Tchýně - pomoc!!!

Moderátor: Living

Re: Tchýně - pomoc!!!

Odeslatod MartinaPav v Čtv 22. Bře 2007 14:42:57

Taky k tomu článku:
Asi bych vyhodila manžela, když mu na tom dopise nepřišlo nic divného. Zabila bych tím dvě mouchy jednou ranou. (twisted)
MartinaPav

Odeslatod Vera_1 v Čtv 22. Bře 2007 15:03:41

Homo Novus přesně to mě napadlo. Baba se nudí. Někde si přečetla nějaké rady a ejhle ! Prasnacha jí poskytla příležitost k aplikaci ! Tak jí to pěkně, samozřejmě v dobrém! napsala. :D (td)
Vera_1

Odeslatod terez4 v Čtv 22. Bře 2007 15:47:32

k tomu dopisu na rodina.cz: Ta paní mi přijde hrozně vztahovačná. Je to dopis, ve kterém se stará ženská snaží předat další generaci nějaké rady, o kterých si myslí, že jsou důležité. Je dlouhodobě nemocná a třeba cítí, že tu už dlouho nebude. Navíc když u nic tak dlouho nebyla, nechápu, jak si to mohla paní vykládat tak, že naráží na její domov. Co je špatného na radách, aby si vážila sebe sama, řídila se svým citem a úvahou a respektovala názory manžela? Necítím z toho dopisu žádnou zášť, jen starost o blízkou rodinu.
terez4

Odeslatod MartinaPav v Čtv 22. Bře 2007 16:17:51

terez4, tak jsem si to kvůli Tobě přečetla znova.
Paní píše, že tchýně není žádná babička ze staré školy, což by hodně vysvětlovalo.
Je to takový skrytě vytýkavý dopis zabalený do omáčky dobrých rad. Hnusný, manipulativní, neosobní. Proč píše, že snacha nemá to a to dělat? Jestli to nedělá, proč to píše? Takže důvod je asi ten, že si myslí, že to dělá. A navíc některé formulace fakt jako by vytáhla z příručky z konce 19. století.
A pokud to psala s upřímně dobrým úmyslem, tak ji z toho dlouhého stonání holt asi trošku přeskočilo.
Prostě, kdybych v situaci pisatelky příspěvku byla já, mizím, nebo vyhazuju manžela.
MartinaPav

Odeslatod Mufficek v Čtv 22. Bře 2007 21:59:56

Tak vás všechny srdečně zdravím. Bohužel jsem tu nebyla častým hostem, tak jsem ani nepřispívala a dokonce i heslo zapomněla :-)) každopádně vám můžu vylíčit, jak to vlastně dopadlo (nebo spíš dopadá): v domečku jsme zůstali, ovšem důvodem byla velmi těžká a náhlá nemoc tchýně a my jsme místo přemýšlení jestli zůstat nebo odejít museli shánět léky, doktory, chodit do nemocnice a v mém případě zejména vařit a pomáhat. Tchýně uznala, že jsme ji hodně pomohli a že jsme jí zachránili život, ovšem včera jsme se vrátili z delší dovolené a přivítaly nás špatné zprávy: tchýni se nemoc vrátila a nevypadá to dobře, sama mluví o tom, že přežije jen pár dní, bude to hodně náročné.
Co se týče vztahu, cestu jsme si k sobě nenašly, ale respektujeme se - pomáháme jí a ona se nám do ničeho neplete.

Rekapitulace dalších událostí: dokončila jsem vysokou, našla si práci, přítele miluju stále a svatba bude asi příští rok, na děti zatim nemáme pomyšlení (což je k okolnostem pochopitelné).
Jestli jsem před rokem byla nevyzrálým generálem, tak teď si připadám jako stařenka nad hrobem... byl to opravdu výživný rok a doufám, že takových nebude moc
Mějte se hezky a hodně zdaru
Mufficek

Odeslatod Agaata v Čtv 22. Bře 2007 23:52:41

Muffi, to je dobře... ;)

Nedá mi to nereagovat, co se "dopisu" týče. To rozhodně není autorský text nějaké tchýně, je komplet obšlehnuté nevím odkud, a ani původně to ani nejspíš nebylo myšleno vážně, ale jako nějaká
humorná parafráze některých výchovných příruček určitých pochybných církví v USA-např.mormonů nebo scientologů.... (new_rotfl)

Fakt jsem se zasmála, díky za odkaz!!!! :D
Agaata

Odeslatod Vera_1 v Pát 23. Bře 2007 9:09:10

Muffíčku moc mě potěšilo, že jsi se ozvala. Taky jsem to tady s tebou před rokem "řešila". ;)
Neboj, čas vše zhojí a bude líp ! (tu) Držím palce ! :)

Vera_1

Odeslatod MartinaPav v Pát 23. Bře 2007 10:50:16

Ahoj Mufficku, přelouskala jsem nedávno celou diskusi a jsem taky ráda, že píšeš.
Tak vydrž, bude líp.
MartinaPav

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze