Kupujete vejce od slepic chovaných v klecích?

Moderátor: Living

Re: Kupujete vejce od slepic chovaných v klecích?

Odeslatod Ada v Pát 17. Dub 2009 10:18:16

Jo, mohlo to být dobrý, ale ta rajčata tutově česká nebyla :D, u mražené zeleniny si můžete jen domýšlet původ, většinou je z Polska.
Jinak mě je to fuk, hlavně že jste si relativně zdravě pošmákla, já bych si to s chutí dala taky, ale bohužel nemohu. :D
Ada

Odeslatod Diddi_2 v Pát 17. Dub 2009 10:57:13

Tak jsem vcera premlouvala sedlaka, co nam dodava brambory, aby zacal pestovat taky ryzi a nechtel a nechtel. Prej by mu na tom kopci blbe rostla. ;)
Diddi_2

Odeslatod M.P. v Pát 17. Dub 2009 12:46:10

Ada napsal:Jo, mohlo to být dobrý, ale ta rajčata tutově česká nebyla :D, u mražené zeleniny si můžete jen domýšlet původ, většinou je z Polska.
Jinak mě je to fuk, hlavně že jste si relativně zdravě pošmákla, já bych si to s chutí dala taky, ale bohužel nemohu. :D

To asi sotva, když můžeš jen jehněčí z Nového Zélandu, nebo sýry mimo ČR, můj nejoblíbenější je totiž Eidam 30%.
Tohle jídlo bylo úplně obyčejný. Věřím, že zelenina by Ti taky chutnala jedině Bonduelle, na té mojí byl tutově výrobce ČR, nebo SR (ale s Polskem taky nemám problém).
Původ rajčat jsem nezkoumala, stačí mi jakékoliv obyčejné zdravé rajče, i když, pokud to jde, beru radši naše nebo od sousedů (PL, SR).
A nebylo to na nějakém prvotřídním oleji, jen na normálním panenském olivovém.
M.P.

Odeslatod Ada v Pát 17. Dub 2009 15:54:39

M.P. napravím vaši nevědomosst, já v období zhoršení nemoci nemohu sýry žádné, při zlepšní jen tvaroh bez tuku. Skutečně jehněčí panenky mohu jako jediné maso bez velkých následků, české kuře nebo krůta mě odrovná na několik týdnů. Vlastně jiné jsem ani nikdy nezkusila. V podstatě vše co vařím je spíš pro rodinu, já v období zhoršení jsem jen na odvaru z ovesných vloček. Tak myslím, že mi nikdo nemůže nic závidět, spíš já občas závidím i těm hamburgrářům. Jedí blbě a nic jim není. A to mi tuto nemoc způsobilo jedno pitomé očkování na chřipku. Tak budu ráda, když přestanete odsuzovat bez znalostí věci. Já si teď prostě raději rodinu chráním jak nejlépe dovedu, raději si nekoupím něco jiného. Ostatně já jsem skutečně hodně levný strávník.
Ada

Odeslatod Tornado Lou v Pát 17. Dub 2009 15:59:10

Martino, proč se rozčiluješ? Když je tvůj nejoblíběnější sýr 30% eidam, tak si ho jez, ale ostatní snad taky můžou jíst to co chutná jim, ne? Kdyby čeští výrobci byli schopni vyrobit dobré a levné sýry, nemuseli by si lidi kupovat ty francouzské a jiné. To samé platí třeba pro máslo a šunku. Ten rozdíl je patrný na první pohled, jak čeští výrobci své výrobky šidí a jen se snaží vydělat za každou cenu, když přijdeš například do jakéhokoliv obyčejného obchoďáku ve Francii a koupíš si klidně docela obyčejné levné máslo, sýr, šunku, všechno je chutné a přitom levné. A co dostaneš tady, mnohdy i za o dost vyšší ceny? Eidam, což je spíš parodie na sýr, tzv. sendvič šunku nebo jak se ten humus jmenuje a podobné lahůdky. Dobré sýry jsou příšerně předražené a šunku, která obsahuje víc než 90% masa, abys hledala s lupou (mnohé obchody ji ani vůbec nemají), o ceně taky ani nemá smysl mluvit.
Tornado Lou

Odeslatod Džejn=Džejn v Pon 20. Dub 2009 4:18:24

M.P.: tou dodávkou, kde kupuješ vejce myslíš tu, jak jak tam hlásají "prodáváme vajíčka, zaručeně čerstvá a za dobrou cenu?" Ty k nám jezdí taky a mají vajíčka od slepic v klecích (3). Vajíčka od nosnic na podestýlce jsem teď objevila kromě Billy, Intersparu, Kauflandu i v Plusu. Tam je uvádí jako novinku.
Džejn
Džejn=Džejn

Odeslatod Tarina v Úte 14. Kvě 2019 21:24:17

My kupujeme normálně Bio vejce z obchodu. Teď měli v akci v Kauflandu za 29,90 Kč šest, což se docela vyplatí. Taky čas od času vezmeme od nějakého soukromníka, když se naskytne možnost.
Tarina

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze