Studium VŠ ve středním věku?

Moderátor: Living

Re: Studium VŠ ve středním věku?

Odeslatod kukačka v Ned 05. Lis 2006 13:44:30

Helass, bude mi brzo 44, studuji uz 4. rokem - ted na magisterskem studiu a i kdyz byly doby, kdy jsem s tim chtela skoncit (vetsinou pred kazdou zkouskou a pak pred Bc. statnicema) ;), bavi me to moc. Zacinala jsem se skolou kvuli sve byvale praci, pak jsem totalne zmenila obor a ted k te nove ji vubec nepotrebuji, ale beru to jako konicka a zivotni styl. Potkala jsem spoustu mladsich lidi, mam pocit, ze jsem omladla.
Jdi do toho a ber to jako zivotni zkusenost, mas sedet doma a koukat na televizi nebo si cist skripta :lol:. Aspon si ozivis pamet a ver, ze to chvilku potrva, ale najednou zjistis, ze ta hlava bere cim dal vic. A budes mit dobry pocit, ze i neco delas proti stari. :ugeek:
RANNÍ STRÁNKY ANEB CESTA DO HLUBIN JEDNÉ DUŠE
každý den (tedy, spíš, jak to stihnu) přidávám novou kapitolu a někdy i obrázek
http://www.rannistranky.blogspot.com
kukačka

Odeslatod nada v Ned 05. Lis 2006 21:04:18

Určitě do toho jdi. Dva roky po matuře jsem se dala na studium VŠ, ne kvůli práci, kvůli tomu, že jsem měla víc volného času, než jsem dokázala spotřebovat a chtěla jsem udělat radost babičce. Pokud pán Bůh a pan rektor dají, v červnu budu promovat na Bc. Studuju dálkově, do školy chodím 4x za semestr, pátek odpoledne, sobota od rána do odpoledne, postupem času jsem zjistila, že přednášky jsou nůďo a o ničem, tak už chodím jen na první a poslední, zbytek "studuju" doma. Procházím střídavě oblačno, v každém semestru se mi vždy povedlo na zkoušce "prasárně" vyletět, ale to odhodlání je silnější než nechuť, která se postupem času dostavila. Sic studuju celkem fajne obor, ale na škole, která má hlavní zaměřené úplně jinde, ale jsem ráda i za to. Možná bys koukala, kolik čtyřicátníků a i starších tam se mnou chodí. Jsme tam zhruba 150 dálkařů a přijdu si tam ve svých 23 jako holčička, která sotva před chvílí slezla z koloběžky a odložila kočárek s panenkou :-). Strašně si vážím a obdivuju holky, co u toho stihnou rodit děti, starat se o stávající děti, o manžela apod. Uvidíš, omládneš a bude se Ti dařit. Držím palce, choď do toho!!!!
nada

Odeslatod nashira v Ned 05. Lis 2006 22:09:50

Musim potvrdit to co pise Nada - delam dalkove (kombinovane) VS a jsou tam lidicky od osmnacti do sedesati. Se studiem jsem na tom obdobne :-D A je to v pohode ! Hlavne ze se proleze. Naopak si v nasich kruzich pomahame s domacima ukolama a tak, vsechny vekove kategorie, je to super, a hlavne ziskas spoustu novych znamych a kontaktu ! Rozhodne jsem nezazila, ze by se na nekoho divalo skrz prsty :-)
nashira

Odeslatod nada v Ned 05. Lis 2006 22:23:01

Já zase s tím pomáháním potvrzuji to, co píše nashira. Máme svoje internetý stránky, kdo co sežene od starších dá ke stažení k dispozici ostatním, diskusní fórum frčí nejvíc o zkouškovým a zatím jsem tam nezažila něco jako závist, zášť, posmívání se, že to jde někomu hůř jinýmu líp, přijde mi to jako jedna rodina. Jednou seženu já, dám všem, příště dají oni mě. Taková super studentská solidarita, bez rozdílu věku, pohlaví, stavu, zaměstnání, bydliště. Všichni jsme na stejný lodni, chceme titul. To jestli máš v indexu jedničky nebo trojky, zkoušky děláš na předtermín nebo poslední termín je úplně fuk. Věřím, že budeš mile překvapena, že to tam jaksi všechno tohleto o čem jsem psala funguje jaksi samo. Nezapomenu na naši paní studijní referentku, když na prvním zápise nám řekla, opovažte se kopat si každej sám za sebe. Všichni spolu, jinak špatně dopadnete. Zatím se toho držme mooc dobře !!
nada

Odeslatod Miluscha v Ned 05. Lis 2006 22:30:51

Uz se tesim :D az budu delat univerzitu pro 3. generaci. Je fakt, ze jde vpodstate o papir, kterej po me nikdy nikdo nebude chtit, ale asi pro svoje vlastni ego. I kdyz ja ted ve svym veku uznavam, ze jediny, co jsem kdy v zivote zameskala jsou jazyky. Vsechno ostatni se da nejakym zpusobem naucit, myslim az v praxi, ale ty jazyky, ty me dost deptaj, a musim uznat, ze to je opravdu jedina vec, na kterou clovek musi fakt biflovat (krome prav,jenze ty jsou vpodstate treba na konci sveta taky na prd), ale jazyk se nikdy neztrati na zadnym konci sveta.
Ale mit tu sanci, podporu, jdu do toho, uz jen z toho duvodu, ze jsem pro kazdou spatnost! ;)
Miluscha

Odeslatod pap v Ned 05. Lis 2006 23:32:43

Holky tak řekněte, co jste kdo studoval nebo studujete?
pap

Odeslatod nada v Ned 05. Lis 2006 23:40:04

to pap: Odhaluji studentskou identitu :-) Česká zemědělská univerzita v Praze, Obor - Provoz a ekonomika, dálkové (kombinované) studium, 3 roky na Bc. a v návaznosti bez nových přijímacích zkoušek další 2 roky na titul Ing.
nada

Odeslatod Benzi v Pon 06. Lis 2006 9:00:47

to pap: Ať vidíte, co se dá "skoroseniorsky" vystudovat:
Bc: Slezská univerzita v Opavě, Informační věda a knihovnictví
Mgr.: Masarykova univ. v Brně, FF, Vědecké informace
Benzi

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze