Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Moderátor: Living

Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Odeslatod Kluzo v Úte 26. Črc 2011 19:03:17

Ahoj, jakou používáte chemii do myčky na nádobí?
My používáme Somat prášek, leštidlo a sůl. Četl jsem ale někde v diskusi, že prý jsou výborné výrobky z dm drogerie "Denk mit". Cenově jsou úplně jinde oproti Somatu a finishi (prášek 2kg s dávkováním 25 a 35ml za necelou stovku), případně prý i prášek z Lídlu není špatný. Máte někdo zkušenosti s těmito nebo jinými "alternativními" prostředky? Finish a Somat mne nezajímá, s těmi zkušenosti máme :). Ještě by mne zajímaly vaše zkušenosti s čištěním myčky - jak často a jaké prostředky. Někde jsem četl tip, že místo leštidla (oplachu) se může použít ocet. Máte někdo s tím zkušenost? A vůbec nějaké ověřené tipy, triky a zkušenosti...
Kluzo

Re: Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Odeslatod Anelaba v Úte 26. Črc 2011 20:43:54

Já jsem používala Finish tablety- drahé, byly fleky na nerezu a příborech.
Denk mit tablety jsou proti tomu zázrak, vše je naleštěné, žádné kapky a cenově úplně někde jinde, takže můžu doporučit. Jinak z praxe vychytávky- dávám do myčky vymačkané citrony, krásně provoní, do nádobky na leštidlo leju ocet, vyčteno na netu spolu se zmačkaným alobalem v košíku na příbory- aby na nich nebyly jakoby rezaté skvrny.
Jinak s ostat. výrobky značky Denk mit mám jen ty nejlepší zkušenosti.
Anelaba

Odeslatod janapro v Úte 26. Črc 2011 20:50:50

ocet místo leštidla taky používám a naprosto jsem nepoznala rozdíl...a z Lidlu prášek je taky v pohodě...citrony a alobal jsem nezkusila-tak díky za nápad :smiley14:
janapro

Odeslatod Heluš v Úte 26. Črc 2011 21:47:57

Ocet mi teď poradila teta,ještě jsem to nezkoušela,citron a alobal dobrý nápad. zjistila jsem, že máme strašně poškrábané sklenice a mají lehký jakoby olejový nádech....používala jsem calgonit 3v1 a pak jsem měla to samé, ale bylo to v rozpustné folii a sypké jako prášek na prádlo, nejsem si jistá, jestli to nezpůsobily tyto tablety...
Heluš

Odeslatod Kluzo v Stř 27. Črc 2011 2:37:16

Díky. A jak je to s tím čištěním myčky? Někdo čistí pravidelně co 1/4 roku... Bývalou myčku, jestli se nepletu jsme nečistili vůbec. Koupil jsem právě ten Denk mit čistič a tam je psané že by se měla myčka čistit 1x za 2-3 měsíce.
O těch citronech a alobalu jsem už taky četl, ale nezkoušel.Vím, že deodorant do myčky jsme kdysi zkoušeli, a že moc dlouho nevydržel a byl docela drahý, tak jsme se na něj vyprdli.
Někde jsem četl, že i kvalita soli má vliv na umytí nádobí. No každopádně by se prý neměla myčka používat bez soli, protože prý odejde iontoměnič, který v myčce změkčuje vodu (ta sůl ho prý regeneruje).
Díky za tipy.
Kluzo

Odeslatod neovo v Stř 27. Črc 2011 6:36:27

Po projití netu a přečtení mnoha diskusí jsem také zkusila tablety z DM Denk mit. Jsou skvělé a přijde mi, že snad i lepší než finish quantum. Cenově opravdu jinde. Také z Lidla jsou prý dobré, osobní zkušenost nemám, ale chystám se na ně. Nicméně jejich čistič na koupelny W5 je super.
Leštidlo nepoužívám, trik s alobalem a citronem zkusím:-)
neovo

Odeslatod jafata v Stř 27. Črc 2011 9:58:16

Tablety , sůl i leštidlo používám z DM delší dobu a jsem fakt spokojená.Myslím, že jsou tyto přípravky šetrnější ke sklu.Myčku čistím tak jednou za dva až tři měsíce atké přípravkem z DM nebo Lidlu.
jafata

Odeslatod Kluzo v Stř 27. Črc 2011 14:45:07

Někde jsem vyčetl, že ty alobalové kuličky se mají po cca 5 mytích vyměnit.
Kluzo

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze