Nevolnost v autě

Moderátor: Living

Re: Nevolnost v autě

Odeslatod LucieSv v Čtv 14. Čer 2007 11:55:18

Já mám v autě kandovaný zázvor, a pomáhá mi spolehlivě
LucieSv

Odeslatod szz v Čtv 14. Čer 2007 13:50:14

Zázvorovékapsle se jmenují Aviplant, ale je až pro děti školního věku (nyvíc kapsli by mrňous ani nespolkl).Doporučuji Kinedryl.Pokud po něm dítě cestu prospí, nic se nestane a dospělí mají větší klid :D . Sama jsem si onehdy zobla,když mě po letech přepadla kinetóza na křivolakých venkovských silničkách u moře.
szz

Odeslatod Pal v Pát 15. Čer 2007 18:32:59

Mně se v autě taky dělá blbě, ale jen když bych si chtěl číst. Nebo když má někdo v autě "voňavý" stromeček. A nebo když v autě někdo kouří...
Pal

Odeslatod terka v Pát 15. Čer 2007 22:21:59

mě se dělalo blbě když jsem čuměla do mapy a pak toho šílence za volantem poslouchala jak jsem neschopná, že ani nenajdu to kam jedeme :(
vyřešila jsem to výměnou chlapa a na cestu se zeptám per huba, takže je to o.k. :D
terka

Odeslatod rybička v Pát 15. Čer 2007 22:47:20

spravne, nesmi se cist a divat do bocnich okynek, ajk ubihaji stromy. To plati hlavne v autobusu, proto si lide co jim je spatne nesedaji dozadu, ale spise dopredu - domnenka, ze v zadu to mene hazi nema az takovy vyznam...
Dulezite je mit pevne podeprenou hlavu, ja kdyz byla dite, sedacky jeste nebly a osvedcilo se mi klidne lehnout a usnout. Ted treba sedim na prednim sedadle a v serpentinach se kroutm dolu, rpotize ty vysuvne podhlavniky na sedadlech jsou absolutne k nicemu, to usili udrzet hlavu pevne oprenou kinetozu jeste zhorsuje, krcni pater musi byt volne a hlava pevne oprena.
Kinetoza je vlastne neurologicka zalezitost, kdy postizeny hure vnima nervove podnety z ucha, kde je centrum rovnovahy, proste mu to nervova soustava vyhodnocuje jako nepevny chaos a Kinedril pusobi utlumove, takze nervova soustava pak bere ty zkreslene informace s rezervou :-D a neblbne. Kdyz dite usne, je to akorat dobre, zvlast na dlouhe trasy. Je dulezite ho dat dostatecne pred cestou, klidne pul hodiny a pusobi tusim maximalne 6 hodin, ale to si otestujete, na kazdeho muze pusobit trochu jinak.
Dnes uz si Kinedryl neberu, ale to je tim, ze se nechavam vozit tak do 30km, na delsi trasy zaujmu opatreni :-D nebo jizda vlakem mi nevadi (kdyz si muzu vybrat dopr. prostredek).
Jinak jezdim sama za volantem a to mi pak nic nedela - duvod - nervova soustava ma informace o zmene pohybu driv, nez receptory rovnovahy zaznamenaji zmenu jizdy, proste hlava to nejprve vymysli, noha pak dupne na brzdu a rovnovaha je v pohode, protoze ty cidla uz to davno vedela, ze se bude brzdit...
Popisuju to jako pohadku, ale tak nejak to funguje u mne. S kinedrylem se za volant nesmi, je to utlumova latka. Ja byt znovu ditetem, tak si v poho lupnu Kinedryl a v aute spim. Jo jeste je nutne nemit hlad a nebyt ani prejezeny...

Odpustte mi dlouhe story, ale taky jsem s tim tezce zapasila. Kdyby tak byl Kinedryl i na jine nevolnosti... vite, ze si to spousta lidi mysli? Kdyz je blbe od zaludku, vzit si kinedryl... to jsem jim pak podavala prednasku o kinetoze :-D
rybička

Odeslatod Majka v Sob 16. Čer 2007 7:21:45

rybičko (tu) (tu)
Majka

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze