Nové Inšpirácie na pečenie tort

Moderátor: Living

Re: Nové Inšpirácie na pečenie tort

Odeslatod miloslava v Pát 13. Čer 2008 22:55:15

Klaubok, WERA - díky za deníčky!

WERA - nádherný svatební.... kouzelné srdíčko....svatební hřiště - skvělý nápad....pro maminku něžný.... koš růží - mistrovský kousek.... přeji rychlé uzdravení!

rybička - ten dortík působí moc příjemně a žížalky jsou bezva nápad!

Bohuš - luxusní dort!!!.... moc se mi líbí ta marcipánová "dečka"

Gabika - nádhera!!... krásné barevně, vypracování bezkonkurenční!.... i Ty se brzy uzdrav!

Miruš - s tou pračkou je to dost dobrý nápad!
miloslava

Odeslatod miloslava v Pát 13. Čer 2008 23:36:39

Holky, musím vám napsat o zkušenosti s tou rostlinnou šlehajdou, jak o ní psala Soptík... od té firmy, co beru vanilmix.
Je bezvadná!!!! Oslazená tak akorát, krásně a rychle se vyšlehá, je perfektně tuhá a vyšleháním nabyde o moc víc, než normální šlehačka.
Zanedbatelná není ani její cena.... 1 l stojí 43 Kč... to je polovina ceny normální trvanlivé šlehačky.
Zkusila jsem i nějaké ztužovače s příchutí... to je bomba! Vznikne krásný tuhý krém, kterým se může jak promazávat, tak i zdobit, nebo jen použít na bavarois /myslím, že se tomu tak říká/.
Dám vám sem fotku, ale neberte to jako dort, byla to jen zkouška co ta šlehajda se ztužovačem umí, takže jsem nijak neupravovala boky a to zdobení bylo jen tak.... u mladých to mělo velký úspěch / nejvíc příchuť jogutr/, zblajzli to jako malinu.
Jo, a tu šlehajdu jsem použila i do těsta na korpus... taky bezva.
Přílohy
lehačkový s jahodami 021.jpg
lehačkový s jahodami 020.jpg
lehačkový s jahodami 019.jpg
miloslava

Odeslatod rybička v Sob 14. Čer 2008 0:19:00

milu, ja co jsem poprve vyzkousela rostlinnou slehacku Rama Cremefine, tak ti verim kazde pismenko! Ja se do rostlinne slehacky zamilovala a mam ted objednanou tu co pouziva Beruna - jmenuje se Hulala. Maji slazenou i neslazenou. Melo by to prijit po nedeli, tak se tesim, jak budu taky slehackove radit!
Jen se chci zeptat na ty ztuzovace - to pridas do te slehacky, nebo nejak jinak? A je to taky od te firmy Zeelandia?
Tam co maji tu Hulalu, maji i ztuzovace http://www.gastropro.cz/Default.asp?CatID=273, je to ono, o cem pises? Hulalu tam maji taky za 42,50.
Mimo jine tm taky kupuju susene drozdi... http://www.gastropro.cz/DetailPage.asp?DPG=591
Jo a taky mam na zkousku objednany Uni-krém, na zkousku, jestli je to stejne, nebo podbne jako Vanilmix. Pak poreferuju. Akorat ta cena je skoro dvojnasobna!
Prijde mi trapne Vanilmix (krute dochazi... :baringteeth: ) porad dokola objednavat u tebe... zvlast kdyz mas ted problemy s nozkou...

Jo a jeste jsem vam chtela vlozit obrazek, jak vypadala letni louka na rezu - poprve jsem delala orechovy korpus - podle moji maminky, ale ono je to vsecko na jedno brdo v blede modrem :-D
Poprve proto, ze pote, co jsem dostala mlynek na orechy pred lety jsem na nem parkrat mlela strouhanku a pak ho mela v panelaku tak dobre ulozeny v tom minimu uloznych prostor, ze jsem rposte musela strouhanku kupovat :-D a orechy nemlit :-D V nejvyssi nouzijsem je "mlela" ponornym mixerem - do vanocniho cukrovi by to bez orechu neslo...

No a ja ten mlynek po prestehovani KONECNE NASLA a muzu se taky pustit do orechovych korpusu! Byl krasne nadychany, az mam strach, jestli ho muzu pouzit na nejaky slozitesji 3D dort - konkretne masinku - aby se mi to neklatilo... Ovsem mam uz vymyslene i vyztuhy :-D Krem byl vanilkovy - jak jinak s Vanilmixem - toho bylo vic jak masla. Dortik byl vlastne maly, jen pres pul plechu, tak se snedl na posezeni u kafe. A mimo jine byl trenovaci na pristi tyden - korpus, marcipan, kyticky, barvicky...
14_DSC_3333_14.final_louka_nakrojeny.jpg
rybička

Odeslatod janina74 v Sob 14. Čer 2008 0:44:52

beruna7 - je mi moc líto, ale opět se musím opakovat ;) jsi dortová kouzelnice a čokoládová královna !!! už jsem si na tebe založila speciální složku :D mám dotaz? ty úžasný pastelový barvičky - růžovou a takovou jemně oranžovou co máš růžičky jsou gelovky?
wera - jeden dort lepší než druhý :palec_up: :palec_up: :palec_up: ale prodloužila jsi mi život s tím rozhodčím - ještě teď se tlemím jak si na něj vzpomenu :D :D celej jeden můj známej :D :D :D a ty adidas detaily :palec_up: :palec_up: :palec_up: paráda
benja1 - koš s růžema vypadá moooc dobře, a bedýnka.......boží ;)
nzuza - člun je super :palec_up: určitě by i plaval :mrgreen:
miloslava - dortíčkový deníčky parádní :palec_up: :palec_up: :palec_up: a díky za inspi
arielll - bez komentáře.... :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: :2_hot: díky za bus ;) a samo za králíka
gabikanav - dort pro 40. super :2_hot: za 14 dní mě čeká 40. pro bráchu, tak když to budu mít pěkný jako ty, tak budu spokojená :D

ostatní dortíkářky chválím také, ale jak tak koukám na hodiny :smilie10: , tak jdu radši potáhnu hajat .....

tak jsem nakonec vysochala králíka...původně to tedy vypadalo že z toho vyleze šnek - a to teda nevím jakou piontu by v tom strejda hledal :D :D ale kupodivu se docela nějakým zázrakem zadařilo a vylezl z toho králík domácí :2_hot:
Přílohy
králík bok.JPG
králík zezhora.JPG
janina74

Odeslatod niki v Sob 14. Čer 2008 7:41:08

Ahoj,už tu dlouho chodím nahlížet a obdivuji Vás všechny šikulky a taky jednoho šikulu:-),jaké krásné a nápadité dorty tu tvoříte.
Měla bych dotaz na Miloslavu,v posledním příspěvku jste psala o ochucených ztužovačích,můžu se zeptat jaké jste měla na mysli?Dívala jsem se na stránky Zeelandia,líbila se mi nabídka příchutí do šlehačkových krémů Zeesan,jen mě zatím odrazuje to množství(u jahodového a čokoládového je to balení 3,5 kg).Používala jsem donedávna do dortíků krémy od Kovandových,ale bohužel už je přestali dodávat na trh.Pán od firmy Zeelandia mi říkal,že tyhle jsou prý ty samé,Kovandovi je odvažovali do malých sáčků po 50 g.A ta Vaše šlehačka,to je balení 12*1 litr?
Předem moc děkuji za odpověd
niki

Odeslatod miloslava v Sob 14. Čer 2008 9:05:23

niki - jj, jde o ten Zeesan.... já to vše nakupuju od fi Zeelandia v tom velkém balení a rozvažuji to a posílám holkám poštou... ten ztužovač je v balení různém - i po 8 nebo 10 kg a ta šlehačka je 12 x 1 l ... u Zeelandie to lze koupit jen na ŽL.

rybička - jj, ty ztužovače jsou všechny na jedno brdo.... a o vanilmix si napiš, mám zásobu a pořád posílám ... problém s kolenem je minulost, už zase běhám ;) ... v pondělí jedu na poštu, tak Ti to můžu hned poslat - napiš kolik.
... a ještě jsem zapomněla - ty ztužovače se rozmíchají ve vodě a zamíchají do ušlehané šlehačky
miloslava

Odeslatod niki v Sob 14. Čer 2008 9:48:44

Díky za odpověd Miloslavo,písnu Vám zdovolením mail.Děkuji
niki

Odeslatod rybička v Sob 14. Čer 2008 10:42:05

milu, díky, napíšu večer, ted jsem naskok...
rybička

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze