Studium VŠ ve středním věku?

Moderátor: Living

Re: Studium VŠ ve středním věku?

Odeslatod terka v Úte 07. Lis 2006 10:26:39

ekonomka v ústí n/l. denní,už bych na to nešla,myslím na to denní,další stupeň jedině dálkově ;)
terka

Odeslatod fewa v Úte 07. Lis 2006 11:06:24

no, aniž bych to myslela nějak zle: dálkové studium je o mnoho snazší než denní. Dálkaři se berou jako rozumní dospělí lidé, co pracují v oboru a dost jim toho u učitelů projde. Na co se musí denní studentíci učit týden, tam někde dálkařům projde 2stránkový referát na nějaké téma. Mohou mít například i méně bodů ze zápočtových nebo zkouškových testů, a zažila jsem i případ , že když jim nešel nějaký předmět, hromadně si ho přeložili do dalšího semetru, kde jim byl zrušem děkanem, atd.
Opravdu to mohu srovnat: to co já studovala jako denní studium to ted kolega studuje dálkově a je to úplně o něčom jiném. Zkoušky probíhají ve stylu: vážně pracujete v oboru? A čem spočívá Vaše práce? a po deseti mminutách je venku s jedničkou.
fewa

Odeslatod pap v Úte 07. Lis 2006 11:21:54

Tak to slyšíš Helass. Tak šup studovat. ;)
pap

Odeslatod LenkaS v Úte 07. Lis 2006 12:21:59

Benzi: moc by mě zajímalo, co je obsahem studia tebou uvedených oborů. Mohu Ti napsat na mail? Ď

Já bych šla studovat zase(teď už jen dálkově), ale nějak si nemohu vybrat obor. Nemáte nějaké zajímavé obory?
LenkaS

Odeslatod Jennifer v Úte 07. Lis 2006 12:52:13

To nada:

Letos jsem skončila Bc. studium na MU v Brně, Ekonomicko - správní fakultu, chtěla bych pokračovat, ale do Brna se mi už 200 km jezdit nechce. Byla by pro mě schůdnější Praha. Můžu se Tě zeptat, jestli jsi musela v magisterském studiu skládat zkoušku z druhého jazyka? V bakalářské studiu jsme museli jednu zkoušku z jazyka složit, v inženýrským studiu někde zkouška z druhého jazyka je někde ne. Pokud bys byla ochotná sdělit mi podrobnosti, napiš, prosím, na mail, mám ho odkrytý. Děkuji předem.

Jinak Helass, jdi to zkusit a uvidíš. ;)
Jennifer

Odeslatod nada v Úte 07. Lis 2006 13:54:35

Jennifer, já se zatím chystám teprve na Bc., ale co vím, tak druhá zkouška z jazyka se na ČZU neskládá.
nada

Odeslatod Jennifer v Úte 07. Lis 2006 14:22:26

Nada, díky za odpověď. (tu)
Jennifer

Odeslatod Benzi v Úte 07. Lis 2006 14:59:07

Leni, pro mne bylo jádrem těch úžasně znějících oborů knihovnictví. Jestli chceš, klidně napiš.

Pokud jde o to, jak nám, dálkařům, vše tak lehce procházelo, skutečnost byla taková, že jsme na všechny zkoušky na MU v Brně i přednášky chodili s "deníky". Bylo nám stále opakováno, že EU vůbec neuznává žádné rozdíly ve studiu, podmínky musejí být stejné. Takže se taky stávalo, že jsme na přednášky museli dojet i dvakrát týdně. Testy a eseje k zápočtům a zkouškám se psaly vpodstatě anonymně, posílaly se mailem, takže kantoři ani nevěděli, kdo vlastně jste - důležité bylo jen tzv. UČO - což je univerzitní číslo.
Jiné je to samozřejmě na malé škole,kde vás znají osobně, ale i tam bývá věk na škodu, výhodou je v tom, že stejně starý kantor vám rozumí líp. Je mu jasné, jakou námahu musíte vynakládat, abyste studovali a také to, že si netroufnete přijet zkoušku jen "zkusit". Takhle byste se svou dovolenou a penězi určitě nehazardovali... Naproti tomu u mladších kantorů je dost časté, že sdílejí všeobecný odpor mladší generace ke starším...
Benzi

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze