Nádobí - smalt nebo nerez

Moderátor: Living

Re: Nádobí - smalt nebo nerez

Odeslatod Kamila S v Pát 28. Dub 2006 17:29:37

Omlouvám se za nepřesnost- Ingenio je do Tefalu,ale princip je jasný i tak.Mj nerez používám asi 6 let, mám značku Solingen, myju v myčce, solím pokrmy hned , žádné mapy mi na hrncích nevznikají a o solení až při varu slyším fakt poprvé. Respektive ta sůl je v tom jídle tak jako tak, proto nechápu, proč by se měla přidáním až při varu usazovat jinak než hned na začátku vaření ???? ( a ona se fakt neusazuje! ;))
Kamila S

Odeslatod Ela v Pát 28. Dub 2006 17:49:58

Ještě k tomu solení v nerezu, konkrétně zn. Tescoma Tulip - měla jsem to v návodu k použití s upozorněním právě na změnu vzhledu a nemožnost reklamace, pokud ke změně vzhledu dojde. Možná to bylo jen z opatrnosti, Tulip byl tenkrát žhavou novinkou a dávali na něho tuším 5 let záruku. Takže jsem si zvykla solit až po varu a dělám to tak dosud. Mimo jiné tam taky psali, že pokud se má nádobí uchovat dlouho vzhledné, teď mě prosím neukamenujte, nemá se mýt v myčce.
Ela

Odeslatod Kamila S v Sob 29. Dub 2006 12:40:12

A právě v myčce mi pustily všechny skvrny vzniklé vařením na plynu a nezůstávají ani přischlé kapky vody, jako při ručním mytí :-)
Kamila S

Odeslatod e.embecko v Sob 29. Dub 2006 14:56:21

Jednoznačně nerez.
Nejdřív (kdysi dávno hluboko v minulém století)jsem si pořídila nerezové nádobí Kolimax - tenkrát se pracně shánělo "pod pultem" a po jednotlivých částech. Bylo naprosto skvělé.
Po 89 jsem se shlédla v kamenném obchodě (podotýkám) také po nerezovém, s "termočudlíky" na pokličce. V té době jsem poprvé dostala info, že solit mám až po varu, prý kvůli mapám... přiznám se, že jsem solila tak, jak jsem byla zvyklá - mapy se mi sice neudělaly, ale na dně mi vznikly "ďupky", které, když jsem si je pořádně prohlédla, byly vlastně miniaturní díkry, které po čase začaly rezivět!). Postupem doby se nádobí nedalo vůbec pořádně vyčistit ani v myčce. Byla jsem z toho dost nešťastná, protože sada stála v té době víc jak dost, a reklamovat to po několika letech nemělo smysl.
Pak jsem objevila, že firma, která dříve vyráběla "moje" hrnce, stále existuje (viz http://www.kolimax.com/produkty/), zjistila jsem, že hrnce i pokličky jdou v některých prodejnách jednotlivě zakoupit dle vlastního výběru, a koupila jsem si další sadu. "Stará" putovala na chalupu, novou mám doma. Spokojenost.
S Tescomou zkušenost nemám.
Řekla bych, že jen u skutečně kvalitního nerezového nádobí je jedno, kdy se solí.

:)
e.embecko

Odeslatod Barka v Sob 29. Dub 2006 15:18:21

Máte někdo zkušenost s nerezovým nádobím IKEA 365+ ?
Barka

Odeslatod Feler v Sob 29. Dub 2006 19:11:38

Já jenom litinu.
Feler

Odeslatod zdenap v Sob 29. Dub 2006 19:56:34

Ahojky, já se přikláním k nerezovému. Jen bych chtěla upozornit na vybírání nádobí s se silným dnem. Ke své sadě nerezu jsem si přikoupila pár rendlíků ze slabého nerezu - mělo také vrstvené dno, ale při používání a to upozorňuji na sklo keramické desce se ozvala příšerní rána a dno se vyfouklo. To se stalo po měsíčním používání. Ještě,že mi to nerozbilo tu sklokera¨mickou desku. V prodejně jsem ani memusela čekat na 30 denní reklamaci. Peníze vrátily hned. Prý jsem nebyla jediná.
zdenap

Odeslatod zdenap v Sob 29. Dub 2006 19:56:34

Ahojky, já se přikláním k nerezovému. Jen bych chtěla upozornit na vybírání nádobí s se silným dnem. Ke své sadě nerezu jsem si přikoupila pár rendlíků ze slabého nerezu - mělo také vrstvené dno, ale při používání a to upozorňuji na sklo keramické desce se ozvala příšerní rána a dno se vyfouklo. To se stalo po měsíčním používání. Ještě,že mi to nerozbilo tu sklokera¨mickou desku. V prodejně jsem ani memusela čekat na 30 denní reklamaci. Peníze vrátily hned. Prý jsem nebyla jediná.
zdenap

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze