kuchyňské doplňky - Ikea nebo Tecoma?

Moderátor: Living

kuchyňské doplňky - Ikea nebo Tecoma?

Odeslatod smile_xxx v Ned 25. Lis 2007 14:17:18

Jsou kvalitnější z Ikea a nebo od Tescomy? Mám na mysli třeba lis na česnek, palička na maso a nebo nůžky na drůbež....Máte někdo zkušenosti? Děkuji :ugeek:
smile_xxx

Re: kuchyňské doplňky - Ikea nebo Tecoma?

Odeslatod Eva_13 v Ned 25. Lis 2007 16:19:31

Nůžky na drůbež mám Tescomu a jsem spokojená. Dostala jsem je, takže jsem neměla problém s rozhodováním kde je koupit.
Lis na česnek nemám. Vadí mi, že teď jsou všechny dělané tak, že se ty "čudlíky" neprotlačí skrz dírky. Takže česnek strouhám a jsem spokojená. :)
Z Ikea mám kráječ na pizzu, kráječ na konzervy a škrabku na brambory a jsem spokojená. Taky to jejich struhadýlko s držátkem mám moc ráda.
Eva_13

Odeslatod moochera v Ned 25. Lis 2007 21:09:32

Máme tak 1/3 Ikea, 2/3 Tescoma. Asi záleží na konkrétním nástroji, ale řekla bych, že Tescoma má kvalitnější provedení. Koupili jsme např. otvírák na konzervy od Ikey - nic s ním neotevřeš. Takže máme Tescomu. Nedávno jsem v Ikee pořídila takové to kulaté vykrajovátko na melouny, jablka apod. Na prvním jablku vykrajovátko odpadlo od rukojeti. Ani ho nepojedu vyměnit, takovej šmejd už nechci. Takže teď jsem koukala u mámy na to samé od Tescomy a to je v "neupadnutelném" provedení.
Co si ale nemůžu od Ikey vynachválit, jsou takové ty obracečky (kovové držadlo, obracečka teflonová) na pánev - hlavně tu velkou lžíci, ta je super.
moochera

Odeslatod moochera v Ned 25. Lis 2007 21:35:41

Jo a ještě jsou super sklenice na víno Optimal. Původně jsme tyhle velké měli do Royal Leerdam, ale vzhledem k tomu, že pravidelně nějakou rozflákáme, dokupuju je v Ikee.
moochera

Odeslatod Eva_13 v Pon 26. Lis 2007 8:49:00

já otvírák na konzervy mám z Ikea a jsem s ním moc spokojená.
Eva_13

Odeslatod embe v Úte 27. Lis 2007 14:36:59

Ahoj, z pomocníků do kuchyně mám téměř vše od švédské firmy Sveico.. Design je seversky strohý, kvalita švédsky výtečná.. V ČR asi špatně k dostání, ale třeba struhadla Sveico jsou běžně ve Sparu ke koupi a ted jsem sehnal v domácích potřebách plastový lis na česnek, který vyrábí Sveico pod obchodním názvem Gastromax.. Je to první lis na česnek, který má vyřešený protlačení celýho obsahu lisu.. Jinak zbytek mi vozí kamarád z norska.. Doporučuju. Výroba je samozřejmě ve Švédsku.. Ikea a Tescoma povětšinou čína (new_smile_puke) Jediný co mám od tescomy je pár kousků řady President, ale to je drahý - taková naleštěná bída 8-)
embe

Odeslatod Lill v Úte 27. Lis 2007 15:12:52

Většinu kuchyňských pomůcek mám z Tescomy, akorát nože mám Fiskars a jsem s nimi nadmíru spokojená. Lis na česnek zatím nemám, taky ho strouhám.
Lill

Odeslatod rybička v Úte 27. Lis 2007 17:19:39

cesnek taky strouhame. poridili jsme na nej takove male struhadelko puvodne na syr, za par kacek v kauflandu. Vadilo mi, ze na beznem struhadle nekdy zustala pachut cesneku a kdyz jsem pak strouhala detem mrkev ci jablko, tak to bylo cesnekem citit. Tak ma u nas cesnek specialni struhadlo, lepe se to myje nez jakykoli lis a kdyz nahodou, nikoho ta vune v jinem jidle neobtezuje.

pak existuje i takove plastova desticka s ryhama, ta cesnek nastrouha taky bezpecne. vidam to obcas na nejakych trzich, treba o vanocich s formickama a pod.
rybička

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze