rovnátka

Moderátor: Living

rovnátka

Odeslatod PavlaP v Čtv 22. Pro 2005 13:00:25

Zrovna doma řešíme: dcera již dlouhou dobu (od 10) nosí rovnátka. Nejdřív horní a dolní naráz, jen na noc a pár hodin přes den. Pak jí vypadly stoličky, tak nenosila nic, pak dostala takové na horní zuby s opěrkou za spodní. Vím, že to zní divně, ale kdo je má doma, tak to zná. Celkem už to stálo dost peněz. A teď nám paní dr. říká, že tak od jara ať počítáme s rovnátky na pevno. Ale dcera je nechce. Je jí 13 let. Problém je v tom, jestli prostě poslechnout paní dr. a dceru přesvědčit. Nebo to nechat být. Jakou máte zkušenost? Podle mého pohledu by je mít nemusela, žádnou do očí bijící vadu chrupu nemá.Začali jsme k ní chodit, když nás tam poslala naše zubní. Je to opravdu nutné, nebo prostě jen pí dr. potřebuje další klienty?
PavlaP

Re: rovnátka

Odeslatod mayda2005 v Čtv 22. Pro 2005 13:02:48

zkus jiného zubaře
mayda2005

Odeslatod emka v Čtv 22. Pro 2005 13:41:20

Ono to neni o tom, jestli ty zuby "vypadaji" krive nebo ne, muze mit treba spatny sklon zubu nebo tak neco - jestli mela rovnatka od deseti let, tak se mohlo leccos zmenit... muzes vyzkouset i jinou zubarku, ale neni dobre to podcenovat, dcera by pak mohla mit problemy.
emka

Odeslatod GeneHawkins v Čtv 22. Pro 2005 13:48:54

Rovnat, rovnat, rovnat - jednou ti poděkuje.
GeneHawkins

Odeslatod Hannah v Čtv 22. Pro 2005 13:52:50

Ahoj,

musím souhlasit s Emkou. Nemusí se nosit jen z důvodu křivých zoubků, ale také záleží na sklonu chrupu. ....můj případ.....
Je mi 25 let a fixní rovnátka nosím rok.
Ať z toho dcera vůbec hrůzu nemá, v podstatě se dá říci,že je to modní doplněk. Mně to všichni pochvalovali.
Možná konzultace u jiného ortodentisty by byla dobrá.

H.
Hannah

Odeslatod Simona.z v Čtv 22. Pro 2005 15:18:45

Kluk kamarádky měl fixní rovnátka cca 1 rok, když mu je vyndali, znovu mu začaly zuby přelézat přes sebe.
Simona.z

Odeslatod Helass v Čtv 22. Pro 2005 15:28:14

Obě moje dcery bohužel zdědily úzkou čelist po manželovi a větší zuby po mně. Takže ty druhé se prostě nevešly a začaly růst mimo řadu. Na základní škole nosily rovnátka sundavací - nejdřív se jim rozšiřovaly zubní oblouky, pak rovnaly zuby atd. až bylo vše asi po 3 letech v pořádku. Bohužel v pubertě se jim zuby opět hnuly a nakonec jsme stejně museli opět k ortodontistovi a skončily obě s fixními rovnátky. Mladší chtěla být hezká, tak je chtěla sama, ale se starší byly potíže (taneční atd.). Nakonec se mi ji podařilo přesvědčit. Fixy nosily asi 2 roky. Mladší během této doby podstoupila ještě vytržení všech 4 zubů osmiček (i neprořezaných), protože překážely. Ta starší to absolvuje po vánocích. Léčba každé nás přišla asi na 20 tisíc Kč. Ale dnes jsou obě rády, že to podstoupily a já doufám, že mi nebudou vyčítat - "Mami, podívej se jaké mám křivé zuby, proč jsi s tím něco neudělala ...!"
Helass

Odeslatod capucinko v Čtv 22. Pro 2005 15:35:29

No u nás v SR je to dobré, pokiaľ je to do 18-tich. Ja som mala rovné zuby. Teraz v 24 sa mi začali asi tlačiť osmičky von a cítim, že sa mi posúvajú zuby. (Som na ne dosť háklivá)...
A zubárka mi povedala, že fixný strojček so všetkým okolo len hore (alebo len dole) ma vyjde tak na 30-tis. SK.
Skoro ma prekotilo....ostáva mi dúfať, že sa už nebudú viac hýbať. A to, že by ho bolo vidieť, to ma vôbec netrápi
capucinko

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze