PROSÍM PORAĎTE JAK NA MYŠ???

Moderátor: Living

PROSÍM PORAĎTE JAK NA MYŠ???

Odeslatod gabinahe v Pon 13. Srp 2007 7:32:56

Bydlíme 5 týdnů v novém domečku a všechno bylo v pohodě,až poslední týden nám začalo v noci doslova peklo.Netušíme jak,ale nad sádrokarton se nám dostala myš.Vždycky v noci řádí,snad dělá i kotrmelce,je to prostě síla.Vyndali jsme bodovku a prostrčily tam pastičku,ale bohužel už 2 dny bez úspěchu na lapení.Už jsem z toho opravdu zoufalá,vypadá to legračně,ale vážně nám to znepříjemňuje naše vysněné bydlení.Budu ráda za jakkýkoliv tip nebo radu jak tu potvoru načapat.
gabinahe

Re: PROSÍM PORAĎTE JAK NA MYŠ???

Odeslatod peggy v Pon 13. Srp 2007 7:40:01

Gabinahe návnadu v pastičce máš jakou? Nejlépe se mi osvedčil obyčejný chleba s kouskem kůrky. Jinak některé myši jsou velice vynalézavé a pastičky obcházejí obloukem. (new_puppy_dog_eyes)
peggy

Odeslatod betyna v Pon 13. Srp 2007 7:41:13

nevím zda to funguje, ale co zkusit taková ta elektrická pískátka na odpuzování hlodavců?
betyna

Odeslatod ininka v Pon 13. Srp 2007 8:28:34

Vloni jsme měli úplně stejný problém - myš pod sádrokartonem. Pokládali jsme pastičky a pořád nic, dokonce jsem měla pocit, že se nám ta myš vyloženě vysmívá. :D Zkusili jsme jako návnadu kde co, pořádali pro myš přímo královské hody a stejně nic, řádila stále stejně. Jedna stará paní mi nakonec poradila, abych jako návnadu použila ořech a je celkem jedno jestli lískový nebo vlašák. Já použila vlašák a během chvilky byla v pastičce. Ovšem to jsem netušila, že tam nebyla sama, ale s hodně rozšířeným příbezenstvem. Takže jsme opakovali, opakovali a chytili jich 10. Od té doby máme klid. Zkus jako návnadu ořech, u nás to zafungovalo na 100 %.
ininka

Odeslatod Bregenz v Pon 13. Srp 2007 8:36:07

No, dle tvého popisu "nočního řádění" bych řekla, že je to spíš kuna, které se dá těžko zbavit, jestliže si to místo oblíbí. Měli jsme ten samý problém na chalupě - zrekonstruované podkroví - nad sádrokartonem řádila kuna každou noc. Zkoušeli jsem různé možnosti, jak ji vypudit. Elektrické pískátko,pak se táta někde dočetl, že jim vadí lidské vlasy, vousy - tak jsme aplikovali do skulin ostříhané vlasy v silonové punčoše, hlasitá hudba jim prý taky vadí - rodiče na plné pecky pouštěli kuně každý den v podkroví rádio(přes den tam prý spí)...No, skoro se z toho zbláznili oni než kuna, od té byl jen chvíli trochu klid. Už jsme pomýšleli na sklopec, že ji chytneme a odneseme někam daleko do lesa (píšou, že má teritorium až přes 20 km). No a najednou byl klid, ticho...a poté jsme se dozvěděli, že ji soused zastřelil :-(( . Prý mu tam také chodila a rozcupovala celé zateplení nad sádrokartonem. Ještě jediná rada, jestli je to opravdu kuna, obejít celý barák a utemovat veškeré otvory (dokáže být hodně placatá), kterými by mohla chodit k vám, ale zase abyste ji tam nezavřeli - nejdřív ji asi nějakým hlukem vyhnat. Jinak teď, tam občas zaslechnu myš a to se opravdu nedá srovnat - tiché chroupání či šramocení...
Bregenz

Odeslatod gabinahe v Pon 13. Srp 2007 9:08:30

Díky všem za rady,ta kuna už nás taky napadla,ale vůbec nevíme kudy by se tam dostala??Je to zrovna na chodbě a ta je uprostřed baráku a není propojená s ostatními místnostmi kde máme sádrokarony,takže aby tam vlezla někde po zdi a pak prolezla do toho prostředka není možný.Fakt už mi z toho hrabe,vůbec už se nemůžu radovat z novýho bydlení,protože už zase myslím na noc kdy začne řádit.A hlavně jestli je to kuna tak by jsme tam nemohli dát ani ten sklopec,protože přístup tam máme jen přes bodovky,tak jsme ráďi že tam prostrčíme pastičku.Dneska zkusíme ten ořech a uvidíme a pak vám dám vědět jak to dopadlo.
gabinahe

Odeslatod Keria v Pon 13. Srp 2007 11:39:51

Podobne problemy okrem mysi a kuny mozu robit aj plchy...
To mal synovec na chalupe - dostali sa pod obklad podla vsetkeho nejak cez povalu...
Na tie mysi sa okrem pasti da pouzit aj specialne lepidlo.
Keria

Odeslatod camiilca v Pon 13. Srp 2007 11:59:14

Některé myši jsou opravdu vynalézavé,na podzim na ně dělám doma hony, prolezou jakoukoli škvírkou (stáje a hned za barákem pole a lesy),po letech trápení ti doporučuju plastovou pastičku,vydenzifikovat vřelou vodou do ní chleba,vlašský ořech nebo obilí (jsou tak vlezlé že žerou i krmení pro ptáky až z jejich klece).Pokud ani to nepomůže tak rozsypat granulovaný jed. S kunou je to horší,ale souhlasím s výše uvedenými příspěvky. Nám, ale kuna dělala takový rachot, že to bylo s hlodavci nezaměnitelné.
camiilca

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze