Povinný teambuilding

Moderátor: Living

Povinný teambuilding

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 10:59:07

Ahoj všichni, velmi by mne zajímala vaše případná zkušenost s tím, že vám zaměstnavatel povinně nařídí nějakou akci, která je mimo vaše místo (adresu), kde normálně činnost vykonáváte, případně i mimo pracovní dobu.

Můj zaměstnavatel si totiž jednou do roka vzpomene s celofiremním teambuildingem. Je to akce na tři dny (letos od čtvrtečního poledne do sobotního odpoledne. Omluvenky se nepřijímají, pouze ze zvlášť vážných zdravotních důvodů.

Na celé té věci mi štve nejen trapnost celé akce (opravdu mne nebaví nuceně hrát dětinské hry se svými kolegy), ale i fakt, že zaměstnavatel tuto věc staví jako hotovou věc, bez ohledu na místo celé akce a naši pracovní dobu.

Pokud máte někdo podobnou zkušenost, mohli byste mi, prosím, dát vědět?
Kiz

Re: Povinný teambuilding

Odeslatod Lilien v Úte 05. Zář 2006 11:26:53

Jo, jo, moderní stmelování kolektivu. Zkušenost díkybohu nemám, mně stačí občasná firemní akce. Budeš to muset přežít, když to máte povinné, přece nebudeš narušovat pěstování firemní kultury. Ale nemyslím si, že by to mělo nějaký pozitivní dopad. Mimochodem, jde o šéfa jako majitele firmy nebo jen manažera?
Lilien

Odeslatod Návštěvník v Úte 05. Zář 2006 11:28:54

Hele, a nesere te taky, ze ti zamestnavatel dava stravenky do spolecne jidelny a musi se tam chodit v poledne v pracovni dobe?
Návštěvník

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 11:32:28

Lilien....Začal s tím šéf - majitel firmy.

Danka....A víš, že ani neštve? Pauza na oběd je mimo pracovní dobu, respektive pokud je pracovní doba 8,5 hodiny, je na ni určena ona půlhodina. Stravenky od zaměstnavatele nemám:-)
Kiz

Odeslatod Lilien v Úte 05. Zář 2006 11:45:46

Kiz, co jste za typ činnosti (odvětví) firmy? Jede celá firma nebo jen nějaký úsek? Třeba se tam naučíte, jak lépe "vnutit" své produkty zákazníkům.:D
Lilien

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 11:57:40

Lilien.......Jede celá firma. Zažila jsem to už loni, takže ve stručnosti: převážnou většinu dne se hrály hry, které zaváněly náplní pionýrských táborů. Často hry se zavázanýma očima, kdy jsme museli něco dát dohromady, případně závodící hry několika týmů atd. Je mi jasné, že je to zaměřené na komunikaci mezi lidmi, ale já to fakt z duše nesnáším. V práci se prostě s lidmi bavím jinak než s dobrými přáteli v soukromí a ani s těmi bych asi nestála se zavázanýma očima připnutá na laně a nesnažila se poslepu ze špagátu cca 20 metrů vytvořit pravoúhlý trojúhelník - tak asi tak. O prodejních dovednostech ani slovo.

Kiz

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 12:00:06

Lilien....A to mi na tom vadí asi nejvíc. Že nadělám v průběhu roku plno přesčasů, které mám neplacené - ale aspoň pak z toho něco je, kdežto takhle mám nuceně někde dělat něco, co z duše nesnáším a jediné, co z toho budu mít, je husí kůže a bezmezný pocit trapnosti - za sebe i za ostatní.
Kiz

Odeslatod Majka v Úte 05. Zář 2006 12:01:42

A to mně by ani nevadilo, náš kolektiv je pro každou prdel. Ono je to asi o tom, jak k takové akci předem přistupuješ. Když budeš otrávená předem, tak to fakt nemá cenu. Chyba je ta povinnost, to je jako s povinnou četbou :D
Majka

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze