Nové Inšpirácie na pečenie tort

Moderátor: Living

Re: Nové Inšpirácie na pečenie tort

Odeslatod janina74 v Ned 18. Kvě 2008 10:34:22

kocinka - dortík :palec_up:
kaššička - dino je k jídlu ;) ten je určo z hračkárny :D minidortíky si s dovolením ukládám :P jsou :palec_up: :palec_up:
svetluskaas - srdce :palec_up: :palec_up:
miloslava - to není rukama :D to je formou :D :D klíďo ti ji půjčím ;) klobouček je :palec_up:
blanche65 - kniha :palec_up:
i.s. - mrkni sem na diskuzi http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18844 a tady je názorná ukázka jak měl dort původně vypadat a jak vypadá ta forma na šachovnicový dort http://zuzaa.wgz.cz/dorty/jak-na-sachovnicovy-dort.html
janina74

Odeslatod jitka- v Ned 18. Kvě 2008 10:34:35

Blanche, kniha je krásná! :palec_up:

Soptíku, taky budu péct knihu. Formu nemám, ale chci upéct korpus na celý plech. Prostředek knihy vymodeluju z punčoviny nebo tam naskládám piškoty a potřu je krémem. Kdysi dávno jsme měli knihu dort od cukrářky, a ta měla uprostřed vedle sebe na korpusu položené dva plátky korpusu a potřené krémem a vypadalo to dobře. Nechce se mi dávat peníze za další formu, tak to nějak udělám. Ale ty piškoty by byla možná jednoduchá varianta, než se prčit ještě s punčovinou nebo přemýšlet, kde vzít ještě dva plátky korpusu.

Bohuši, to auto je suprovní! K takovým dortům se nikdy nedopracuju, to musí být piplačka vystihnout tvar korpusu a ještě potahovat :palec_up:

Benji, Tvoje dortíky jsou taky moc krásné! Ten horolezec mě ale dostal, parádní nápad a perfektní provedení! :palec_up:
jitka-

Odeslatod epson v Ned 18. Kvě 2008 11:16:22

Hezkou neděli, posílám svou prvotinu. Akorát teda ten klobouk je špatně vyfocený, ale mě už se nechtělo fotit znovu :mrgreen:
Přílohy
srdce..jpg
klobouk...jpg
epson

Odeslatod Soptík1 v Ned 18. Kvě 2008 11:41:13

holky děkuji za rady.
Já se s tím nechci moc piplat - musím si nechat čas na zdobení :D - to mě bude trvat nejdéle, protože to tím vždy zkazím - jak to odfláknu.
Docela se mi zamlouvá ta forma jak jste mi sem daly odkaz....
http://janvitek.wz.cz/zbozi.php?pocet=17&nadpis_cislo=3
je totiž i velká 38x29 cm a 7 cm vysoká...to by šlo né?pak bych nemusela dělat na víckrát ten korpus (to bych fakt nechtěla - a je už krásně seřízlá?
Ještě bych ale prosím potřebovala poradit ohledně postupu na knihu.
Dole, jak ta kniha leží je uděláno z marcipánu jako hlavní deska knihy - přečuhuje tenký pláteček.Jestli jste udělali jako by hada, pak to k němu přimáčkyly a pak nějak rozmáčkly???
Holky, víte co myslím?
Blance65 to má udělaný jako růžově, je to vlasně spodek, co leží na zemi.Tak to si nejsem jistá jak to tam udělat, aby to tam fakt drželo a kdy to tam přidělat.Buď ze začátku než se nanese krém nebo až pak...

Jo a co ta forma? myslíte, že by se dala? nebo by se muselo stejně dělat více korpusů? Je poměrně vysoká.
Na kolik Vy rozřezáváte tu knihu? jednou nebo 2x?

Uff, to jsem zas něco vychrlila....
Soptík1

Odeslatod beruna7. v Ned 18. Kvě 2008 12:03:00

Soptíku ta dy pro tebe fotka formy co používám ta větší má rozměr 38 x25 cm a malá 30 x 18(to je spíš sešit než kniha) koupila jsem je před 8 lety za 155,- a 110,-Kč od pana Jaroslava Filipa , Troubelice 163 783 83 , telefon :585 032 030 mobil : 737 528 364.Koukala jsen na netu že ještě má firmu na výrobu forem a určitě je bude mít levnější než Vítek
kniha pot..JPG

formy.JPG

a tady ukázka mojí potažené knihy ,ten lem jsem tam dala až na konec až to bylo přenesené na krajku.Vyválela jsem mandlovku a nakrájela proužky a položila okola knihy jako desky.Prokrajuji 1x nebo 2x podle toho jak se mi povede upéct vysoký korpus( vždy to vypadá že to tak mělo být,s tím si hlavu nelámu) Tak ať se ti podaří.
beruna7.

Odeslatod Blanche65 v Ned 18. Kvě 2008 12:11:40

Soptíku ten lem jsem dávala až na konec! Je to pruh marcipánu který se přilepí až na konec a vytlačí se kosticí nějaký vzorek! A ta kniha od Vítka vypadá moc dobře asi si jí taky pořídím!
Epson-krásné prvotiny :palec_up: :palec_up: Blanche
Blanche65

Odeslatod marcipán v Ned 18. Kvě 2008 12:40:52

Tak víkend už skoro za námi,zase jste se činili jak koukám.
Gabikanav-pirátský super,to teda musela být piplačka s tím párátkem a ty prsa :palec_up: ,podle manželova komentáře akorát do ruky :D a podprda je určo tvoje :D
Beruna-minidortíky :palec_up: hned bych si dala,rolády hezké,dorty pěkně nazdobené jako vždy a ta schránka jen zírám :o
I.s.-hezoučký dortík
Tanela-supr řezy,manžel mi tu slintá,miluje kokosovou
Janina-moc hezký,na řezu vypadá moc dobře.
Kaššička-dino je super,a ty minidirtíky-smekám,to muselo dát práce.
Svetluskaas-srdíčko se povedlo :palec_up:
Milu-pěkně vydařený pokus,kdybys ho náhodou neudala,já bych rozhodně nepohrdla :D
Epson-tak taková prvotina se mi nepovedla ani na popáté :palec_up: ,moc hezké.
marcipán

Odeslatod beruna7. v Ned 18. Kvě 2008 12:50:48

A-terka pro tebe (samo že i pro ostatní když budou chtít) je nafocený návod na kornoutky z čokolády:
1.JPG

Nastříhám si trojúhelníčky z papíru na pečení a takhle nastříkám čokoládu nebo jakkoliv cik cak
2.JPG

potom papír stočím jako když se dělá kornout na zdobení aby se čokoláda dotýkala (to se mi tady zrovna nepovedlo) a zajistím kolíčkem proti roztočení
3.JPG

pak po zatuhnutí vyloupnu z papíru a je hotovo
4.JPG

a teď k ostatním dílům co jste upekly :
Benja 1 - moc děkuji za chválu a je mi ctí být ve tvých odkazech - je tam dobrá společnost
I.s.- díky moc mě těsí tvoje pochvala .Moc pěkný dort a zvlášť ty červené gerbery jsou moc pěkné
Milu- tvoje pochvala vždy potěsí
Listopad 30- dík za pochvalu a neboj ta schránka se dělá dobře-samé rovné hrany a roláda to zvládneš lehce
Tanela děkuju , řez i roláda vypadají moc dobře a zdobení je super - hned bych si dala kousek toho rumového :smiley15:
Janina74moc děkuju a tvůj dortík vypadá moc dobře ,uvidíš že až se na něj koukneš zítra tak už se ti taky bude líbit babička bude nadšená a na řezu je to krása nesmírná
gabikanav dík za milou pochvalu
kocinka moc pěkná postavička
Kaššička to dinozvíře je super super , čím jsi dělala ten vzor na kůži? A mini dortíky jeda báseň
Svetluskaaš - pěkné milé srdíčko
jitko dík za pochvalu a drž se až bude po svtbě tak si oddechneš a my se těšíme na fotky
Milu- letní klobouček je moc pěkný a sousedi ti se tedy mají !!!!
Blanche - kniha je moc pěkná
epson moc pěkné dortíky
Marcipán moc děkuju
beruna7.

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze