Nové Inšpirácie na pečenie tort

Moderátor: Living

Re: Nové Inšpirácie na pečenie tort

Odeslatod Jana Markovská v Ned 08. Úno 2009 22:51:31

ahojky děvčata, jsem tu sice s Vámi každý den, ale jen tichý společník.
dnes jsem tu , abych vás pozdravila a hlavně (i když hromadně) pochválila. Jsem taky ráda, že se tady objevila Wera. Přeji tobě i tvému manžílkovi, jen vše nej, ať se vám daří. Do porodnice si pojedeš pro holčičku, nebo chlapečka?

Tady jsou moje poslední dílka a zbytek je na rajčeti. Přeji vám hodně skvělých nápadů a šikovné ručičky.
Sladkou dobrou noc Jana
klubko.JPG
okno se žal..JPG
vysvědčení.JPG
Karolína 19.JPG
Jana Markovská

Odeslatod dortíček v Ned 08. Úno 2009 22:53:29

zdravím všechny a chválím všechna nová díla.Jen jsem nakoukla a prostě mi to nedalo ...
Wero nádhera co jsi zase vytvořila.Přejeme s manželem všechno nej ..Držte se všichni držíme vám palečky a myslíme na vás. :palec_up: :palec_up: :palec_up:
dortíček

Odeslatod SimčaS v Pon 09. Úno 2009 0:31:27

Milé pekařinky a pekaři! Nebyla jsem tady asi tak 3 měsíce, ale ne proto, že bych na vás zanevřela, ale jen a jen proto, že prostě nestíhám. Co mi ale vyrazilo dech, že za těch pouhých cca 90 dní jste zvládli vyplodit 170 stránek. Kdo to má pročítat????
No já vím, že to není povinné, ale zase při představě, že by mi uteklo něco zajímavého, či nějaký náááádheryný dortík (jako třeba ten neuvěřitelný kůň od Benji.... ) Jsem se snažila všemi prokousat...

Naprosto mne dostal psíček - asi yorkshire? Vypadá tak živě, že bych do něho tědy kudlu nezapíchla.

Jajinky jsem se chtěla zeptat, jak má (na straně 1402) ten kus sýra, jak ho dělala. Já už viděla různé "sýry s myšima", ale to byly plné bloky, kde byly díry naznačeny jen kolečky potahovky jiného odstínu. Tady - jak na to koukám - to vypadá "fakt živě"....

Naprosto zírám na dorty Jaanči - když jsi napsala, že jsi první dort vyrobila před rokem v prosinci a pak jsem viděla ty nádhery, padla jsem málem na zadek. Řekla bych, že se o marcipánem potahované dorty snažím o dost déle, než ty, a takovou parádu, jako třeba dort s kabelkou, bych nezvládla...

Jajinko - Domča je moc pěkná a šikovná!!!

Wero - jsem ráda, že jsem tě tu několikrát (během těch stránek, které prolétám) zahlédla. Moc na vás myslím a moc, moc, moc přeji, aby všechno špatné přešlo a sluníčko na vaši rodinu zase vysvitlo....

Listopadko - já jsem přesvědčená, že jahody a čokoláda jdou k sobě chuťově úžasně...Na tchýni nedej :-).

Miloslavo - ten dort BK MB (strana 1458) je nádhera. Čím jsi malovala toho lva??? To je paráááááda!!!

Benjo - měli by tě oznámit ochráncům zvířat. Že se nestydíš chytat živé práčky a přilepit je na dort!!!! (viz strana 1442) :-)

IvanoE - gratuluji k tomu, že je vnouček po operaci a snad bde vše OK. Moc držím palce!!!!

No to čumím - Gabiko, ty kytky (str. 1459) jsou z květinářství, že?

Jituš - prosím co je to "bohušovka"???

Také mám novou Knihovničku a velice obdivuji všechna veledíla, ktará tam děvčata tady od nás mají....

Já jsem za celou dobu upekla jen dort pro rodiče - strom života. Měli v listopadu 82 a 83 let a sešla se celá rodina. Jenže jsem ten dort zapoměla vyfotit a když jsem ho položila na stůl, tak se na něho děti vrhly strašně rychle..... A pak se někdo zeptal zda je vyfocený... a já, že ne. Tak se zavelelo, aby všichni to, co oloupali, vrátili zpět, že se dort musí vyfotit... No a tak dopadl na fotce dost nepěkně - ty cedulky jsou různě přes sebe a strom rozlámany a tak...

Obrázek

Pak byly vánoce - to jsem pochopitelně pekla cukroví - měla jsem letos 15 druhů.

Obrázek

V lednu má narozeniny manžel, tak jsem mu upekla prasátko pro štěstí. A že se nám nedostává peněz, tak prasátko = pokladničku, aby si mohl našetřit :-). Nedopadlo nejlépe a to jenom proto, že jsem měla pořád "dost času" a nakonec jsem ho dodělávala tak natěsno před oslavou, že jsem nepotřela povrch pod potahem a tak je tělíčko hrozně hrbolaté.... no mám poučení pro příště.... Ale jinak se dort líbil a hlavně (byl to 3kg punčák) strašně rychle sežral....

Obrázek

No doufám, že teď se sem dostanu dřív, než za 1/4 roku :-). Je to tu teď hodně živé a je tu plno nových "dušiček". Všechny zdravím a pokud jsem něčí výtvou jmenovitě nepochválila, tak to nebylo proto, že by se mi ty vaše nádhernosti nelíbily, ale proto, že se mi prostě nedostává místa a často i slov!!!

Jinak více (postup na prase a tak) na mém albu http://simcinka.rajce.idnes.cz/

Moc, moc, moc všechny zdravím a skutečně velice obdivuji vaše veledíla!!!!
Simča S.
SimčaS

Odeslatod miloslava v Pon 09. Úno 2009 0:50:24

SimčaS - díky....lev je vykrojený z WI a domalovaný štětcem gelovou barvou.
miloslava

Odeslatod piťa v Pon 09. Úno 2009 7:54:17

Benja 1 díky za radu
piťa

Odeslatod Vladkapr v Pon 09. Úno 2009 8:40:08

Dortaři, nevlastníte recept na Pražské koule prosím? Složený z buflerů, piškotového těsta, ne piškotů, s podrobným popisem a receptem? Díky
Vladkapr

Odeslatod WERA v Pon 09. Úno 2009 9:17:10

Holky mockrát DĚKUJU,jste zlaté.
Ještě jsem chtěla napsat Ivance.E,že jseme moc rádi,že to vypadá s vnoučkem líp a držíme nadále pěsti.
WERA

Odeslatod l.s. v Pon 09. Úno 2009 9:40:24

skaja-díky,i já děkuji za návod na krajku a kytičky

švagrová-krásné dorty,moc hezké nápady :x-winking:

Benja1-perfektní škodovka a blesk :palec_up: :palec_up:

sheyla-pěkné

helulka-díky,bezvadné dorty :palec_up: :palec_up: :palec_up:

Wera-dort pro kmotřenečka je krásný a pro Toníčka je originální :palec_up: :palec_up: U nás doma je pohádka taky mooooc oblíbená.Čertovský sen vypadá lákavě :x-winking:
A držím pěsti,ať vše dobře dopadne.

Jana Markovská-jeden hezčí než druhý,skvěle jsi to vyřešila s vysvědčením :x-winking:

SimčaS-skvělý strom života,cukroví na jedničku a povedené prasátko
l.s.

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze