Kupujete vejce od slepic chovaných v klecích?

Moderátor: Living

Re: Kupujete vejce od slepic chovaných v klecích?

Odeslatod varouch v Pon 30. Bře 2009 14:41:49

Scrabble: Ja mam ze slepic trauma, jako maly mi vyzobaly muj prvni zahonek s afrikanama. :D
Kazdopadne nevim, jestli doma muze nerozplacu, az vyberu penez jak na svickovou, budu se tvarit desne tajemne (to uz najisto pobezi do spajzu pro domaci biobrusinky) a pak k obedu dostane kuratko za tri kila. :)
Asi zacnu nejdriv se zeleninou doma.. pres pozemek mi beha biovysoka, takze bych to nasledne videla na zasah brokovnici. :)
varouch

Odeslatod LDavid v Stř 15. Dub 2009 8:57:57

Zkoušel jsem bio mléko a bio jogurt. Nechutnalo to špatně, ale ani z mého pohledu nijak odlišně od normálního mléka/jogurtu.

Pro nás ne největší kámen úrazu cena. Chtěl bych zkusit bio maso, ale zatímco běžné maso stojí kolem 100 Kč/kg, bio je kolem 400 Kč/kg. Rád to časem zkusím, ale za tuhle cenu si to pro běžnou konzumaci nemůžeme dovolit. Spíš jako lahůdku pro nějakou občasnou lepší příležitost - pokud se ukáže, že ta chuť je někde opravdu jinde.

Mimochodem k tomu jogurtu. Běžně si kupuju Floriany za 8,50 Kč. Jediný BIO jogurt či tvarohový krém, na který jsem v Hypernově narazil a který byl s čokoládovou příchutí, byl nějaký z Německa či Rakouska dovezený a stál 27 Kč. Chutnal mi, ale 27 Kč za něj už příště nedám. To by mi opravdu opravdu přišlo jako póza - vůči sobě.
LDavid

Odeslatod Tornado Lou v Stř 15. Dub 2009 15:58:22

Scrabble, ekofarma je dobrá, akorát všechny ty certifikáty o původu bioproduktu jsou prošlý už 21.5.2004. Snad nejsou prošlý i ty kuřata a vejce. :mrgreen:
Tornado Lou

Odeslatod Tornado Lou v Čtv 16. Dub 2009 9:56:50

Holky, my máme občas vejce od tchýně, bába si nosí zbytky z hospody, takže když je tam třeba nějaká oslava, tak už jsem taky viděla, jak ty slepice slepice krmí punčovejma řezama, nebo taky žerou prošlý solený tyčinky. Slepice jsou i kanibalky, dává jim i zbytky pečenýho kuřete. Pak jsou tak tlustý že přestanou snášet a dostanem zabitou slepici (je hrozně dobrá, protože má měkký tlustý maso, na paprice mňam). Je to bio nebo ne? :mrgreen:
Tornado Lou

Odeslatod Diddi_2 v Čtv 16. Dub 2009 10:05:51

Slepicim se davaji i skorapky od vajec. To uz se da taky povazovat za kanibalismus, ne? ;)
Diddi_2

Odeslatod Romanag v Čtv 16. Dub 2009 10:09:23

Diddi_2 napsal:Slepicim se davaji i skorapky od vajec. To uz se da taky povazovat za kanibalismus, ne? ;)

Radsi to nezobej.
Romanag

Odeslatod Diddi_2 v Čtv 16. Dub 2009 10:16:19

Romanag napsal:
Diddi_2 napsal:Slepicim se davaji i skorapky od vajec. To uz se da taky povazovat za kanibalismus, ne? ;)

Radsi to nezobej.

Ale copak, to ti to dlouho nevydrzelo..... :smiley14:
Diddi_2

Odeslatod M.P. v Čtv 16. Dub 2009 11:08:35

Já bych řekla, že BIO mléko je podstatně lepší než neBIO.

A neznám nikoho, kdo by kupoval BIO proto, aby ukázal, že na to má. Je fakt, že někdo to trochu přehání a sice koupí BIO produkt, ale zároveň hrst Tatranek a tři pytlíky brambůrků a dvě ovocné bublinkové limonády, ale osobně po motivu nepátrám, hlavně, že spotřeba roste a tím i zásobenost prodejen.

Vajíčka buď dostávám od rodičů - prý ze statku, nebo jezdí takoví prodavači v malé dodávce (věřím, že je to lepší, než z velkochovu, ale jistá si taky nejsem), nebo kupuju v Albertovi na podsadě - ale radši prověřím.
M.P.

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze