Studium VŠ ve středním věku?

Moderátor: Living

Re: Studium VŠ ve středním věku?

Odeslatod nada v Úte 07. Lis 2006 15:19:34

U nás je to stejné jak píše Benzi, na zkoušky chodíme s deňákama a profesor neřeší, jestli jsme dálkaři nebo ne, jsme pro ně jen číslo v seznamu, který buď umí nebo ne. Taky je pravda, že dálkaři přistupují ke studiu rozumněji než většina deňáků, plácat dovolenou, náhradní volno, peníze, čas jen pro to, aby člověk dojel na zkoušku (naštěstí já jsem z Prahy, ale studujou se mnou lidi i z Ostravy) a šel to jen zkusit, to je příliš drahej špás. Navíc někteří starší spolužáci studují i s pocitem, že to musí umět, aby ve svým věku nebyli před kantorem za blbce.
nada

Odeslatod pusa v Úte 07. Lis 2006 15:22:04

Helass Napsal:
-------------------------------------------------------
> No právě, ta odpovědnost. A co kdyby mi to nešlo
> ... Obavy. Ve škole jsem byla zvyklá celkem bez
> námahy na velmi dobré známky. Ale to už je 25 let!
> Začátek by byl asi krušný. Moje obě dcery navíc
> studují VŠ a teď já ...? Nejhorší pro mě je, že
> fakt nevím, co z toho naučeného využiji ve své
> pracovní činnosti, která je dost specifická.
> Prostě jen budu mít ten papír. Ale asi mi nic
> jiného nezbyde. Zvlášť když zbytek rodiny k tomu
> přistoupil velmi aktivně a optimisticky. Dcery si
> mě rozdělily podle svých specializací (jazyky,
> ekonomie) a manžel dostal na starosti právní
> disciplíny.
> Zatím zkoumám dostupné informace o školách.

Milá Helass..budeš mít ten papír protože ho k místu potřebuješ, ALE!!nepodcenuj zdravotní problémy... (já se zhroutila po 2 letech)pokud budeš studovat dálkově, myslím že to zvládneš, po dálkařích se toho tolik nechce a budeš mít výhodu, podívej oni ten vek proste zohlednují, neříkám, že to dávají gratis, ale přece jenom přimhouří očko. Já studuju prezenčne a velmi specifický obor a do budoucna jak ted vidím (a to jsem v 5 semestru Bc.) opravdu neužiju. Dnešní prac. trh si žádá jazyky, PC a učetnictví...to jsem si zjistila já, možná se mýlím. Zvažuj důkladně a zkus to, určite to zkus a po prvním semestru uvidíš. Jestli ti k nečemu budou znalosti co si tam natlučeš do hlavy? Nebudou, vzdělá tě pouze praxe. H.
:lol:
pusa

Odeslatod Natálie v Úte 07. Lis 2006 15:27:27

No, tak to bych v žádném případě neřešila, jestli ano nebo ne. Rovnou říkám ANO!!!!!!!!!!!!!!!!!ihned bych se do toho pustila, jen jak se tam dostat? NIKDY bych nedal přijímačky scio (matermatická část). Prosím tě Helass neváhej a jdi do toho! nepodceňuj se. Také mám dvě děti a právě v lednu ukončím DPS. Chce to jen správně naplánovat, čas, odpočinek, hlídání děti....
Budu Ti držet palce. INFORMUJ.Dík.natálie
Natálie

Odeslatod Helass v Úte 07. Lis 2006 17:41:10

Tak holky, myslím že to tak mohu napsat, příspěvky jsou tu ženská záležitost, jestli jsem někoho přehlédla, tak sorry! Zjistila jsem si víc o té škole v místě mého bydliště (sice tedy placená, ale zase bez dojíždění). Probrala jsem známé a kamarádky, a ejhle, zítra se tam jdu podívat, doklady si radši vezmu s sebou. Oni by mě snad vzali ještě dodatečně teď. Zmeškala jsem snad jen jednu 2denní účast ve škole. Všichni mě přesvědčují, že škoda dalšího roku. Asi je to fakt. Je to obor "Právní administrativa v podnikatelské sféře". Jen ty jazyky. Chtěla jsem ruština a němčinu, které jsem se kdysi učila (snad v minulém životě :) ). Ale ruština nemůže být hlavní jazyk, jen druhý v pořadí. A jinak mě všichni přesvědčují, že si mám dát angličtinu, že se to doučím. Musím se do zítřka rozhodnout. Dcera bude sice letos dělat z AJ státnice, končí studium tohoto jazyka na VŠ a učí už 5 let v jazykovce. Ale studuje v Plzni a domů jezdí 1x za 14 dní. Musíme vymyslet nějaký studijní plán. (Manžela jsem včera načapala na netu, jak mi vybírá notebook! :D)
Helass

Odeslatod nada v Úte 07. Lis 2006 20:46:31

Šikovnej a chápavej manžel (tu) Němčinu jako hlavní jazyk mít nemůžeš? Pokud by němčina nešla, kdyby sis zaplatila nějakou nalejvárnu z angliny, určitě bys to zvládla a přihlaš se ještě do tohoto ročníku, ať zbytečně neztrácíš čas! Jsem ráda, že jsi se tak rozhodla.
nada

Odeslatod janaa v Úte 07. Lis 2006 20:56:04

Také koketuji s myšlenkou, že půjdu studovat. Je mi 33, děti nemám. Ale nevím co studovat. Pracuji ve zdravotnictví jako laborantka. Hrozně ráda cestuju. Ráda se probírám katalogy cestovek. Několikrát mě napadlo, že bych měla ráda cestovku. Nevím jak bych zvládla přijímačky. Loni je dělala moje sestra, tak vím jaký to byl záhul. Na soukromých VŠ se taky dělají přijímačky? Pište, co studujete Vy.
janaa

Odeslatod nada v Úte 07. Lis 2006 21:24:41

Jani, na soukromých VŠ jsou přijímačky hodně ošizené. Vím od kolegyně z práce, přestože je z Prahy, jezdí studovat soukromou vysokou školu do Ostravy. Platí nehorázné peníze (asi 25 tisíc za semestr, tj. 50 tisíc za rok studia), a studuje stylem, že když já ji ukazuji skripta z ČZU např. na mikroekonomii nebo makroekonomii, kouká na mě jako na trupa, že co je to za složitosti. Jejich mikroekonomie se rovnala podnikové ekonomice, co já jsem měla na obchodní akademii na střední. O stylu, díky kterému dělá zkoušky se snad ani nebudu zmiňovat, nas..... bych se. Myslím, že češi stále ještě nedozráli do stavu, kdy se na absolventa ze soukromé školy stále pohlíží jaksi skrz prsty, podle zkušenosti kolegyně se ani nedivím. To pak člověka i hodně zamrzí, že takový člověk bude mít stejný titul jako on a "zadarmo". Zase mě zahřeje, že ona v hlavě zůstane stále stejně tykvová :-)
nada

Odeslatod MilanQ v Úte 07. Lis 2006 21:57:26

Helass: Obávám se, že manžel již v předstihu pochopil, že mnoho budoucích nocí stráví na netu. A protože PC v pracovně bude trvale obsazené, musí ten notebook stěhovat do garaže, do dílny, do hospody, do...
Ale fandím oběma. (tu)
MilanQ

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze