čištění čalouněných židlí

Moderátor: Living

čištění čalouněných židlí

Odeslatod Janči v Sob 11. Srp 2007 20:27:16

Máte někdo tip jak správně a rychle vyčistit čalouněné židle,aby jste je nemusely úplně rozpitvat,když nemají sundavací potah?Já jsem to zkoušela a potah má jakési mapy a je ještě mokrý po dvou dnech.Nechci poškodit dřevo.Už jsem zvažovala i firmu,ale kdysi jsem si objednala takovou službu na čištění koberce a bylo to děs.Potřebuji vyčistit nejen ten sedák,ale i opěrky.Celé je znovu dát čalouníkovi beru až jako poslední variantu,protože látka je pěkná,nevybledlá,nepotrhaná...Nebo,že bych koupila dětem extra plastové židle?To se mi teda fakt nechce,protože místa je málo.Děti nechci u jídla stresovat kvůli čistotě nějakého pitomému nábytku,tak nevím jak to vyřešit,aby si mohla u nás sednout bez obav i nějaká návštěva.Asi je fakt budu muset rozebrat,ale to se nedá často opakovat.Díky za odpovědi na takovou blbinu. :)
Janči

Re: čištění čalouněných židlí

Odeslatod Janči v Sob 11. Srp 2007 20:30:34

překlep:nějakého pitomému-mělo být:... nějakého pitomého nábytku. :)
Janči

Odeslatod jabraka v Sob 11. Srp 2007 20:43:17

Janči,vyčistit čalounění není pro naše zařízení žádný problém.Čistič od fy Kärcher je na to určen,čistíme čalouněný nabytek,čalounění automobilu i kancelářské židle.Jediný problém jsme měli při čištění čalouněných židlí po povodni.Nasáknuté bahno do čalounění lze odstranit velmi těžce.Pokud některá firma tyto stroje užívá,určitě si s tím poradí.
JABRAKA.
jabraka

Odeslatod Svarinka v Sob 11. Srp 2007 20:57:18

Janči, já tě asi moc nepotěším, máme čalouněné židle a od narození syna dostaly pěkně zabrat. Samé fleky. Jednou jsem to já bl... zkusila vydrhnout mokrým hadrem a ten potah dost vybledl a to jsem na to ani moc netlačila. Pěkně to pouštělo. Je pravda, že kvalita asi nebyla nic moc, byly to židle z Aska. Pak jsem si objednala firmu na čištění sedačky v obýváku a nechala jsem si vyčistit i tu jednu židli /ostatní byly v té době ještě O.K./ a stejný. Teď se budeme stěhovat do baráčku a už chci židle jedině se sedákem, na který se dá ušít potah /plastové mi neprojdou/.
Svarinka

Odeslatod szz v Pon 16. Led 2012 20:06:49

Mám čalouněné židle a na nich hezké prací podsedáky z Ikey. Vřele doporučuju na ochranu nových i zakrytí těch upatlaných dětskýma ručičkama,pokud se to nepodaří vyčistit.
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90175000/
szz

Odeslatod baybe v Čtv 19. Led 2012 10:46:23

Na čalouněný nábytek používám hlavně Vanish, stejně tak na koberce. Přijde mi, že jedině pomocí něj jsem docílila nějakého výsledku.
potahové látky na sedací soupravy a dekorační látky dodají vašemu interiéru nový vzhled
baybe

Odeslatod miguelka87 v Pon 06. Úno 2012 12:48:21

Bohužel mé čalouněné židle v kuchyni dostaly také pěkně zabrat. Vyzkoušela jsem toho hodně, ale zatím nic nepomohlo. Skvrny tam jsou pořád :(
moderní dveřní kliky a dveřní kování zkrášlí váš interiér
miguelka87

Odeslatod richardsonec v Čtv 29. Čer 2017 8:22:54

jop, chce to nějaký kvalitní prostředek na čištění.
richardsonec

Zpět na Ostatní a volná diskuze