rovnátka

Moderátor: Living

Re: rovnátka

Odeslatod Jannis v Čtv 22. Pro 2005 15:37:52

Segra na tohle doplatila...mela minimalni predkus, prvne asi pet let nosila sundavaci, pak cele dlouhe 4 roky fixni. Zasla bych k nekomu jinemu at posoudi.
Jannis

Odeslatod n25 v Čtv 22. Pro 2005 15:39:08

GeneHawkins Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rovnat, rovnat, rovnat - jednou ti poděkuje.

Nejpěknější jsou stejně do oblouků. Narovno je daleko od stoličky ke stoličce a dělá to velkou hubu.
n25

Odeslatod Baly v Čtv 22. Pro 2005 15:39:24

Můj případ: malá huba, velké zuby. Od malička jsem nosila vyndavací rovnátka aby se zuby trochu srovnaly. Ve 13 letech zubařka naznala, že hrozí do budoucna předkus a musí se to řešit fixními rovnátky. Taky jsem podstoupila vytržení 4 zubů(čtverek) a zuby se parádně srovnaly. Jen ta puberta je takový těžký období pro hubu plnou drátů! Tenkrát byly fixní rovnátka novinka a nikdo to neznal. Dneska už to má kde kdo.
Baly

Odeslatod GeneHawkins v Čtv 22. Pro 2005 15:52:56

n25 Napsal:
-------------------------------------------------------
> GeneHawkins Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Rovnat, rovnat, rovnat - jednou ti poděkuje.
>
> Nejpěknější jsou stejně do oblouků. Narovno je
> daleko od stoličky ke stoličce a dělá to velkou
> hubu.
>

Ne, ne, ne, rovnat, rovnat, rovnat, maximálně trochu udělat šraňk! :D
GeneHawkins

Odeslatod ejvis- v Čtv 22. Pro 2005 15:59:37

Pavlo,rozhodně bych dala na lékaře.Pokud paní dr.úplně nedůvěřuješ,tak ji vyměň.Pochybuju,že by z Tebe chtěla tahat prachy,zvlášť pokud se jedná o dítě, to si nelajzne!Přece jen vám nenutí krabičku vitamínů,že?Ale nepodceňovala bych to.Třeba hluboký skus vidět taky není. A navíc teď mám pocit,že je to opravdu módní záležitost.Jsou i bílé.U nich ve třídě to fakt nikdo nenosí?
ejvis-

Odeslatod Helass v Čtv 22. Pro 2005 19:51:47

Jen doplňuji svůj příspěvek - dcerám je dnes 20 a 21 let, zuby rovné. A k tomu nošení fixů - kdo bude rozumný, tomu to ani nepřijde a troubové se smát budou stejně. Dnes jsou rovnátka jiná než dřív, viděla jsem v TV, že je měla i zpěvačka Absolonová. To by mohlo na dceru zabrat. Konzultace s jiným lékařem je asi dobrá, záleží na tom, jak lékaři věříte.
A jsou i bílá (ale jeden bílý zámeček na jeden zub stál 1000 Kč a ještě prý praskají, protože jsou keramické, takže mi je zubař stejně nedoporučil, to bych se asi nedoplatila). Dcery měly normální, jen gumičky jsou barevné, každá měla jiné. Zvykly si ony, jejich kluci, my i okolí. Úplně v pohodě. A obě s nimi absolvovaly taneční, maturitu atd.
Taky jsem si vzpomněla, že když jsme tam začali chodit, tak jsem si myslela, že jedné dceři rostou špatně špičáky a druhá má mezeru mezi horními zuby 1. A nakonec mi doktor ukázal, jaký mají špatný skus, poměr zubů a čelisti ... To jsem ani netušila.
Helass

Odeslatod Tynaa v Čtv 22. Pro 2005 20:04:05

n25 (tu) :D :D :D :D :D :D :D :D
Tynaa

Odeslatod ary v Čtv 22. Pro 2005 21:36:42

Dcera je nosí od 12 let - rovnou fixní - moc je chtěla, protože sama viděla, že se jí zuby začínají skládat přes sebe. Léčba probíhá tak, že cca jednou za půl roku tam jdem s ní a jinak si tam dochází (dojíždí 12 km) sama. Je ráda že je má a bylo pro nás překvapením, jak rychle jsou vidět výsledky. Jako dívenka je trochu marnivá a za největší problém považuje, jakou barevnou kombinaci gumiček si má vybrat.
Možná by dcerce pomohlo nakouknout na chvilku do čekárny k ortodontistce, ať zjistí jaké krásné holky rovnátka nosí a nedělají z toho žádný nedostatek.
Rovnátka bude mít i 14 letý syn a mrzí ho, že to od prvního objednání trvá půl roku, než mu to nalepí. Mám podezření, že to bere ne jako léčbu, ale jako otázku prestiže - že to stojí dost peněz a tak si to cení...
ary

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze