povlečení

Moderátor: Living

povlečení

Odeslatod HelaF. v Čtv 06. Říj 2005 6:52:49

Zajímalo by mě, jak často převlékáte peřiny a prostěradla. Kamarádka pracuje v Anglii, kromě hlídání dětí, uklízí v několika rodinách. Psala mi, že tam převlékají co 14 dní a v jedné rodině dokonce každý týden.
HelaF.

Re: povlečení

Odeslatod esticka v Čtv 06. Říj 2005 7:11:57

jéééééééžiš, no docela se stydím napsat, že jednou za měsíc ;)
esticka

Odeslatod Vera_1 v Čtv 06. Říj 2005 7:18:23

Já taky jednou za měsíc,ale pokud je někdo z nás nemocný,tak i 3x denně,že?
Mám dva téměř dospělé mladé muže-převlíkají si sami téměř každý týden.
Teď je fajn,že jsou povlečení,které se nemusí žehlit,takže je to paráda!
Víc pozornosti je ale třeba věnovat matracím.
Vera_1

Odeslatod Paula v Čtv 06. Říj 2005 7:30:33

esticka, Vera 1 - úplně stejně. Vero já asi opravdu budu ty, jak tak sleduju příspěvky do diskusí - s tebou se vždycky stoprocentně shodnu. K tomu převlékání - chlap má ještě malý polštář, který povlékám tak po 14 dnech, protože ho stihne ušmudlat. Synkovi jsem koupila černé povlečení, je na tom motorka ale jinak je fakt černý. S tou kvalitou povlečení je to horší - já měla damaškové povlečení z výbavy 20 let, a že bylo stále v oběhu. Teď to zdaleka tolik nevydrží - no ale zase si můžeme koupit nové, že.
Paula

Odeslatod Vera_1 v Čtv 06. Říj 2005 7:36:31

Paulo až se nám začne měnit nick tak to bude vážné! :D

Zajímalo by mne jestli a jak ošetřujete matrace proti těm roztočům?
Vera_1

Odeslatod Paula v Čtv 06. Říj 2005 7:59:36

Já matrace při každém povlékání vyluxuju ze všech stran a tak třikrát do roka je vezmu ven vybouchat tím práskačem na koberce. Jenže bydlíme v rodinném domku, takže to mám v přízemí pár kroků, jen děti mají pokojíky nahoře, ale ty si to zase musí odnosit sami. Takže to není problém. Teď jsme dceři koupili nové matrace, protože jsme dělali nový pokoj a na spaní tam má patro, kam se klasické dvě matrace nevešly, tak jsme museli nechat udělat na míru o 5 cm užší a koupili jsme na to takovou podložku, prý se dá vyprat. Nevím, jestli tím práskáním ty roztoče vyženu, kdysi nám byl nabízen speciální vysavač na roztoče za 70,000,- Kč, prý to luxuje i roztoče v záclonách!!! Tak jsem si řekla, že už jsem se s těma roztočema sžila a za ty prachy bych radši jela kolem světa.
Paula

Odeslatod Vera_1 v Čtv 06. Říj 2005 8:12:58

No já je právě taky pokud možno pouze šoupnu ven na sluníčko-to prý likviduje roztoče.Vypráskám ze všech stran.No a pokud to nejde kvůli počasí tak vysaju a pak nastříkám lehce sprejem pro vystříkávání pelíšků pro psy-ten likviduje všechny potvůrky.Doufám,že časem nezlikviduje i nás.
Zajímalo by mne jak se udržují ty vlněné podložky,polštáře,přikrývky.Lidi to nepovlíkají a že ba se to dalo prát ...??? :S
Vera_1

Odeslatod Elka v Čtv 06. Říj 2005 11:10:28

Moje polštáře měním skoro denně a prostěradla a cíchy 1x týdně. Na fotce vidíte proč - s kým spím. Rodině 1x za 14 dnů.
Přílohy
kuba.jpg
image/jpeg
kuba.jpg (123.18 KB) Zobrazeno 436 krát
Elka

Další

Zpět na Ostatní a volná diskuze