Společenské šaty

Moderátor: Living

Re: Společenské šaty

Odeslatod Majka v Úte 14. Lis 2006 17:15:51

Nepřijde vám úchylný vyhodit takový prachy za jeden večer? 500 bych ještě pochopila, ale 2 tisíce??? A to nepočítám, boty a doplňky... dcera mi říkala, že jsou holky od ní ze třídy i objednaný, na kosmetiku, manikůru a ke kadeřnici. Připadá mi, že je to víc o tom, kdo na co má, než aby se mládež pobavila. Nepřehání se to trochu? Trochu víc? :cry:
Majka

Odeslatod Simona.z v Stř 15. Lis 2006 10:50:40

To Majka:
Myslím, že o tom - předvést se kdo na co má - to není. Imatrikulační nebo maturitní ples je podle mě pro každého jen jeden - myslím tím pokud je člověk aktérem. Kaděřnice přehnaná určitě není, kosmetika a manikůra také není od věci. Maturita je pro hodně lidí "zlomová" v životě, takže když může být za princeznu ať je.....potom to bude třeba až svatba .....
Simona.z

Odeslatod rosnicka v Stř 15. Lis 2006 11:14:07

Taky jsem vahala s pujcenim na jeden vecer, ale mam takovou zkusenost, ze pokud se nekoupi saty hodne univerzalni, napr. cerne, ktere se mohou menit pouzitim doplnku - saly, kabatky atd., tak koupene saty doma zavazi. Clovek je na sebe vezme jednou, ci dvakrat, a pak si rika, ze nemuze chodit furt v jednom, zvlast, kdyz na plesy chodi takrka porad se stejnymi lidmi....
S pujcovanim satum mam jen ty nejlepsi zkusenosti, krasne strihy, nadherny material...chodim jen do serioznich pujcoven, kde nenabizi saty potrhane ci jinak poskozene.
A pokud jse o prilezitost, kde dotycna bude hlavni hvezdou vecera napr. maturitak, venecek etc, tak bych nevahala a pujcila pekne saty, nechala ji pekne ucesat i nalicit....vzdyt fotky vam zbudou cely zivot a babicky, teticky a nakonec i tatinci, budou desne pysni, jakou maji doma krasnou slecnu.
Priklad ze zivota, sestrenka mela venecek, na ktery si holky pujcuji jednodussi svatebni saty v cene do 3.tisic, jeji otec silel, ze to by si radeji mela ty saty koupit.Sedela 2 hodiny u holice (ma dlouhe vlasy), poprve na kosmetice....no, a nejpysnejsi byl nakonec strejda..sestrence to hrozne moc sluselo, ples si paradne uzila a my s ni...
rosnicka

Odeslatod Zvedava v Stř 15. Lis 2006 11:44:52

Já naopak s Majkou souhlasím.

Ono je to právě o tom, protože díky tomu tlaku, který je vyvíjen ze stran některých matek/dcer, se vlastně ty ostatní musí tak nějak přizpůsobit. Pokud si nechtějí připadat trapně. A proč si nepřipustit, že je to pro někoho mimo jiné taky i finanční problém?

Upřímně řečeno-vždyť některé ty dívky se v takových "róbách" neumí ani pohybovat, jejich uniformou jsou rifle a "glády" - a najednou ze sebe mají udělat "lvice salonu"? :)
Samozřejmě se to netýká všech, teď před sebou vidím svoji dceru a fakt si vůbec neumím představit, jak by v takových šatech a botkách na podpatku vydržela.:(

Ono je to trochu jako s oblekem- znáte určitě situaci, kdy je chlap, který oblek nenosí jak je rok dlouhý, situací přinucen jít hodobóžově oděn? To poznáte okamžitě, prostě to neumí nosit a vypadá hůř, než kdyby si dal PĚKNÉ černé rifle, tričko a neokázalé sako.

Jak to jednou vyřešíme my-jestli k tomu vůbec dojde, to netuším. Já na tyhle příležitosti nosím overal- je to takový kompromis. A v šatech pro princeznu bych se cítila příšerně. Jedině možná tak pro zlou královnu.:D:D
Zvedava

Odeslatod Kalupinka v Stř 15. Lis 2006 13:26:20

Mám holky taky převážně "ryflové" typy, ale pro ně je to něco, na co moc těší (starší těšila). Určitě to nechápeme o penězích. Vyzní to asi hloupě, ale ony si ty šaty několikrát zkouší i doma, jak jsou nadšené. Prostě chtějí být pěkné, protože to třeba zažíjí až jako nevěsty a to jich čeká kdoví kdy. Stejně moc nevidím jiné řešení, co koupíte třeba za 500Kč? Navíc musí být dlouhé bílé, a ty už nikam nevynosí. Takže těch 1000Kč neni taková hrůza. Kosmetiku a kadeřníka uděláme doma. :lol:
Kalupinka

Odeslatod stacja v Čtv 20. Zář 2018 10:32:55

Já volím šaty s e-shopů jsou levné a když velikost nesedí můžete je vyměnit tady mají super výběr :) https://deneris.cz/ https://damskeleginy.cz/
stacja

Odeslatod turojan v Pát 16. Lis 2018 15:13:53

A co si dáváte pod šaty? Klasické spodní prádlo? Viděla jsem, že výbornou volbou by mohly spodničky (třeba https://www.intimidea.cz/spodnicky/ ). Neměly by se vůbec proznačit. Má s nimi někdo zkušenosti?
turojan

Předchozí

Zpět na Ostatní a volná diskuze