Studium VŠ ve středním věku?

Moderátor: Living

Re: Studium VŠ ve středním věku?

Odeslatod Vera_1 v Sob 04. Lis 2006 21:56:02

Helass mám taky přes čtyřicet a šprtám a šprtám ! Víc budeš litovat žes to nezkusila !!! Držím palce ! ;) (tu)

Vera_1

Odeslatod Kalupinka v Sob 04. Lis 2006 22:17:10

Známá (39let)letos udělala Mg. a pokračuje dál, prý jí z toho sice "hrabe", ale zvládá to. 1x týdně dojíždí cca 200km. Obdivuju ji. Já bych se k tomu asi nedokopala. Jo, ale taky to dělala kvůli práci, ale byla ve školství, kde se letos ten obor úplně zrušil. Hledá místo, kde by jí tolerovali 1x týdně NV, aztím nic. Taky dobré, ne?
Kalupinka

Odeslatod Helass v Sob 04. Lis 2006 22:46:45

Koukám, že všechny příspěvky jsou kladné! Vlastně jak to tak čtu - mám podporu rodiny, v zaměstnání dostanu zcela jistě dohodu o studiu (studijní volna atd.). Oni mě totiž ke studiu přemlouvají, nechtějí mě prý ztratit. ;)
Já se toho bojím nejvíc asi ze zdravotních důvodů: jsem fakt nervák a mám operované srdce. Ten stres a tak. Už mě před 8 lety na VŠ vzali, ale zrovna se to tak seběhlo, že jsem musela v létě do IKEM. Tam mi tenkrát doporučili, abych neblbla a raději se dala dohromady. Taky jsem promeškala začátek a když mě v říjnu operovali potřetí, tak už toho na mě bylo moc a fakt jsem to vzdala. Od té doby se zdravíčko zlepšilo. Na druhou stranu zase kvůli tomu srdíčku je pro mě práce v kanceláři ideální, takže bych ji fakt nerada ztratila, navíc mě to co dělám docela baví.
Ale ty studijní obory, jde mi z toho hlava kolem :roll:
Helass

Odeslatod pap v Sob 04. Lis 2006 23:38:08

No právě, co studovat. Já mám střední ekonomku. Už mnohokrát jsem přemýšlela, že bych šla studovat. Ale co? Jaký obor. Ekonomie mě nebere. Teď pracuji s dětmi v neziskovce a navíc mám svoji firmu. Papír na nic nepotřebuju, ale láká mě rozšířit si obzory. Tak chodím zatím alespoň soukromě na angličtinu.
pap

Odeslatod Petruška v Ned 05. Lis 2006 10:58:01

Souhlasím se všemi zúčastněnými.Studuj!Je mi 31 a mám dvě malé děti(5a2 roky). Určitě to zvládněš, při mém povolání, jsem fyzioterapeut, musíme si ze zákona doplňovat vzdělání a v zimě začínám kurz:6x víkend a pokud to vyjde ještě otvíráme soukromou praxi. A taky to musím zvládnout. Tak si věř! a budeš mládnout, nebudeš mít čas na některé pitomé myšlenky spojené se středním věkem ;)
Držím palce
Petruška

Odeslatod Benzi v Ned 05. Lis 2006 11:36:22

Helass, rychle se do toho dej. Já začínala až v 45 a litovala každého roku, který mi utekl, každý po 45 už je na paměti cítit! Byla to zabíračka ale vůbec nelituji! Nejvíc jsem záviděla těm, kterým se podařilo do 40 zkončit. 35-40 pokládám u ženy za ideální studijní věk. Má už velké děti a ještě jí paměť nezrazuje.

Jinak musím říci, že mi zároveň se školou proběhl asi i přechod - neměla jsem čas to sledovat. A to když jsem začínala, dělaly si ze mne kolegyně srandu, že budu první studentka, která přeruší kvůli zdravotním problémům v přechodu...

No, a ty to krásně do přechodu stihneš dokončit... Hodně zdaru, štěstí a pevné nervy!
Benzi

Odeslatod Helass v Ned 05. Lis 2006 11:57:37

Benzi, ale já bych na tom byla přesně jako Ty! Ve 45 bych začala! Když si uvědomím, jak jdu z obýváku do kuchyně, dojdu tam a nevím pro co jsem přišla, musím se vrátit a jít znovu ;)
Je ale fakt, že holky studují mimo místo bydliště, takže přes týden jsme doma sami a mám klid. Někdy jezdí i jen 1x za 14 dní, mají to daleko. Asi do toho budu muset fakt jít. Myslím, že by mi pomohlo, kdyby tam šel zároveň se mnou někdo, koho aspoň znám, podobného věku.
Jinak všem moc díky za morální podporu!!! :) :) :)
Helass

Odeslatod Diddi_2 v Ned 05. Lis 2006 12:06:02

Helass: kdybych byla v Cechách, tak bych sla. :) Porád laskuji s mozností, udelat si tady jeste jednu VS. (Myslím v Nem.)
Chtela jsem uz pred lety delat práva, ale pred vstupem do Evropy mi nechteli blbci uznat maturitu, delala jsem ji v 81 r. a oni uznávali az od 93! :D
Ted uz je to jinak, ale zas mám 5 leté díte a hlavne bych si musela udelat AJ a to na velmi dobrou úroven. No mozná se k tomu prece jen dokopu. Ale nebudou to práva, to mne preslo.

Diddi_2

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze