Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Moderátor: Living

Re: Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Odeslatod jiřin v Pát 29. Črc 2011 8:01:45

Dlouhodobá zkušenost s DM prostředky a zákazníkům také doporučuji a po odzkošení jsou spokojení a kupují DM. ;)
jiřin

Odeslatod janapro v Sob 30. Črc 2011 20:48:35

moc díky za informace, koupila jsem tablety Denk mit a vše je ještě líp umyté, než tím práškem z Lidlu :palec_up:
janapro

Odeslatod Anelaba v Sob 30. Črc 2011 21:48:50

Vždyť to říkám, Denk mit fakt je zázrak :D Já už nic jiného nekupuju. :palec_up:
Anelaba

Odeslatod szz v Pon 08. Srp 2011 23:14:57

Používala jsem napřed na ruční mytí saponát na nádobí Denk mit, a po dobré zkušenosti (a po přečtení výsledků testu) jsem zkusila i octový čistič nerezu, čistič odpadu,čistič plovoucích podlah a všechny přípravky do myčky DM - sůl, leštidlo,prášek, čistič a vonítko. Vše je výborné a přitom docela levné. Naposledy jsem koupila prášek W5 v Lidlu . I když není špatný, párkrát jsem něco nedokonale umytého našla. Až ho vypotřebuju,vrátím se opět k DM.
szz

Odeslatod kachlik v Pon 19. Zář 2011 13:59:12

Pořídili jsme si myčku.Máme ji 3 dny. Po přečtení této diskuze jsem nakoupila leštidlo, sůl a prášek z DM. Vyzkoušela jsem zatím 3 programy z 5.A mám jeden problém. Nádobí z myčky má hořkou chuť.Přišla jsem na to,když jsem nabírala polívku a olízla jsem naběračku právě vytaženou z myčky.Tak jsem zkoušela ještě talíř, lžici a vše mělo hořkou chuť.Prášku jsem při druhém mytí dala méně,ale hořká chuť je pořád.Nevíte,čím to může být? Mám zkusit snížit dávku leštidla?Jinak je vše OK.Díky za radu.
kachlik

Odeslatod Kluzo v Pon 19. Zář 2011 15:24:03

Můj názor je, že prášek to dělat nemůže, protože ten v posledním oplachu není. Pravděpodobně by to mohlo dělat spíše to leštidlo. My leštidlo přestali používat, byť ho ještě máme, vyzkoušeli jsme místo leštidla ocet a funguje to, jen se nádobí leskne méně, než je z myčky obvyklé, nicméně leskne se stále dobře.

Zkuste snížit dávku leštidla. Na vodárnách (nebo na netu) zjistíte tvrdost vaši vody a je zbytečné překračovat dávkování doporučené výrobcem myčky.

Jinak se přidáváme ke spokojeným uživatelům prášku do myčky Denk mit. Ve srovnání se Somatem nevidíme rozdíl. Snad jen méně voní, ale to je pro nádobí spíše výhoda.
Kluzo

Odeslatod kachlik v Stř 21. Zář 2011 14:49:17

Tak jsem snížila dávku leštidla a nádobí je stále hořké :-( Ještě bych to vyzkoušela s tím octem,ale nevím,jestli ho tam můžu dolít teď (tzn. zředit leštidlo z DM a ocet), nebo mám počkat,až začne svítit kontrolka, že je potřeba dolít leštidlo, co myslíte?
kachlik

Odeslatod omegaxxl v Stř 21. Zář 2011 15:58:16

Určitě bych počkal, až to bude prázdné a bude svítit kontrolka. Nikdy nevíš, co by to spolu mohlou udělat. Kdyby se to srazilo, asi by musel zakročit opravář a výměna není z nejlevnějších protože to bývá komplet s dávkováním prášku. Nejdřív bych ale zkusil dát dávkování leštidla úplně na minimum. Hodně totiž záleží na konkrétní značce. Některého stačí málo a jiná musí být naplno. Leštidlla ti stačí jen tolik aby nezůstávaly kapky na skle. Větší dávka je zbytečná. A koukni na tu sůl, jak píše Kluzo.
Přidám jednu zkušenost ne s práškem, ale s tabletami. Najednou nám zůstával na dně myčky i na nádobí solný povlak. Všechno nádobí bylo na olíznutí slané. Zkoušeli jsme kde co, dokonce byla měněná patrona s pryskyřicí (dekalcifikátor), který to údajně také mohl dělat. Bylo to ale pořád stejné. Ve finále jsme zjistili, že to dělají tablety Calgonit. Byly v nějaké akci a asi prošlé. Začali jsme dávat prášek a je po problému.
omegaxxl

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze