olivový olej

Moderátor: Living

Re: olivový olej

Odeslatod uška v Pon 01. Pro 2008 10:55:14

Už jste zkoušeli topinky z opékače potřené olivovým olejem? Zdravější jak na pánvi a velice chutné.
uška

Odeslatod terez4 v Pon 01. Pro 2008 12:23:57

žužu napsal:
terez4 napsal:např. tento je vynikající: sitia na http://www.recky-obchod.cz/index.php?pre=1&cat=10 .Oleje ze supermarketu se s tím nedají srovnávat

Presne, Sitia je jedinečná a nemá žiadnu pachuť. Jem ho len tak na lyžičke a hrozne mi chutí. Iný už nekupujem. Dá sa kúpiť aj vo veľkom balení, a to výjde lacnejšie, ako olej zo supermarketu.

Zdá sa mi, že krétske oleje obecne sú ďaleko pred ostatnými, čo sa chuti a kvality týka.

My jsme si právě tento dovezli Kréty, byl fakt výborný, tak jsem měla radost, že se sem také dováží. Ale opravdu nejlepší olivový olej, jaký jsem měla, byl také z Kréty, ale z domácí výroby od jednoho našeho známého.

Jinak pokud máte rádi Řecko a chcete si občas připomenout chuť pravých řeckých jídel, tak stojí navštívit ten řecký obchůdek, na který jsem dávala odkaz.
terez4

Odeslatod kamila02 v Pon 01. Pro 2008 13:50:08

Sitia je výborný, taky už kupuju jen ten. Ale pochopitelně jen do salátů.

K tomu smažení - smažení na jakémkoli oleji je velmi nevhodné. A čím víc nenasycených vazeb olej obsahuje, tím je na smažení horší. Při smažení právě štěpením násobných vazeb a jejich různou další reakcí vznikají karcinogenní látky jako je akrolein apod.

Smažit by se mělo pouze na tucích plně nasycených, kde žádné násobné vazby nejsou. Tj. nejlíp na tucích na smažení typu Ceres. Nebo na sádle. Prostě na tuhých tucích.

Oleje obsahují vždy nenasycené MK s násobnými vazbami - nenasycené jsou totiž podstatou tekutosti.
kamila02

Odeslatod pavel121 v Pon 01. Pro 2008 17:32:01

my si vozíme olivový olej když jedeme domu z dovčy z Chorvatského ostrova HVAR kde ho kupuji od místních lidí ve vesnicích je to unikátní olej s výbornou a nezaměnitelnou chutí to je origo extra Virgine a nemá chybu mívají ho také uskladněný v kamenných nádobách cena je málo vyšší než ty z obchodu ale stojí za to. Zkusili jsme také ol.olej řecký,italský i španělský ale tenhle je prostě super. Ono taky papír snese vše to myslím to jak se o výrobě oleje píše nevím ale velké firmy jak by to dělali v tom množstvína kamených mlýnech a já nevím co všechno. Tady vím že olivy domorodci sbírají růčo a po staletí osvědčeným způsobem zpracují ke svým potřebám a to je záruka kvality jakou vám sebevětší firma nedá...
pavel121

Odeslatod Janka8 v Pát 19. Kvě 2017 9:58:04

holky olivový olej je nej, ale musí být kvalitní.
Janka8

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze