Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Moderátor: Living

Re: Myčka nádobí - Chemie, tipy, triky, zkušenosti...

Odeslatod Majka v Úte 27. Zář 2011 19:24:22

Nám po předávkovaném leštidle zůstávaly na černém nádobí takové duhové fleky a nešlo to zaboha dolů, musela jsem to všechno odrbat cifem. Třeba je to fakt to leštidlo. A může být vadný dávkovač. Třeba tam pouští pořád hodně. My máme vodu měkkou a leštidlo na dvojku bylo moc. Ale s tvrdostí vody spíš souvisí dávkování soli.
Majka

Odeslatod kachlik v Pon 03. Říj 2011 5:40:16

Zdravím vás po kratší odmlce :-) Dávkování soli jsem upravila dle tvrdosti vody,leštidlo je na minimu,nádobí ještě zlehka hořké,pročetla jsem si obal od leštidla a leštidlo obsahuje velmi hořkou látku birtex, která zabraňujeme dětem spolknutí.Takže té hořkosti se asi vůbec nezbavíme.Až se vyprázdní zásobník na leštidlo,tak to zkusím s octem.A mám ještě jeden dotaz :-) Jak dlouho vám "voněla" myčka "novotou"??My ji používáme tři týdny,a když se zapne,tak smrdí,ale docela dost.Už si toho všiml i manžel,a to už je co říct. :D Pomůže na tohle to vonítko?
kachlik

Odeslatod Kluzo v Pon 03. Říj 2011 16:41:22

Vonítko jen voní, lepší je jednou za čas dát 70°C na poloviční dávku s prázdnou myčkou (s práškem nebo tabletou) a tak co 2-3 měsíce koupit v Dm drogerii přípravek k čištění myčky (na jedno použití za cca 60Kč, který i odvápňuje). Může být i jiný (Calgonit, Somat, ..., ale jsou tak 2x dražší).
Tu extra hořkou látku znám právě z toho čističe :-) V leštidle mne to nenapadlo.
Kluzo

Odeslatod fůrie v Pon 03. Říj 2011 17:56:15

kachlik napsal:Zdravím vás po kratší odmlce :-) Dávkování soli jsem upravila dle tvrdosti vody,leštidlo je na minimu,nádobí ještě zlehka hořké,pročetla jsem si obal od leštidla a leštidlo obsahuje velmi hořkou látku birtex, která zabraňujeme dětem spolknutí.Takže té hořkosti se asi vůbec nezbavíme.Až se vyprázdní zásobník na leštidlo,tak to zkusím s octem.A mám ještě jeden dotaz :-) Jak dlouho vám "voněla" myčka "novotou"??My ji používáme tři týdny,a když se zapne,tak smrdí,ale docela dost.Už si toho všiml i manžel,a to už je co říct. :D Pomůže na tohle to vonítko?

jakože smrdí i prázdná? Mně smrdí když je zpola naplněná tak tři dny, ale to je normální, po umytí vždy voní
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

Odeslatod kachlik v Pon 03. Říj 2011 19:48:52

Smrdí jen když myje a pak asi půl hodiny až hodinu po mytí.Jakoby plastem,gumou.A pak, když "vychladne",tak to cítit není. Mysleli jsme si,že je to tou "novotou", jenže je to pořád stejné, i po několika mytí.Zkoušela jsem 3 programy,teď pouštím jen 30 minutový na 45 stupňů, úplně stačí, nádobí čisté..
kachlik

Odeslatod ravalah v Ned 16. Říj 2011 1:52:51

Pouzivali jsme calgonit, pak zacal delat bile fleky na vsem, tak jsme zacali pouzivat somat. Fleky se objevily obcas a obcas se spatne umylo sklo. Ted pouzivame jar a celkem to jde. mame hodne tvrdou vodu. Ten Dm reknu doma..uvidime:D
ravalah

Odeslatod kachlik v Pon 17. Říj 2011 6:17:52

Koupila jsem vonítko z DM - perfektní :-) Když myčka nemyje,tak krásně voní :-). Leštidlo nám už hlásilo,že dochází,tak jsem nalila ocet a vypadá to,že hořkost ustoupila.Jen ten smrad při mytí :-(
Jinak,co se týče prášku, zatím používám jen z DM,klasický prášek,stál asi kolem 100 a vypadá to,že ho budu mít tak na půl roku :-) Nádobí je krásně čisté,i hrnce,a to umývám jen na 30 minut, 45 st.Tak mytí zdar!
kachlik

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze