s tím práškem Denk mit? Je to výrobek pro dm drogerii, tak by mohl mít jiného výrobce i kvalitu, než ty tablety, proto se ptám.
Kluzo

Odeslatod rehek v Stř 27. Črc 2011 15:22:38

Já používám prášek nebo gel. Prášek od Calgonitu se dá v akci koupit za přijatelnou cenu. Dávám část i na předmytí, což u tablet nejde. Na krátký program ani tablety nedoporučují, protože nemají čas se pořádně rozpustit.
rehek

Odeslatod Anelaba v Stř 27. Črc 2011 20:03:38

Kluzo napsal:Někde jsem vyčetl, že ty alobalové kuličky se mají po cca 5 mytích vyměnit.

No to je pravda, oni se stejně za pár mytí jakoby rozpadnou a zmenší tak, že propadnou z košíku dolů do myčky.
Anelaba

Odeslatod jafata v Čtv 28. Črc 2011 6:57:12

Je mi jasné, že tady jde hlavně o chemii,ale snad se nebudete zlobit, když poprosím o radu. Mám už asi deset let myčku zn. Fagor. Jsem s ní spokojená až na to, že košíčky na příbory/ v zákl. vývavě byly dva/ se mi rozlámaly.Nevíte, kde kouput nové nebo jakým košíčkem nahradit? Třeba máte něco odzkoušeno.Ptala jsem se u prodejců, ale ty je samostatně neprodávají a v dom. potřebách jsem taky nepochodila.Děkuji za rady a nápady.
jafata

Odeslatod petkastr v Čtv 28. Črc 2011 15:01:58

Tak to jsem ráda, že jsem do této diskuze vlezla. U nás doma se používají tablety Somat, ale občas se stane, že to není moc dobře umyté... :( Vyzkouším tedy Denk mit. S přípravky v Lidlu mám obecně dobré zkušenosti, ale přípravek do myčky jsem ještě nezkoušela.
petkastr

Odeslatod Kluzo v Čtv 28. Črc 2011 16:00:59

Prášek na praní z Lídlu byl v D Testu jako jeden z nejlépe hodnocených. My ho používáme po dlouholeté zkušenosti s Persilem a je vážně dobrý. A proti Persilu za hubičku. Myslím, že žádná myčka se žádnou tabletou, nebo práškem asi neumyje vše bezezbytku. Jde asi o to, aby se zbytečně nevyhazovaly peníze za "značku". Proto jsem založil toto vlákno. Teď už vím, že až vypotřebujeme Somat prášek, vyzkoušíme prášek Denk mit, případně W5 z Lídlu (ten údajně byl taky dobrý v D-testu) a pak uvidíme.
Co ekologie? http://www.masaze-aromaterapie.eu/cz-detail-133-clear-prasek-do-mycek-nadobi.html Máte někdo zkušenosti s eko prostředky?
Kluzo

Odeslatod jafata v Pát 29. Črc 2011 6:29:44

Kluzo, skvělý odkaz. Moc děkuji.
jafata

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze