Kočka venku

Moderátor: Living

Kočka venku

Odeslatod Kemia v Čtv 06. Bře 2008 19:43:18

Mám od léta kočku, bydlím v domku, z barákem je pole, okolo další domy, auta tady nejezdí nějak extra často, venkovních koček je tady dost. Ještě jsem číču nepustila ven, jenom na vodítku, protože teprve nedávno jsem si nechala vykastrovat.
Mám pořád divnej pocit a strach, aby se jí něco nestalo, až ji pustím ven. Sice se teď nesnaží za každou cenu utéct, kdykoliv se otevřou dveře, dokonce když jsem zapomněla zavřít okno, ona na něm seděla a koukala ven, nikam nešla.
Když ale slyším, jak se známým třeba kočka někam zatoulala a už se nevrátila, nechci, aby tak dopadla ta moje. Nejsem ten typ, co by za chvíli po tom šel a přinesl si novou.
Jak to máte s číčou napůl venkovní a napůl interiérovou vy? Vrací se pravidelně? Jak často je venku a vevnitř? Už se zatoulala a museli jste ji hledat?
Asi pořídím obojek. Stejně bych ale byla nejradši, kdyby zůstala doma a já ji měla pořád na očích. Nechci ji ale trápit, když je možnost pouštět ji ven.
Kemia

Re: Kočka venku

Odeslatod bambik v Čtv 06. Bře 2008 20:54:33

Ježiši vy máte možnost kočku pouštět ven a nepustíte?? tak to je opravdu síla!!

My kočky měli doma odjakživa, mám je ráda a doufám že je za tu dobu i trošinku chápu. Jsou to svobodní tvorové, ne polštářky na gauč! A hlavně jsou inteligentní.. a kočka když vás má ráda, tak se nezatoulá, není přece blbá... právě že když chce někdo dospělou kočku darovat nebo přestěhovat, je to problém, musí to být daleko, jinak se vrátí, je schopná najít domov z velké dálky. Jo ale kdyby se jí u vás něco znelíbilo, tak se na vás vyprdne a najde si lepší domov, jiným lidem by pak milostivě dovolila si ji nechat...

My máme tři čičoury, všechny spí v noci doma (kde zrovna chtějí) a když jdeme do práce, dáváme je ven. Můžou jít do sklepa, tam mají několik pelíšků na boileru, na kotle, na polici, v bedýnce... A když deme z práce, čekají, už vědí v kolik hodin chodíme. Ven chodit chtějí, jsou to přece svobodná zvířata, běhají si po zahradě a po polích za domem, občas přinesou myš (když nemusí, tak je nejedí, ale donesou nám je jako dárek.. my je pak hrozně chválíme a myšku někde zakopeme a dáme jim odměnu).. honí se, lezou po stromech.. spějí na sluníčku nebo ve stínu... ... opravdu si nedokážu představit je o to připravit!

Kočky takhle máme odjakživa.. jsou napůl venkovní a napůl gaučoví povaleči. Poctivě odčervujeme. Když jsou vykastrovaní, tak se neztratí.
to je možná někdy problém s kocourama, když začne kočičí láska, nechají se nalákat za krasavicema a taky se hodně perou, takže chodí domů doškubaní.. ale ta vaše je vykastrovaná.

a kočku na vodítku??? to kdybych viděla, tak nevím jestli bych brečela nebo vám vynadala.. zdá se mi to hrozně ponižující (srovnání se psem je jako srovnání člověka s opicí - asi si naběhnu u pejskařů, ale jsem kočkama uhranutá, miluju je)
bambik

Odeslatod Majka v Čtv 06. Bře 2008 21:20:59

Moje ségra má domek se zahrádkou a dvě kočky. Ta jedna ven chodí a několikrát za den stojí za francouzským oknem aby byla vpuštěna domů. Ta druhá ven prostě nejde. Asi nemá potřebu. Leží u těch dveří a kouká ven. Přitom ta venkovní je vypiplaná v bytě v krajském městě. Zachranili jí život. Po pár letech si postavili domek a došlo na stěhování. Pokud na stejném místě žije kočka delší čas, vracívá se tam. Takže jestli ji máte už dost dlouho, neměl by to být problém. Kočka se orientuje podle sluchu a je schopná se vrátit domů i z několikakilometorvé vzdálenosti. Jen ta moje trubka vždycky když utekla, tak si spletla patro a řvala na cizí rohožce. No jo, šlechtična, ta na to má lidi, aby ji domů nosili.
Majka

Odeslatod szz v Čtv 06. Bře 2008 21:25:32

Nevím,co je špatného na kočce na vodítku. Pokud ji má někdo ve velkoměstském bytě a chce jí dopřát pobyt venku, aniž by ji sejmulo první auto , nic jiného než vodítko nezbývá. Ony jsou to vlastně spíš takové kšírky, na vodítku okolo krku by se kočka buď uškrtila nebo by se vysmekla.
Na venkově to musíš zvážit. Vždycky je riziko, že kočku něco přejede , i když je provoz malý. já bych ji asi chovala doma, zvlášť, jestli je to nějaká ušlechtilá rasa, té snad gaučování vadit nebude. Ale poctivě přiznávám, že kočku nemám,jen teoretizuju.
szz

Odeslatod Děda fištrón v Čtv 06. Bře 2008 21:26:36

Kočka venku se umí o sebe postarat. Sousedka měla kočku a dovnitř ji kvůli jejím velkým šedivým chlupům nepouštěla.

sousedcinakocicka.jpg
Děda fištrón

Odeslatod HH v Čtv 06. Bře 2008 22:06:02

2Kemia: pokud chcete vychovat z kočky tvora, který se lekne myši a uteče na polštář, tak ji držte na vodítku. Bude na Vás plně závislá.
Jestli chcete kočku, která je s Vámi na zahradě, když něco děláte, tak ji nechte spát venku. Kočka se umí o sebe postarat. A je velmi prima pocit, když prostě kočka usoudí, že chce Vaši společnost a pak Vám ji dá. Mazlí se, hraje si atd. A když ne, tak odejde lovit mamuty. Je to prostě kočka a ne plyšová hračka.
HH

Odeslatod bambulka v Pát 07. Bře 2008 7:35:10

Kemia - naprosto ti rozumím.
Naše kočka (obyčejná domácí) chodí ven pravidelně a pravidelně se domů vrací. Nejdelší doba, kdy se nevrátila, byla 12 dní. To už jsme ji po 3. dni hledali, volali u zavřených garáží i opuštěných domků a chat - měli jsme strach, že ji někdo někde omylem zavřel. Po týdnu jsme to vzdali a kočku obrečeli. Vrátila se po 12 dnech hladová, ale naprosto v pořádku. Jinak se vrací po 1-2 dnech, vždy ji večer volám domů, většinou hned přiběhne. Snažím se, aby spala doma (má v kotelně pelíšek).

Nemám strach, že se ztratí, bojím se, že ji srazí auto nebo chytí nějaký pes, případně aby ji nějaký rapl někde neutýral.

Obojek nosila první rok - antiparazitní, ale asi po půl roce se jednou vrátila s "oholeným" krkem a bez obojku, takže se asi někde zachytila a bezpečnostní přezka asi moc bezpečná nebyla. Od té doby obojek neměla, mám strach, že by se na něm někde oběsila.

Není kastrovaná - má jen podvaz.

Pak mám ještě kocoura - peršana. Po zkušenosti s tím prvním peršanem, který chodil ven zároveň s tou obyč kočkou a pak ho srazilo auto a umřel, už tento kocour ven sám nesmí. Beru ho jen na zahradu, když tam jsem já. Chodí ven velmi rád, pořád šplhá po stromech, honí se se psy, pomáhá jim norovat krtky, honí kdejakou mouchu.

Takže Kemio - kočku ven určitě ber, aspoň na tu zahradu, a uvidíš, jestli bude chtít toulat se dál nebo se bude držet doma. Ztratit by se neměla, pokud u vás nejezdí moc aut nebo sousedi nemají nějakého psa s loveckými pudy, tak jí zas tak moc nehrozí...
bambulka

Odeslatod 11111renča v Pát 07. Bře 2008 7:54:38

My máme kočku od podzimu, taky jsme o ni měli strach, ale přece ji nebudeme držet celý den doma. Jako kotě byla asi 1 měsíc pouštěna ven pod dohledem, ale teď už si dávno chodí sama. Na noc se pokaždé vrátí. Většinou je venku přes den,, kdy ji pouštíme a přijde kdy chce. Teď ji čeká kastrace, ale pak bude zase mít volný pohyb, kdy si vzpomene.
11111renča

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze