Auto s ofoceným techničákem

Moderátor: Living

Re: Auto s ofoceným techničákem

Odeslatod KaHu v Sob 06. Led 2007 19:21:15

Gabinahe: -- má pravdu. My kupovali ojeté auto v bazaru před třemi měsíci, na malý techničák jsme čekali něco přes týden, velký jsme měli jen ofocený. Zastavili mě policajti, ukázala jsem jim kupní smlouvu, složenku o zaplacení, ofocený velký techničák + samozřejmě řidičák a všechno bylo v pohodě. Pustili mě dál... :D

P.S: Jo, a ještě doklad o zaplacení pojistky (platili jsme ji na měsíc, přímo v bazaru).
KaHu

Odeslatod GeneHawkins v Sob 06. Led 2007 19:24:15

Hele, dvojpomlčko, já tedy vím, že se to tak dělá, a slyšel jsem i vícekrát, že se to smí.
Já si tím však nejsem jist. Neznám předpis, který by to umožňoval, zato znám předpis, který přikazuje OTP jako povinný doklad při řízení vozidla.
GeneHawkins

Odeslatod Návštěvník v Sob 06. Led 2007 19:33:09

2 GeneHawkins: Věř mi, ozkoušeno na vlastní kůži...
Návštěvník

Odeslatod Reeve v Sob 06. Led 2007 19:46:22

Vzato přesně podle předpisů, tak po prodeji auta s ním vlastně nelze jezdit, protože okamžikem prodeje se údaj o majiteli v malém (i velkém) techničáku stává nepravdivým, čímž se celý doklad stává neplatným. Teprve až po kompletním vyřízení převodu na DI (odhlášení původním majitelem a přihlášení novým majitelem) získává nový majitel platný malý techničák, takže až tohoto okamžiku auto smí na silnici. Tolik teorie. Praxe bývá taková, že od okamžiku prodeje až do okamžiku přehlášení na nového majitele (vše musí proběhnout do 30 dnů) lidé s novým autem běžně jezdí a vozí s sebou například kupní smlouvu s ofoceným velkým techničákem a dokladem o pojištění. Policie to při kontrolách většinou toleruje. Když jsem před více než rokem kupoval své auto, také jsem v bazaru dostal do ruky jen kupní smlouvu a doklad o zaplacení pojistného (které jsem sjednal hned při koupi), dokonce jsem si ani nevyžádal fotokopii velkého techničáku. Velký techničák mi přišel poštou přibližně za dva týdny a za další týden jsem si zařídil převod na DI. Takže jsem tři týdny jezdil bez řádných "papírů". Když jsem se na to ptal známého policisty, potvrdil mi, že je to běžná praxe a že při kontrolách se z toho nestřílí. To ovšem bylo ještě před platností nového silničního zákona. Jak moc mohou být tolerantní policisté v době, kdy za jízdu bez řádných dokladů jsou povinni odebírat body, nevím. To musí říci někdo, kdo má s podobným případem po 1. 7. 2006 osobní zkušenost. Viz třeba KaHu. Možná se ozve ještě někdo další.
Reeve

Odeslatod gabinahe v Ned 07. Led 2007 9:55:27

Díky za všechny rady.
gabinahe

Odeslatod remet v Ned 07. Led 2007 15:41:38

Ja bych to moc nedrazdil... Taky jsem nejakou dobu nemel maly technicak a remcali. Urcite bych se nevydaval na nejake daleke cesty. A prepis trva asi tak 1 hodinu, tudiz o vikendu chapu, ale v pondeli to snad budete mit ok, ne?
remet

Odeslatod remet v Ned 07. Led 2007 15:50:21

Jako, prodaval jsem auto. Vzal jsem noveho majitele - dojeli jsme na uradovnu. Vyplnili formular, pockali frontu, dali doklady, asi 200Kc a sup. Za hodinu vcetne cekani hotovo. Takze pokud nekdo mluvi o dnech na prevod, tak je to lez a neco v tom smrdi.

Za 1 den se to da stihnout uplne v klidu i s evidenckou.
remet

Odeslatod GeneHawkins v Ned 07. Led 2007 16:10:44

remet Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jako, prodaval jsem auto. Vzal jsem noveho
> majitele - dojeli jsme na uradovnu. Vyplnili
> formular, pockali frontu, dali doklady, asi 200Kc
> a sup. Za hodinu vcetne cekani hotovo. Takze pokud
> nekdo mluvi o dnech na prevod, tak je to lez a
> neco v tom smrdi.
>
> Za 1 den se to da stihnout uplne v klidu i s
> evidenckou.

To je ovšem možné pouze u přímého prodeje a pokud mají bydliště ve stejném "obvodu".
Při prodeji přes bazar je to například nesmysl...
Ale počítače ti jdou líp... ;)
GeneHawkins

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze