Kloubní preparát-funguje nějaký?

Moderátor: Living

Kloubní preparát-funguje nějaký?

Odeslatod Kallisto v Stř 20. Říj 2010 9:22:21

Tak máte někdo zkušenosti s nějakým tím preparátem? Já se v těch Condro a Proenzi vůbec nevyznám a přijde mi to všechno na jedno kopyto, ale co kdyby přece... funguje nějaký?
Kallisto

Re: Kloubní preparát-funguje nějaký?

Odeslatod Perky2 v Stř 20. Říj 2010 13:54:05

Kallisto, asi před rokem mamka poslouchala v rádiu rozhovor s ortopédem.V té době byla po výměně jednoho kloubu a čekala na operaci s druhým kloubem - takže relace ji velmi zajímala a pečlivě poslouchala, protože právě uvažovala, že si nějaký preparát koupí.
Zjednodušeně napsáno co řekl ten lékař: když spolknete např.Condrosulft, tak to jde do žaludku a tam se to rozpustí, krví se to dostane do těla, ale tělo neví, že všechty ty účinné látky má poslat JEN do kloubů, takže je to v celém těle a přímo do koubu se dostane jen MALÁ část preparátu. Mamka říkala, že to vysvětloval podrobně a nabyla dojmu, že logicky a proto se rozhodla, že nebude vyhazovat
zbytečně tolik peněz. Zase manžel-velký cyklista, když jsem mu to tlumočila řekl, že i když se do kloubu dostane jen malá část toho přípravku, že to bude brát (kupuje si ten Condrosulft). No a teď se jen rozhodnout: brát či nebrat :shock: .
Perky2

Odeslatod Taška P v Stř 20. Říj 2010 20:01:19

Kallisto napsal:Tak máte někdo zkušenosti s nějakým tím preparátem? Já se v těch Condro a Proenzi vůbec nevyznám a přijde mi to všechno na jedno kopyto, ale co kdyby přece... funguje nějaký?

Jaký smysl mají preparáty, které jsou tak hojně propagované v televizi? Lékaři říkají: některé z nich určitě fungují. Sice nemohou léčit a ani netlumí bolest, ale mohou pomoci zastavit degenerativní změny . Problémem ovšem je, že lidé často užívají bez porady s ortopédem. To znamená, že vlastně vůbec nevědí, v jakém stavu klouby mají a jakými potížemi trpí. Přitom mohou mít třeba nemoc, na které přípravky s obsahem glukosamid sulfátu a chondroitin sulfát , vůbec nefungují. Proto je tak důležité nejdříve zjistit diagnózu a při té příležitosti se také ortopéda zeptat, s jakými preparáty má on dobré zkušenosti.

zdroj: http://www.ordinace.cz/clanek/poskozena ... nenapravi/
Taška P

Odeslatod Kohant v Čtv 21. Říj 2010 10:19:37

Želatina do tlačenek z obchodu s potravinami.
Čtenářkám přeji hezký den!
Kohant

Odeslatod danah v Čtv 21. Říj 2010 12:34:18

Vepřové nožičky, kližka, rosoly, aspiky, sulc, prostě želatina - můj otec vše výše jmenované jedl, klouby ho nikdy netrápily. Myslím, že kdo to může jíst, je to mnohem účinnější.
Já se přiznám, že nic podobného nepozřu (kromě tak 2x do roka dortu s rosolem) a o kloubech už vím, kde je mám.
Přítel měl problémy s koleny, užíval Proenzi na doporučení ortopeda bez valného účinku. Posléze, opět na doporučení MUDra, zhubl 20kg a bolesti ustaly :smiley25:
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod pastelka-růžová v Čtv 21. Říj 2010 15:42:22

ahoj.....pokud je kloub v pořádku dostane se nabízená látka condro forte ( i jiná) kam má....to je do kloubního vaziva-mazu...pokud je kloub již poškozený jsou to vyhozený peníze :o ...vím o čem mluvím... :smiley16:
pastelka-růžová

Odeslatod alko v Čtv 21. Říj 2010 16:28:20

Souhlasím s Perky 2 (také mám 2 TEP). Můj ortopéd mi řekl, že tyto preparáty by měli brát lidé kolem 30 let jako prevenci, hlavně ti, kteří jsou v nějaké rizikové skupině. Soustavné užívání by mohlo oddálit problémy. V případě, že už jsou klouby poškozené, nebo ve vyšším věku se určitě žádné zázraky očekávat nedají.
alko

Odeslatod Taška P v Čtv 21. Říj 2010 17:00:34

V každém případě máte jedinou ;) jistotu,a to že nepoškodí vaše zdraví.To je totiž jediný požadavek,který musí doplňky stravy splňovat.Nesmí se ohánět ani prevencí.

Své místo asi mají,ale z větší části je to prostě byznys.

Už jen to zařazení - doplněk stravy!Připouštím,že může nastat nestandardní situace,kdy to má svůj význam,ale pokud mám rozumnou životostprávu,tak co bych měla doplňovat?A pokud nemám,tak mě to stejně nakonec dožene.

Tož tak.Ke všemu je možný,že za pár let hodím ruce na prsa a poklušu si něco koupit :mrgreen: .
Taška P

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze