ABradio - poslouchej online!

Rušení nočního klidu

Moderátor: Living

Re: Rušení nočního klidu

Odeslatod .............. v Stř 14. Lis 2007 15:50:18

2 Zvedava: A proč by jemu měl někdo vyčítat, když si doma s někým povídá či je slyšet při souloži("o čem si povídal, kdy a jak dlouho souložil, a že jeho projev při orgasmu je jak špatně střelené prase")? Stejně tak on se pak může cítit dotčeně, bude-li buzen pláčem - může např. přijít s tím, že když on zanechal sexu doma a musí jezdit na chatu, tak ať oni odvezou na noc dítě někam pryč. Netvrdím, že je to tak dobře, ale udělat to může...
..............

Odeslatod LDavid v Stř 14. Lis 2007 16:13:16

Naštvanej blbec tě klidně přijde seřvat za to, že už druhou noc dítě pobrekávalo a on tak nemohl spát...
LDavid

Odeslatod Zvedava v Stř 14. Lis 2007 16:19:49

Vícemlku, no budiž, udělat to samozřejmě může. Ale na druhou stranu proboha jsme dospělí lidi, můžeme se trochu kontrolovat, ale s pláčem malého děcka se toho moc nesvede.
Myslím, že každý soudný člověk by to měl pochopit. ALe netvrdím, že jsou soudní všichni.
Zvedava

Odeslatod .............. v Stř 14. Lis 2007 16:25:10

2 Zvedava: Proto by se stěžovatelé měli se svou zlobou obracet nikoli na sousedy, ale na majitele domu s tím, že i když si jenom povídají, je to u sousedů slyšet. Ať si nechají vypracovat odborný posudek a s tím ať udeří na majitele domu. A pokud je vše v normě, ať se odstěhují jinam, protože kdybych bydlel v pronajatém bytě a někdo by mě přišel buzerovat s tím, že ho v noci ruším tím, že si jen normálně povídám či se sprchuji, byl bych hodně nemilý...
..............

Odeslatod Zvedava v Stř 14. Lis 2007 16:44:35

Vícemlk- ano, s tím samozřejmě souhlasím.
Zvedava

Odeslatod Diddi_2 v Stř 14. Lis 2007 17:06:34

Jen by mne teoreticky zajímalo, pokud se opravdu prokáze, ze to v norme není, zda je majitel povinnen nejak zareagovat a jak konkrétne? Vite to nekdo?
Diddi_2

Odeslatod BubuRadley v Stř 14. Lis 2007 17:18:19

LDavid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Naštvanej blbec tě klidně přijde seřvat za to, že
> už druhou noc dítě pobrekávalo a on tak nemohl
> spát...

ty bys byl patrně štěstím bez sebe, kdybys kvůli nějakému děcku
nemohl spát.
BubuRadley

Odeslatod armi v Stř 14. Lis 2007 19:02:39

Jen pro informaci - akreditované měření prozvůčnosti stěn a stropů jsem absolvoval v rámci reklamace. Developer se nejdříve oháněl měřením v rámci kolaudace a že příslušné limity jsou splněny.Nakonec jsem se dohodnul, že pokud budou normy splněny uhradím měření já, pokud nesplní zaplatí je developer a pak se bude dál řešit náprava, popř. fin.odškodnění.
Takže výsledek - můj byt splnil normy s následujícím výsledkem - kročejová prozvučnost byla 58dB - limit normy je max. 58dB
- hluk technologického vybavení domu - (konkrétně tekoucí voda v koupelně souseda za zdí mé ložnice) 29.1dB max.limit normy je 30dB od 22-6hod.Takže jsem o 8000Kč lehčí(dostal jsem od developera alespoň slevu za úhradu měření) a výsledek = 0
Takže v praxi když si soused v noci pustí vodu(o spláchnutí, močení a sprchování raději pomlčím), mě a celou rodinu většinou probudí neskutečný hukot umocněný nočním tichem.
Tohle se bouhežel ovlivnít moc nedá, takže na toto ani sousedovi nevyčítám.
Narozdíl od normálních lidských potřeb se večírky, hlasité noční párty a dunění subwooferu omezit dají. Nemyslím občasnou oslavu, ale téměř každodenní rutinu.
armi

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze