Pes žere hovna a novorozenec

Moderátor: Living

Re: Pes žere hovna a novorozenec

Odeslatod Skip v Ned 02. Pro 2007 16:55:52

Zdravím,

Alíšku mohla by jsi prosím zkusit popsat váš den od rána do večera s miminkem a pejskem? Asi ale bydlíš v domečku, takže venčení ráno, odpoledne a večer je jen vypuštění na zahrádku. Co ty chlupy? Asi je má malé všude, že? :-) Jak se ti vozí kočárek s jdoucím "poslušným" labíkem?
Můžeš prosím napsat své zkušenosti, na co si dávat pozor, co by jsi poradila, aby vše klapalo.. Nebo je to prostě pořád stejná pohoda s mimčem a pejskem a moc se to řeší? :-)

Díky, pozdrav hafákovi i maličké.
Skip

Odeslatod Soptík1 v Ned 02. Pro 2007 19:23:46

(new_rotfl) jé já se musela smát když jsem četla ten HLAVNÍ PŘÍSPĚVEK - pes žere hovna a ....

krásně řečeno a výstižně. Moc jsem se zasmála... (new_rotfl)

Každopádně ti to moc nezávidím, já bych se zbláznila. Sestra má taky psa a bydlí v bytě....můžu říct, že je na nervy a psa by nejraději vyhodila.... :cry:

Má taky malou holčinu. No mě teda osobně vydí ty chlupy, jsou fat všude!!!

Jo a malá jí zas psí granule.... :P
No ráda bych ti nějak poradila, ale fakt NEVÍM...
Soptík1

Odeslatod Šlojmo v Ned 02. Pro 2007 20:53:49

Náš pes taky občas sežral hovno, když byl malej, ale přešlo ho to. Je humáč dostávat mu to z držky, ale to je podle mě taky ten největší problém. Vůbec bych v tom nespatřovala hrozbu pro dítě. Ostatně když pominu, že by v exkrementu mohly být paraziti, tak hovno jako hovno. Takže když může mít dítě zadek vyválenej ve vlastních ..., tak mu asi moc neuškodí, že pes něco podobného okusil.
A navíc hovno je příroda, to už bych se spíš obávala jiných, nepřirozených věcí. Aspoň bude mít imunitu. :D Jedni naši známí mají děti, kterým nechávají v tomhle volnost ("Spadl dudlík na zem? Tak se trochu opláchne." "Vyndej ten kámen z pusy! To se nejí.") a jejich děti jsou skoro pořád zdravé. Druzí známí - ona lékařka, sterilní prostředí, tohle nesmí, tamto nesmí, na to nešahej, hned si běž umýt ruce... a jejich děti jsou každou chvíli nemocné, neduživé, mají ekzémy a jedno i astma. Ale samozřejmě to nemusí souviset. Nicméně nic se nemá přehánět. Myslím, že naše babičky byly zdravější než my dneska.
Šlojmo

Odeslatod Miluscha v Ned 02. Pro 2007 21:43:03

Urcite to s tou imunitou nejak souvisi. Ale, ze by nase babicky byly zdravejsi, to bych se hadala! Kdyz uz se tedy mluvi o tech, ktere se tohoto veku vubec dozily! Staci si z nejak statistiky zjistit jakeho prumerneho veku se lidi dozivaji dneska a pred 50 lety!O vysoke umrtnosti deti drive ani nemluve.
Miluscha

Odeslatod Alíšek v Ned 02. Pro 2007 22:17:44

Náš Alex je teda hodnej pejsek, jak už jsem psala. Pes MUSÍ vědět, které místo ve smečce zaujímá, logicky na něj připadá to poslední. Pokud to tak je, pak pes respektuje tak nějak přirozeně chod domácnosti. Nikdy jsem mu nezakazovala, aby k malej chodil, aby k ní ňufal, jen když byla opravdu maličkatá, tak jsem jako vždy nějak zahartusila, aby dával pozor, protože malinký miminko je trošku jako hadrová panenka. Teď se s malou docela může, je ale takovej jakoby přátelskej, ale ne moc, aby se neřeklo. Bydlíme v domě, ale to samozřejmě neznamená, že s nima nechodím ven. Není to problém, pes je celkem vycepovanej. Chce to taky nechat si pomoct od ostatních (chlap, rodiče, přátelé, prostě kdokoli...), protože s mimi je spoustu práce a když člověk nestíhá, je to hrůza. Ale většinou se to dá, takže tak si nějak žijem. Hormony po porodu udělaj svý, tak se ani za ty slzy, když něco nezvládám, nějak nestydím. Ani když nezvládám psa, když mi na prochajdě sežere 2x hovno. Nedělejte si starosti, protože tohle ve skutečnosti starosti nejsou. Jo a chlupy jsou leckde, nedá se nic dělat. Holt ušiju malej velkou deku s nylonovým spodkem, na ten se chlupy nechytaj. A pak snad už brzo začne chodit. Přeci se dá žít různě.
S pozdravem
Alena
P.S. Moje kolegyně v porodnici poslala domů psovi po manželovi miminkovo pokajděnou plenu, prej to pomáhá přivyknout...no nevim, já to nezkusila. :lol:
Alíšek

Odeslatod alena51 v Ned 02. Pro 2007 23:19:56

My mame doma v paneleku 10 mes.vnucku a vlciaka,vsetko OK.Mala ho v choditku prenasleduje a tesi sa z neho.Treba s nim ist k zverolek.a on mu predpise taky prasok co sa miesa do zradla.Chybaju mu vytaminy.Aj my sme mali ten problem.A to valanie na to treba davat pozor,on chce pretlacit svoj pach cez ten smrad.To sa aj nas pes povalal v hnoji,na chalupe u susedov.Prajem vsetko dobre!!!!
alena51

Odeslatod betyna v Ned 02. Pro 2007 23:38:38

Psa, který se venku živí čímkoli, bych opatřila náhubkem, popřípadě vodítkem, neboť hodně "smrádků" se přes kovový koš nechá propasírovat. Tím bych při troše pozornosti z 95% vyloučila požírání i těch ho.en.
Ze soužití zvířat a miminek bych asi nedělala tragédii, než se většina lidí přestěhovala do měst, tak se žilo na vsi. Zvířátka byla v každém větším hospodářství a při dodržování běžné hygieny bych na soužití lidí a zvířat neviděla problém.
Samozřejmě u novorozence v dnešní době je možné dodržovat dostatečnou hygienu a i já bych jí dodržovala, jsou li na to podmínky. Miminko je jistě možné udržet v čistotě a psu určit nějaké místo v bytě, kde nebude rušit. Můj ovčoun je také tak zvyklý, když nechci aby se za mnou coural po domě, tak ho pošlu na místo. Ví co to znamená, klidně tam prospí den, pokud je potřeba. Nijak ho to neomezuje. Až se dítě bude batolit, tak už bude mít nějaký stupeň imunity tak zvířecí chlup by mu za normálních okolností neměl vadit. Nevidím důvod proč se psa "pro jistotu" zbavovat. U některých plemen fixovaných na pána, bych to viděla i jako přímé odsouzení na smrt, protože pes jen velmi těžko přijme nového pána, zvláště pak pokud je to pes starší a nový majitel nemá mnoho zkušeností. (td)
Když to vezmu trochu do krajnosti, tak jsou za dveřmi vánoce a jistě si všichni vpomeneme na výjev z betléma, kde malého Ježíška zahřívaly svým dechem ve stáji zvířátka. :-) Myslím že to nikoho nepohoršuje.
betyna

Odeslatod Julie :o) v Pon 03. Pro 2007 7:59:39

Fífo,
neboj!
Mám postižené dítě a labíka....je to prvotřídní popelnice..ten labík (new_rotfl) a hovna žere taky. Říkám hovna, protože v tu chvíli mě ta naše princezna totálně nas... ;) Ale nic s tím neudělám..má kvalitní granule, potravinové doplňky, různé smradlavky /tvargle, kvasnice../ ale hovno je hovno..
Prostě v tu chvíli ji nechám "vysmrádnout" za trest venku a nenechám ji nás oblizovat.
Jinak je s námi pořád doma..ze začátku jsem měla tendenci umývat jí tlapky, po každém vykonání potřeby jí utírat prdelku..ale teď to absolutně neřeším... Když vidím jak se s ní malý mazlí...občas si splete konce a zaboří se jí do zadnice.. :D A všichni jsme zdraví!!
Pro klid duše dělám zhruba 1 za měsíc a půl koprologii a světe div se..zatím i přes ty hnusy je stále negativní!!
Julie :o)

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze