Nové Inšpirácie na pečenie tort

Moderátor: Living

Re: Nové Inšpirácie na pečenie tort

Odeslatod miloslava v Úte 19. Srp 2008 13:55:24

drndo - pod posledním příspěvkem je Stránka 1157 z 1157...klepni na to a otevře se Ti okno...tam napiš požadovanou stránku
miloslava

Odeslatod jitka- v Úte 19. Srp 2008 14:25:13

Ahojte!

Tak jsem si před víkendem mnula ruce, že jsem vás konečně dočetla a vy jste mi zase utekly!
No jo, já si píšu se Sopťou, tak pak nestíhám číst, viď? ;) Ale jsem ráda, že můžu poradit a že to moje vysvětlování někdo pochopí. Soptíku, pevný nervy mám jak na co, s Tebou je to pohoda :)

Ale koukala jsem na dorty IvanyE, no to je něco! Ty svatební, a teď ta sfinga, no to nechápu!

Beruno, no Tvoje dorty to je neskutečné! Ten traktor, můžeš mi popsat postup? Jak dlouho takový dort děláš?
Mně čeká trocha cukroví na svatbu, svatební dort a ve stejném týdnu dort pejsek!! No mám z toho stažený žaludek už teď. A další týden jedeme na dovču, v pátek se vracíme a v sobotu budu dělat 2 dorty, jeden s motorkou a jeden s bagrem nebo s náklaďákem. Vymodelovat 3D z marcipánu to nezvládnu, tak jsem se domluvila, že namodeluju plastický obrázek na dort. Koukala jsem, že jste to tady dělaly a mělo to úspěch, tak snad se zavděčím. Nechtěla bych zklamat, budou to dorty pro kamarádku, tak mi držte pěsti!
jitka-

Odeslatod Zorka v Úte 19. Srp 2008 15:56:39

Drndo, tak to jsi ještě o krok přede mnou. Já peču dort na pátek a ještě nemám nic :mrgreen: ...ale zítra začnu...tj. taky bude noční, středeční a čtvrteční....a páteční rovněž při tom dalším dortu..... A to tiramisu vypadá jedle.

Thurgau.....a nebylo by lepší si toho Spidermana oříznout z klasického kulatého korpusu??? Nebo si to upeč v nějaké zapékací misce, která je oválná a pak už to doladíš lehce :palec_up: .

Beruno, právě jsi mi dala požehnání, že se dneska na všechno můžu vyprdnout a začít až zítra :mrgreen: . Dělám dort až na pátek, teda zítra si upeču korpusy a udělám ozdoby....atd, dle tvého rozpisu:mrgreen: .
Zorka

Odeslatod sněhulík v Úte 19. Srp 2008 17:09:55

a jujda, tady opravdu musí člověk reagovat okamžitě a střelhbitě páč jinak to tu naskakuje rychlostí blesku...no sliby se mají plnit nejen o Vánocích a tak jdu na to a co jsem si nadrobila si sním do posledního drobečku :smiley12:
takžéééé.
Soptí mašle v tvém podání je okouzlující a růžový dortík je krásný, takže buď v klidu a eskapáda s liliemi...mě se líbí :smiley14:

Dorianno dortík s psíky je krásný a ta boudička :o

Drndo dortík s krtečkem krásný, tolika ťupkování :innocent: a ten nápad s lízátkem je originální :palec_up: ovšem ta žížalka Julča je perfektní...ohnutá travička, mašle na zádíčkách :palec_up:
K dortíkům z tvé brigády se snad ani nebudu vyjadřovat...myslím, že vše podstatné tu už bylo řečeno :palec_down:

IvanoE ta tvoje bleskovka s bílými růžemi je k nakousnutí

Světluško smekám, maraton si zvládla na 1***** cukrovíčko, bagřík i patráček perfektní, ale největší favorit je pro mě růžové srdíčko na přání pro nevěstu...jsem ujetá na růžovou a to tvoje namramorování je prostě dokonalé...skláním se a máš můj obdiv :palec_up: :palec_up:

Marcipán
šlehačkový s motýlem :palec_up:

Marule opravdu hezoučké dortíky, nejvíc mě zaujal kornout s kopečkovou zmrzkou a boční "závoje" na dvousrdci ke křtinám...prosím tě jak se ti dělají??? jednou jsem se o to pokoušela, ale nedopadlo to dvakrát dobře, dost se to prověšovalo...takže máš :palec_up: :palec_up: :palec_up: .
Ptala ses na reakci obdarovaných, já tenhle dortík dělala synovi takže byla reakce přesně taková jakou jsem čekala :smiley12: :smiley12: ..jinak nevím, ještě jsem je nikomu nenesla a kdybych je dělala na zakázku tak obdarovávat nebudu naštěstí já :palec_up:

Miruš jsi prostě :palec_up: :palec_up: moje šlehajdové růže ve stínu tvých tiše blednou závistí...máš je dokonalé :palec_up: :palec_up:

Benjo kopretinkový dortík je nádherný a vůbec se Amíkům nedivím, že u nich vede :palec_up:

Pikolo černoška hupsající z krabice :palec_up:

Tanelo cukrovíčko jen se srdce směje, žlutý patráček krásný ovšem ten žlutý s bílými mašličkami je skvostný

Milu ty jogurtové řezy vypadají moooooc jedle, piškot byl mramorovaný??? medovník nádherný a co teprve ty kytičky :o :o

LenkaMaj srdíčko perfektní, ovšem ten motýlkový je super :palec_up: :palec_up: , motýlci krásně třpytiví :palec_up: a dokonce se stříbrnými tykadly :palec_up:

Simčo S koláče nádherné, prosímtě to růžové je obarvený tvaroh??...a k té malé, máme syna 19 roků a pořád je "malý", holčině bude 16 a "malá" je také :smiley12: :smiley12: to prostě asi těm dětem zůstane

Skajo včela Mája perfektní a nápadité, patrový s karafiáty, zelený s provázky pěkné provedení :palec_up: ovšem košíček je favorit...to efektní ucho se mi moc líbí

Nzuzo půllitřík hezoučký, dostala jsem teď díky tobě chuť na pivo :smiley12:

Rybičko Kity i Indián :palec_up: :palec_up:

Acartvoje tuším šlehačkové tvoření je moc hezké...klidně i něco napiš :palec_up:

Koalo hezká přehlídka, letadélko, koník, torzo...ovšem ten ovocný nemá chybu :palec_up:

Agča moc hezká prdýlka :palec_up:

tak a musím končit a pádit rodince dělat véču..strávila jsem tady přez hodinku a ještě mi zbývá 10 stránek :smilie10: :smilie10:
sněhulík

Odeslatod cvrček305 v Úte 19. Srp 2008 17:14:35

Krásné odpoledne všem.
Pro Koalu a vlastně pro všechny co jsme si koupily patchwork.Já jsem do toho dala spoustu peněz a tak co je mám tak jenom zkouším a zkouším.Tak něco z mých zkušeností. Marcipán musí být tužší než na potahování,potom se nelepí ve formičce.Marcipánová placka musí být tenká,aby se dobře vykrojila.Je lepší na formičku zatlačit třeba pravítkem,nebo prkýnkem,je to lepší než rukou.Rukou totiž nezatlačíš všude stejně silně.Posílám obrázek,ty větší tanečníci vypadli prostě sami,ty menší jsem natlačila rukou a musela jsem dořezávat.Stejně tak motýlek vypadl sám a kytku jsem musela trošku dodělat,Ale posílám to všechno,abyste to viděly.Snad ještě někdo na něco přijde a poradí. Jednoduché to naprosto není.

Jinak se tady objevila spousta krásných dortů,ale ty budu chválit,až napeču na křtiny.

Zatím se mějte a ať se vám všem daří
Přílohy
dorty 256.jpg
cvrček305

Odeslatod Dahlia1 v Úte 19. Srp 2008 17:29:41

Patchwork jsem si také koupila, ale zatím jsem neměla čas jej vyzkoušet, takže mé poznámky jsou pouze teoretické. Přečetla jsem si pár návodů k udělátkům, které mám, tak si dovolím pár poznámek. Vykrajovátka by se měla dát použít různými způsoby, jako dekorativní otisk do potahovky, nebo vykrojit, přilepit na potažený dort a případně pomalovat pudrovými barvami. Některé se mohou otisknout do potahovky, potom po částech vykrajovat z různých barev modelky jednotlivé části a pokládat na naznačený vzor a dát ten tvar zase dohromady. Některá jiná se nalepí vykrojený tvar na potažený dort, pak se vykrojí některé části znovu, natvarují, nechají zaschnout a následně přilepí na původní přilepený tvar a tím se vytvoří 3D ozdoba. Následně se pomalují pudrovými barvami. Toliko teorie, angličtina by mi šla... ale začínám pochybovat, že mi to půjde také v praxi. ;)
Dahlia1

Odeslatod A-terka v Úte 19. Srp 2008 18:26:32

NZuza,berunka,miloslav,hansolka,soptík Zorka - díky moc
beru - úžasná práce :o ,moc se mi líbí jak jsi u "cvičného" svatebního dortu zkombinovala tvary šestihranu a kruhem,ostatní dorty bez komentáře,jsi fakt profík,vždy zvládneš několik různých technik,berušky jsou roztomilé, pochvala i pro syna a snachu :palec_up:
drnda - tiramisu moc lákavé
soptík - na dortu nejsou obří kornouty ale mnohem lehčí mřížky - na papír tvaru kosočtverce nastříkám čokoládou mřížku a po krátkém zatuhnutí dám ztuhnout do korýtka - já používám např rozstřiženou ruličku od toaletního papíru či papírových utěrek

zkusím poslat další várku svatebního pečení - podotýkám,že jsem na to byli 2.
dort s les.ovocem.jpg
Dort exotik 16.8.08.jpg
Dort amaretto.jpg
A-terka

Odeslatod A-terka v Úte 19. Srp 2008 18:36:33

a další
Punc s lesním ovocem.jpg
Tiramisu mini.jpg
musle,kolacky,kremrolky.jpg
medovník.jpg
A-terka