Auto s ofoceným techničákem

Moderátor: Living

Re: Auto s ofoceným techničákem

Odeslatod remet v Ned 07. Led 2007 16:18:38

Ano neprodaval jsem do jineho kraje (to beres jako obvod asi).
Tam je to asi slozitejsi. Ale neverim, ze by to bylo slozitejsi na desitky dnu.

PS: Ba dokonce nechali i stejne stare znacky (zadne 9A91234).
PS2: Nevim co by mi na tomhle slo spatne. Pres bazar je to jenom o tom, ze to ten bazar "vyhodne" zaridi. A tak jsem pro zmenu auto kupoval (ale opet ve stejnem kraji) a trvalo to opet 1 den.
PS3: Pocitace mi jdou hodne dobre :-D
PS4: Fakt bych to moc nedrazdil, kdyz me zastavi mistni a vidi ze mam smlouvu a kopii technivaku a pojisteni, tak ok. Ale zastavit me nekde 500km od domova, tak se to bych rekl vysvetluje hure. Navic pokud ta smlouva bude nejaka postarsi. Oni ani policajti nejsou uplne blbi :-)
remet

Odeslatod GeneHawkins v Ned 07. Led 2007 16:25:25

To remet:

Ne, nemám na mysli jiný kraj. Mám na mysli obec s rozšířenou působností, kde je Odbor dopravně správních agend.
Je to složitější, protože to bazar vyřizuje písemně a není jisté, jak rychle mu pošlou "odhlášený" techničák zpět.

Ad PS: Ano, pokud neměníš kraj, nechají ti stejnou značku.
Ad PS2: Není to jen o tom, že to "výhodně zařídí", ale že má od původního vlastníka souhlas s převedením. Pokud je to v místě, nic neprání tomu, aby to v některých případech bylo i týž den.
Ad PS3: :)
Ad PS4: Souhlas.
GeneHawkins

Odeslatod remet v Ned 07. Led 2007 16:39:48

Gene Hawkins: Nevim - jejda ted se priznam - jsem v Praze a tady bylo vsem fuk esli jsem z druhy strany Prahy. Praha je holt Kraj/Obec dohromady. Mozna je to jinde jinak. Jinak bazar to tam vezl i s autem osobne kvuli evidencce. Akorat jsem auto kupoval v Patek, takze jsem doklady az v Pondeli.
remet

Odeslatod milan.cukrar v Ned 07. Led 2007 19:57:08

pro Reeve

Vzato přesně podle předpisů, tak po prodeji auta s ním vlastně nelze jezdit, protože okamžikem prodeje se údaj o majiteli v malém (i velkém) techničáku stává nepravdivým, čímž se celý doklad stává neplatným. Teprve až po kompletním vyřízení převodu na DI (odhlášení původním majitelem a přihlášení novým majitelem) získává nový majitel platný malý techničák, takže až tohoto okamžiku auto smí na silnici. Tolik teorie.

Toto co napsal(a) Reeve je snůška nepravd až lží. Už dlouho jsem si takový blábol a nesmysl nepřečetl.
Podle jakých předpisů se řídíš?
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod remet v Ned 07. Led 2007 23:40:01

milan.cukrar: A jak to tedy je? Ted bez invektiv, rict ze to je blabol umi kazdej tukan, tak napis jak je to dle pravdy?
remet

Odeslatod Reeve v Pon 08. Led 2007 0:07:16

milan.cukrar:
Ty tvrdíš, že TP o "malý techničák" (osvědčení o regaistraci vozidla) jsou platné, i když v nich jsou neplatné údaje? To tedy znamená, že mohu vzít [ital]jakýkoliv[/ital] "malý techničák" z [ital]jakéhokoliv[/ital] auta, jezdit s ním v jiném autě a žádný policajt na mě nemůže, protože nepravdivé údaje ještě neznamenají neplatnost dokladu?
Já se řídím vyhláškou 243/2001 Sb. o registraci vozidel. A ty?
Reeve

Odeslatod GeneHawkins v Pon 08. Led 2007 0:07:25

Von už asi spí.
Ale existuje zákonem daná lhůta, do kdy je potřeba změnu provést. Proto není důvod, aby ty doklady byly neplatné. Reeve se mýlil.
GeneHawkins

Odeslatod milan.cukrar v Pon 08. Led 2007 20:32:06

pro Reeve: Jak uvedl remet, prosím bez invektiv, jediné co tvrdím, že je to blábol co jsi napsal. Netvrdím to co jsi napsal o osvědčení o registraci vozidla. Koupím od tebe vozidlo a klidně a právně od tebe můžu odjet. Pak samozřejmě následuje............
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze